Big Hit Entertainment udostępniło aktualizację dotyczącą działań prawnych przeciwko złośliwym postom i komentarzom dotyczącym BTS.

24 września agencja opublikowała następujące oświadczenie:

Witajcie,

Tutaj Big Hit Entertainment.

Big Hit regularnie wszczyna postępowania sądowe przeciwko złośliwym działaniom uderzającym w dobre imię BTS, w tym niesłusznej krytyki, rozpowszechniania bezpodstawnych informacji, molestowania seksualnego, ataków osobistych i zniesławienia. Chcielibyśmy przedstawić aktualne informacje na temat wyników działań jakie zostały przez nas uzyskane.

W związku z sądowym wyrokiem, na osobę rozpowszechniającą złośliwe posty w Internecie, przeciwko której wnieśliśmy trzy osobne oskarżenia o zniesławienie, nałożona została możliwie najwyższa kara. W dniach 30 lipca i 1 września 2020 roku, Sąd Okręgowy w Seulu skazał sprawcę, który wielokrotnie dopuszczał się czynu zniesławienia. Oskarżony zobowiązany jest do zapłacenia łącznie we wszystkich trzech sprawach 4 milionów KRW [około 3400 USD], jest to maksymalna kara dopuszczalna przez Seulskie prawo. Za publiczne zniesławienie grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności lub 2 miliony KRW [około 1700 USD] grzywny, co podkreśla wagę wyroków wydanych przez sąd w tej sprawie.

Założone zostały również dodatkowe postepowania sądowe dotyczące osób, które prowadzą konta internetowe i dokonują złośliwych wpisów, nawet po przesłuchaniu przez policję w celu przeprowadzenia wstępnego dochodzenia. Jeśli sprawcy nadal będą angażować się w działalność przestępczą nawet po wydaniu wyroku, planujemy wystąpić o odszkodowanie do sądu cywilnego i nie planujemy żadnych ustępstw w związku z ugodą ani złagodzeniem kary. Ponadto należy pamiętać, że regularnie udostępniamy organom ścigania opublikowane przez oskarżonych wpisy, jawnie wykazujące na lekceważenie policyjnego śledztwa.

Niedawno założyliśmy dodatkowe sprawy, korzystając z nowych informacji dostarczonych przez fanów, a także zebranych w ramach naszych inicjatyw monitorujących. Big Hit nadal będzie zbierał informacje o złośliwych postach dotyczących BTS, zgłaszał je odpowiednim organom ścigającym oraz zakładał sprawy karne w celu ochrony naszych artystów.  Prosimy o dalsze korzystanie z naszego emaila (protect@bighitcorp.com) w celu zgłaszania wszelkich przypadków nadużyć.

Jak zawsze jesteśmy wdzięczni za miłość i oddanie, jakie fani okazują BTS. Będziemy nadal pracować nad zapewnieniem pełnej ochrony praw naszych artystów.

Dziękujemy.

 


Źródło: 1

Edytor:Deb

4.9 16 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Atena
Atena
1 miesiąc temu

Szkoda że nie wszyscy tak postępują może wtedy więcej istnień zostało by między nami.k.

Monika
Monika
1 miesiąc temu
Reply to  Atena

Gdyby tylko Starship bronił tak WonHo to on nigdy by nie musiał odchodzić Z Monsta X.

Anka
Anka
1 miesiąc temu

I Bardzo dobrze!!! Niech się za nich biorą, żeby mieli nauczkę za swoje czyny! Niektórzy to już takie cuda wymyślają, że głowa puchnie!!! Ciekawe jakby czuli się hejterzy na miejscu idola za niesłuszne oskarżenia!!!

Martyna
Martyna
1 miesiąc temu

Dobrze im tak! Nie mają prawa nikogo obrażać itp. A zwłaszcza BTS!

yoo yongha
yoo yongha
1 miesiąc temu
Reply to  Martyna

czyli bts to wszystko a inni to nikt? serio? nastepna zdesperowana army?

Annn
1 miesiąc temu
Reply to  yoo yongha

Noo a gdzie jest niby napisze, że inni to nikt tj noo to jest artykuł o Bts to komentarz wyżej na temat ?

Maja
1 miesiąc temu

No i bardzo dobrze