Koreańskie media zostają ostro skrytykowane za wycinanie oraz cenzurowanie twarzy jednej członkini aespa.

Podczas gdy zrobienie dobrego zdjęcia dużej grupie idoli może okazać się nie lada wyzwaniem, tak uchwycenie wszystkich członkiń zaledwie czteroosobowego zespołu jakim jest aespa, nie jest niczym trudnym. Niestety, koreańska prasa wydaje się być głucha na skargi fanów i notorycznie pomija Giselle lub wycina jej twarz ze zdjęć.

Pomimo tego, że Giselle zajęła aż piąte miejsce w rankingu reputacji idolek oraz tego, że jest uwielbiana przez fanów oraz opinię publiczną, media notorycznie popełniają ten sam błąd.

Ostatnia sytuacja, jaka miała miejsce podczas Dream Concert 2021, sprawiła, że fani postanowili przerwać milczenie. Chociaż wszystkie członkinie aespa wyglądały niesamowicie, za każdym razem gdy obraz miał skupić się na zespole, kamera uchwycała tylko trzy członkinie.

Niestety, MY nie chcą uwierzyć w to, że był to przypadek. Jak dotąd, najbardziej niedorzeczną pomyłką mediów było całkowite zablurowanie twarzy idolki – zupełnie tak jakby nie była częścią zespołu.

Fotografowie z kilku portali i gazet pomylili ją z menadżerem lub zwykłym przechodniem.

Podczas zeszłorocznego SBS Gayo Daejeon organizatorzy zdecydowali się zamieścić na swoim Instagramie zdjęcia solowe wszystkich członkiń aespa – z wyjątkiem Giselle. Idolka została pominięta nawet podczas ostatniego Dream Concert, kiedy serwisy informacyjne postanowiły publikować zdjęcia przedstawiające jedynie Karinę, Winter i Ningning.

Jak się okazuje, problem nie dotyczy tylko prasy – Giselle jest pomijana również w programach telewizyjnych. W majowym odcinku Weekly Idol fragment, w którym pokazywała swój indywidualny talent, został kompletnie wycięty, a jej cover muzyczny jaki zaprezentowała w programie Knowing Bros został użyty jedynie w zapowiedzi odcinka.

Jak można się spodziewać, ciągle powtarzające się tego typu sytuacje wywołały ogromną złość wśród fanów. MY postanowili stworzyć hashtagi #RESPECTGISELLE i #aespa_is_FOUR, pod którymi przesyłają Giselle ogrom ciepłych słów i próbują nakłonić media do zmiany swojego zachowania.


Wraz z administracją K-POP LIVE POLSKA zachęcamy do przeczytania i komentowania nowego wywiadu z VOISPER, a także obejrzenia ich pozdrowień dla polskich fanów.

Link do wywiadu – tutaj


Źródło: (1)

Edytor: GRAZIA

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
welma
welma
6 miesięcy temu

co to za krzywe akcje? ja rozumiem jedna taka sytuacje, mozna sie pomylic i zamazać twarz, szczególnie kiedy wszyscy są w maskach, ale żeby aż tyle razy i tylko ta sama osoba?

Hiri
6 miesięcy temu

Okej nie da się uwierzyć, że to jest pomyłka. Tylko teraz nasuwa się pytanie po co? Przecież ani żadnego skandalu nie było z nią ani nic podobnego. Czy to przez fakt, że jest po części Japonką? Ale też nie widzę powodu dlaczego wszystko miałoby się skupić na niej.