Big Hit Entertainment ogłosił, że podjął kroki prawne przeciwko internautom, którzy piszą złośliwe posty i komentarze na temat TXT.

W dniu 29 czerwca agencja opublikowała następujące oświadczenie na stronie internetowej społeczności fanów TXT Weverse:

Witajcie, tu Big Hit Entertainment.

Podjęliśmy ostatnio działania prawne przeciwko zniesławieniu, nękaniu, rozpowszechnianiu fałszywych plotek i złośliwych komentarzy związanych z TXT.

TXT to nowa grupa, która zadebiutowała nieco ponad rok temu i obejmuje członków, którzy są niepełnoletni. Pomimo tego, złośliwe komentarze o członkach stale rosną. W związku z tym postanowiliśmy podjąć działania prawne w celu ochrony bezpieczeństwa naszych artystów.

Złożyliśmy do służb porządkowych skargi karne pod zarzutem zniesławienia (ustawy o promocji wykorzystania sieci teleinformatycznej i ochrony informacji itp.) oraz znieważenia (art. 311 kodeksu karnego) osób, które stale tworzyły złośliwe komentarze i wpisy w społecznościach internetowych, portalach i mediach społecznościowych, które wykraczały poza granice tego, co społecznie dopuszczalne.

Dane zbierane były od zeszłego roku do pierwszej połowy bieżącego roku w ramach własnego monitoringu i infolinii elektronicznej, a na podstawie tych danych prowadzone są dochodzenia w sprawie podejrzanych. Proszę zrozumieć, że nie możemy podać szczegółowych informacji na temat postępowania lub aktualizacji jego przebiegu ze względu na konieczność zachowania poufności tożsamości podejrzanych. W przypadku wykrycia jakichkolwiek przypadków złośliwych komentarzy lub innych nielegalnych działań, prosimy o przesyłanie zgłoszeń na nasze legalne konto.

Big Hit Entertainment utrzymuje ścisłą politykę zerowej tolerancji dla złośliwych komentarzy i oszczerczych zachowań związanych z naszymi artystami. Będziemy nadal podejmować działania prawne w odniesieniu do takich działań i pragniemy wyraźnie zaznaczyć, że na sprawców tych działań nie zostaną nałożone żadne ugody ani złagodzenia kary.

Zawsze jesteśmy wdzięczni za miłość i poświęcenie fanów dla TXT.

Będziemy nadal ciężko pracować na rzecz ochrony praw naszych artystów.

Dziękuję.


Źródło: 1

Edytor: Bella

4.6 9 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Papi
Papi
11 dni temu

Jeszcze raz, brawo dla Big Hit! Oby tak dalej! TXT to kochane dzieciaki i nie zasługują na te hejty (zresztą nikt nie zasługuje)

Natiofficial61
10 dni temu

Ale zaraz. Bo z moich obliczeń wynika że tylko Huening Kai jest niepełnoletni, ale reszta już tak. Aczkolwiek może Koreańczycy inaczej to widzą. Ale moim zdaniem Big Hit popełnił lekki błąd. Bo reszta członków TXT jest pełnoletnia tylko Huening Kai nie bo ma 17 lat. No nie wiem. Oni są super i nie rozumiem ludzi którzy piszą o nich złe i niemiłe rzeczy. Albo ich nie lubią albo nigdy nie mieli do czynienia z ich muzyką. Ja kiedyś nie przepadałam za TXT bo byli w moim odniesieniu tacy ,,słabi,, ale jak lepiej przyjrzałam się im i ich twórczości, zrozumiałam że… Czytaj więcej »

Blukajka
Blukajka
10 dni temu
Reply to  Natiofficial61
  • Taehyun też jest nie pełnoletni w wieku 19 lat są pełnoletni a taehyun m 18 lat chodź mają system koreańskim ma 19 lat i tak nie może pić alkohol bo jest niepełnoletni polecam obejrzeć pyra w Korei ona w jednym filmiku dłumaczyła
Blukajka
Blukajka
10 dni temu
Reply to  Natiofficial61

https://youtu.be/zBziZHrIMWQ tu bo daje link bo tam nie mogłam edytować kiedyś też tak myslałam i byłam ciekawa i na jej kanał trafiłam

Alien
Alien
10 dni temu
Reply to  Natiofficial61

Sama a TXT nie przepadam, ale nie wyobrażam sobie pisać na kogokolwiek czegoś złego. A co do wieku to dorosłym sie staje w wieku 20 lat (Korański i 19 (ogólny)