Producenci “Summer Vacation” odpowiedzieli ostatnio na komentarze widzów dotyczących architektury domu, w którym kręcona jest produkcja, oraz potencjalnego plagiatu gry wideo.

17 lipca odbyła się premiera nowego programu telewizyjnego tvN-u z udziałem Jung Yu Mi i Choi Woo Shika. Program został wyprodukowany przez PD (reżysera produkcji) Na Young Suk’a.  Reality Show  jest o dorosłych, którzy cieszą się codziennymi wakacjami w nieznanym miejscu, aby wyleczyć zmęczone umysły i ciała. Ci dorośli, którzy mogą przyjechać samotnie lub z przyjaciółmi, będą szukać nowego „codziennego życia” z dala od zgiełku i chaosu miejskiego życia.

Od czasu premiery widzowie wyrażali obawy, że dom wakacyjny jest podobny do tradycyjnego domu w stylu japońskim z poddaszem, przesuwanymi drzwiami i stylem sufitów. Obawy są związane z faktem, że Korea stała się japońską kolonią cesarską od 1910 do 1945 roku. Dalsze problemy, takie jak wykorzystanie przez Japonię Koreańczyków jako przymusowych robotników i „kobiet do towarzystwa” (niewolnic seksualnych) podczas II wojny światowej, są często przyczyną współczesnych negatywnych nastrojów na temat Japonii w Korei.

Niektórzy widzowie zakwestionowali również podobieństwa programu do japońskiej gry na PlayStation My Summer Vacation”.

Pełne oświadczenie tvN brzmi następująco:

Dzień dobry.

Tu zespół produkcyjny „Summer Vacation”. Przede wszystkim chcielibyśmy przeprosić tych, którzy odczuwali dyskomfort podczas oglądania.

Najpierw wyjaśnimy plan zdjęciowy. Przed kręceniem „Summer Vacation” znaleźliśmy ładną wioskę, w której można było mieszkać przez miesiąc, i zlokalizowaliśmy najstarszy dom w okolicy. Z jego poddaszem i trzema jardami pomyśleliśmy, że będzie odpowiedni do pokazania naszej obsady w różnych sytuacjach.

Ponieważ jest to stary dom zbudowany w latach pięćdziesiątych XX wieku, przygotowując się do programu, zachowaliśmy fundamenty pierwotnego domu, zmieniliśmy tylko kolor dachu i uporządkowaliśmy elewację. Pomyśleliśmy, że trzy metry na zewnątrz pasują do naszych planów dotyczących reality show z wakacjami w domu, który odzwierciedla obecną rzeczywistość, w której spędzamy więcej czasu w domu. Nie zastanawialiśmy się zbytnio nad domem lub jego wnętrzem, ponieważ uważaliśmy, że nie jest to bardzo ważne, i przepraszamy, że nie przemyśleliśmy dokładnie ewentualnego dyskomfortu, jaki mogliby odczuwać nasi widzowie. Przepraszamy również za utrudnienia dla starszej pary, która jest właścicielem domu.

Po pokornym przyjęciu opinii naszych widzów przerabiamy drzwi i okna domu, aby zminimalizować dyskomfort widza, zanim przejdziemy do drugiego kręcenia. Będziemy ciężko pracować, aby w przyszłości wywrzeć lepsze wrażenie.

Na koniec, jeśli chodzi o opinie na temat podobieństw do określonej gry, chcielibyśmy poinformować, że nie znamy tej gry i nie odnosiliśmy się do niej ani w ogóle nie myśleliśmy o niej ”.

“Summer Vacation” tvN nadawany jest w każdy piątek o 21:10. KST.


Źródło: (1)

Edytor: Grazia

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments