1. Słowo „dziękuje” słychać na każdym kroku, które jest połączone z lekkim pochyleniem głowy.
 2. Liczba 4 jest uznawana za pechową (tak jak na zachodzie liczba 13). Wywodzi się to z koreańskich sylab wywodzących się z chińskich znaków. Zarówno 四 (4) jak i 死 (śmierć) wymawiane są w ten sam sposób – 사 (sah).
 3. Koreańczycy podając cokolwiek prawą ręką, lewą przytrzymują prawą (nalewając wodę dwoma rękami oddajemy należyty szacunek).
 4. Głęboki ukłon – podległość, szacunek dla drugiej osoby, zazwyczaj dużo starszej.
 5. W metrze są wyznaczone miejsca dla starszych ludzi – nie wolno pod żadnym pozorem na nich siadać. Jest to miejsce „święte” i dla młodych niedostępne.
 6. Mieszkańcy Korei w domach siedzą, jedzą i śpią na podłodze, więc przed wejściem do domu obowiązkowo zdejmują buty.
 7. Warto pamiętać, by nie iść w gości z gołymi rękami. Dobrze jest zabrać ze sobą owoce, kwiaty lub czekoladki.
 8. W trakcie posiłku nigdy nie należy wskazywać pałeczkami ani wbijać ich w jedzenie.
 9. Kiedy za pierwszym razem zostanie nam zaproponowana dokładka, powinniśmy odmówić. Dopiero gdy propozycja zostanie powtórzona lub gdy gospodarz będzie nalegał możemy się zgodzić.
 10. To, że skończyliśmy posiłek powinniśmy zasygnalizować odkładając pałeczki na podstawkę lub na stole; nigdy nie powinno się ich kłaść na miseczce do ryżu.
 11. Ślub w Korei jest generalnie utrzymany w zachodnim duchu – w kościele albo hali ślubnej.
 12. Wiele ślubów wciąż planuje rodzina przez swego rodzaju swata. Bardzo często Koreańczycy umawiają się z ludźmi wybranymi przez rodzinę albo swata. Koreańczycy nie okazują uczuć publicznie. Przytulanie się czy całowanie jest uważane za mocne naruszenie panującej etykiety. Powstrzymywanie emocji, zgodnie z zasadami Konfucjanizmu, jest symbolem kultury osobistej.
 13. W progu można spotkać powieszone wysuszone czerwone papryczki. Oznacza to nadchodzące narodziny chłopca w ciągu tygodnia.
 14. Podczas picia ze znacznie starszą osobą należy odwrócić głowę, żeby wypić zawartość kieliszka. Niektórzy Koreańczycy mogą się czuć dziwnie, widząc takie zachowanie u obcokrajowca, a wtedy powiedzą o tym.
 15. Jeśli wymieniasz uścisk dłoni ze starszą osobą, użyj obydwu rąk.
 16. Nie należy myć włosów w przeddzień egzaminów -inaczej wiedza wypłynie z naszej głowy wraz ze spłukiwaną wodą.
 17. Napisane imię i nazwisko danej osoby kolorem czerwonym, świadczy że jest ona martwa lub niedługo umrze.

Zapraszamy również na Facebooka i Instagrama KLP, na których znajdziecie informacje o bieżących postach i nie tylko! Nie zapomnijcie też o naszym kanale na YouTube!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments