Obsada „Search” zrobiła kolejny krok w kierunku długo oczekiwanej premiery, organizując konferencję prasową 13 października.

„Search” to nadchodzący thriller wojskowy o wyspecjalizowanej grupie poszukiwawczej, której celem jest odkrycie prawdy o tajemniczych zaginięciach i morderstwach w strefie zdemilitaryzowanej (DMZ). W dramie występują Jang Dong Yoon, Krystal z f(x), Moon Jung Hee, Yoon Park i Lee Hyun Wook.

Reżyser Im Dae Woong na konferencji prasowej powiedział:

„Drama to głównie thriller wojskowy. Są też inne gatunki, więc najlepiej będzie, jeśli pomyślisz o tym jako o gatunku hybrydowym.”

Jang Dong Yoon przyjął rolę Yong Dong Jina, pełnego pasji i optymizmu młodego żołnierza, który pracuje jako treser psów wojskowych. Zostaje przydzielony do grupy poszukiwawczej, gdy pozostał mu tylko krótki czas obowiązkowej służby wojskowej.

Na konferencji prasowej mówił o grze w swojej pierwszej dramie gatunkowej.

„Myślę, że największym powodem, dla którego zdecydowałem się dołączyć do obsady, był interesujący scenariusz. Wybrałem go, ponieważ jak powiedział reżyser, nawet jeśli jest to projekt gatunkowy, są w nim aspekty, które zainteresują ogół społeczeństwa, a nie tylko fanów danego gatunku.”

Jang Dong Yoon również zmienił cały swój wygląd, aby zagrać swoją postać.

„Dobrze jadłem i dużo ćwiczyłem. Również trochę przytyłem. Zbudowałem swoją sylwetkę, aby pasować do postaci, która jest żołnierzem i kimś o silnych zdolnościach fizycznych, ponieważ jest treserem psów wojskowych i musi również dołączyć do wyspecjalizowanej grupy poszukiwawczej. Ponadto żołnierze pod koniec służby mają tendencję do przybierania na wadze.”

Reżyser Im Dae Woong dodał:

„Na planie naprawdę wyglądał jak żołnierz pod koniec służby.”

Jang Dong Yoon opowiedział o szkoleniu psów wojskowych na pokaz.

„Pies wojskowy był dobry w wykonywaniu poleceń w ośrodku szkoleniowym, ponieważ było to znajome miejsce. Chociaż pies miał pewne doświadczenie na planie filmowym, zajęło mu trochę czasu, zanim przyzwyczaił się do rzeczy, kiedy zaczęliśmy kręcić. Myślę, że pies był najlepszym aktorem z całej obsady.”

Krystal występuje w „Search” jako Son Ye Rim, bardzo inteligentna i zdolna porucznik, która dołącza do śledztwa jako oficer specjalny.

„Pomyślałam o roli żołnierza jako o wyzwaniu. Poza tym wybrałam tą dramę, ponieważ pomyślałam, że mogę pokazać siebie z nowej strony, ponieważ scenariusz był tak świeży i interesujący.”

Przed tą dramą Krystal zagrała w dramie „The Player”. Powiedziała:

„Sceny akcji, które robiłam w „The Player”, obejmowały synchronizację z moimi współpracownikami i uderzanie pięściami. To co zobaczycie w „Search” jest nieco inne. Myślałam, że to będzie dość łatwe, ponieważ był to mój drugi raz, ale było znacznie inaczej. Ponieważ gram żołnierza, musiałam trzymać broń na planie podczas wykonywania akcji. Podeszłam do tego z myślą, że to nowe wyzwanie.”

„Jedną trudną rzeczą było to, że wszyscy członkowie ekipy poszukiwawczej filmowali latem, mając na sobie ciężkie hełmy, nosząc broń i biegając po górach. To było trochę trudne.”

Jang Dong Yoon i Krystal mówili również o ich współpracy. Jang Dong Yoon powiedział, że jedną z najpopularniejszych piosenek wśród żołnierzy w czasie jego służby wojskowej była „Electric Shock”. Następnie powiedział:

„Krystal jest bardzo miła. Ma też dość miękkie serce i otwarty umysł. Kiedy działaliśmy razem, byliśmy w stanie naprawdę dobrze sobie radzić.”

Krystal powiedziała:

„Po raz pierwszy spotkałam go podczas czytania scenariusza. Wtedy powiedziałam mu, że wygląda jak ktoś, kogo znam od dawna. Wydawał się taki znajomy i to również zostało przeniesione na plan. Czuliśmy się dobrze ze sobą i pomagaliśmy sobie. Poza tym jest naprawdę złośliwy.”

Reżyser Im Dae Woong mówił o wyzwaniu związanym z ustawieniem militarnego thrillera w strefie zdemilitaryzowanej między Koreą Północną a Południową.

„Potrzebowaliśmy realistycznych wyrażeń i badań historycznych. Są też sceny, w których korzystamy z prawdziwych artykułów prasowych i wiadomości. Staraliśmy się, aby ubrania i sprzęt były również realistyczne. Akcja rozgrywa się w strefie zdemilitaryzowanej, ale nie mogliśmy tam pojechać, aby filmować, więc zespół produkcyjny ciężko pracował, aby znaleźć coś podobnego.”

Premiera „Search” będzie miała miejsce 17 października na OCN i będzie dostępna na Viki.


Źródło: 1

Edytor: Grazia

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments