SuperM muszą zmierzyć się z dużą kontrowersją, ale czy to na pewno wina idoli?

Jakiś czas temu oficjalne konto na Twitterze SuperM udostępniło tweet zatytułowany ‘Here for you‘ wraz z linkiem do ich nowej witryny w całości w języku angielskim. Niestety niedługo po tym, zaczęły narastać poważne kontrowersje związane z oznaczeniem Morza Czarnego na ich mapie.

Po kliknięciu w załączony link połączeni zostajemy ze stroną ukazującą mapę świata. Nie jest to jednak zwykła mapa – pokazuje ona ilu fanów z danego regionu wysłało list do SuperM.

Wielu fanów zauważyło jednak, że morze znajdujące się pomiędzy Koreą, a Japonią nazwane zostało “Morzem Japońskim” co nie spodobało się wielu osobom.

Co więcej, fanoi nie byli zadowoleni z faktu, że wyspy położone pomiędzy dwoma wcześniej wymienionymi krajami, nazywane przez Koreańczyków “Dokdo“, zostały oznaczone jako “Liancourt Rocks“.

Chociaż Koreańczycy uważają, że morze na wschodzie powinno być nazywane “Morzem Wschodnim“, Japończycy są zdania, że powinno to być “Morze Japońskie”, ponieważ jest oddzielone od Oceanu Spokojnego przez Archipelag Japoński.

Ponadto nadal trwa spór terytorialny między Koreą, a Japonią dotyczące tego do kogo tak naprawdę należą wyspy, nazywane przez Koreańczyków, “Dokdo“.

Koreańscy internauci są oburzeni.

“Co jest z nimi nie tak?”

“Jeśli już skopiowali wszystko z Google Maps, powinni najpierw dobrze sprawdzić oznaczenia.”

“Nie powinni być zdziwieni, jeśli w Korei zostaną zmieszani z błotem.”

“Wow, muszą być szaleni.”

Na tą chwilę mapa została usunięta ze strony internetowej.


Źródło: (1)

Edytor: Deb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Suzuma
Suzuma
1 miesiąc temu

Skoro oficjalnie nazywa się morzem Japońskim to tak ma być i koniec dyskusji. Ich roszczenia to tylko roszczenia, niech je sobie zachowaja dla siebie.