Największa grupa męska K-popu wkrótce się powiększy.

13 stycznia 2021 r. Star News przeprowadził wywiad z członkami NCT: Jeno, Doyoungiem, Jaeminem, Markiem, Kunem i Sungchanem. W wywiadzie członkowie mówili o swoim comebacku w 2020 roku i rozmawiali o swoich planach na 2021 rok.

Pod koniec wywiadu Sungchan powiedział w ostatnich słowach, że:

  “W 2021 r. pojawi się nowa jednostka razem ze wszystkimi unitami NCT, więc proszę, oczekajcie na to i kocham was. Dziękuję.”

W ciągu 2 lat od debiutu ich ostatniego unitu WayV, SM Entertainment nieustannie porusza temat przyszłości NCT i ich jednostek, a producent A&R z SM Entertainment Chris Lee nieustannie odwołuje się do możliwości powstania NCT Tajlandia i NCT Japonia, ale także wspomina o bardziej dziwacznych typach jednostek, takich jak NCT Hollywood i NCT Afric, co wywołuje zamieszanie, a nawet kwestionowanie ogólnej koncepcji ekspansji wśród niektórych fanów. 

Biorąc pod uwagę niedawne dodanie japońskiego członka Shotaro i członka Sungchana, który intensywnie uczył się języka japońskiego, wielu spekuluje, że następną jednostką może być w rzeczywistości długo oczekiwana jednostka japońska. Jednak dopiero czas pokaże, co ta stale rosnąca grupa ma nam do zaoferowania.


Źródło: 1

Edytor: Deb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
1 miesiąc temu

Moim zdaniem to im się już za przeproszeniem w dupach poprzewracało…

Hiri
Hiri
1 miesiąc temu
Reply to  gość

Ale nie rozumiem o co ci chodzi. Koncept NCT był z góry wiadomy więc nic dziwnego, że dodają nowych członków.

smiley
smiley
1 miesiąc temu

hmm pewnie dodadzą do nowej jednostki taeyonga i marka. ehh sm ich naprawdę zamęczy. poza tym koncept nct już powoli robi się niedorzeczny…

Emilia
Emilia
1 miesiąc temu
Reply to  smiley

Do WayV jakoś ich nie dodali, także nie rozumiem skąd te wymysły

Lia
Lia
1 miesiąc temu
Reply to  Emilia

bo wayv to chińska podjednostka a jak możecie się domyślić taeyong i mark nie potrafią mówić po chińsku i to, że ich przemęczają to niestety najprawdziwszy fakt.

Nani
Nani
1 miesiąc temu
Reply to  Lia

To że ich przemęczają to prawda, ale jeżeli chodzi o język to np. po tajsku też nie potrafią mówić więc do tych jednostek też nie trafią. Tu już o Tena bym się bardziej martwiła. Po japońsku jakoś jeszcze potrafią mówić, ale do tego unitu to prędzej Yuta trafi. Tylko to też są tylko moje założenia. Przy debiucie WayV też dużo osób mówiło że pewnie Mark tam będzie….. i jakoś go tam nie ma. Więc chyba najlepiej po prostu poczekać i zobaczyć skład tych grup.

Changie
Changie
1 miesiąc temu

Somanowi się w dupie poprzewracało. Ma kasę żeby debuitowac nową grupę, czemu dodaje kolejne sub-unity do NCT
Ludzie zaczną opuszczać fandom bo i tak już ich karty i inny merch są mega drogie
Nie chcemy więcej niedocenianych członków takich jak WinWin lub Taeil

Nani
Nani
1 miesiąc temu
Reply to  Changie

Unity NCT i tak działają jak 3 osobne zespoły, które raz na dwa lata robią collab album. Patrząc na to że do debiutu WayV do NCT2020 ciągle były kłótnie czy WayV to NCT już pokazuje jak te unity działają osobno, więc czy SM zrobiłoby nowy zespół czy kolejny unit to i tak by różnicy za dużej nie zrobiło.
Co do niedocenianych członków to czy zespół ma 4 członków czy 23 to będzie się działo. W chyba każdym zespole w k-pop są członkowie którzy są mniej doceniani. Jakby SM zadebiutował nową grupę to też prawdopodobnie w tamtej grupie byłby niedoceniany członek.
Merch NCT ma podobną cenę do cen produktów każdego zespołu w SM. No chyba że chodzi o to że ceny photocard poszły w górę. To akurat sprawa tego że popularność NCT też poszła w górę. (I cenę tego nawet nie ustala SM tylko fani. Od SM dostajemy album, którego cena podobna jak u każdego zespołu SM, a jaką cenę ustalają sobie fani za kawałek kartonu to już tylko decyzja tych osób i SM i NCT nie mają na to wpływu.) I znowu czy byłby to zespół 4 osobowy czy 23 osobowy to cena tych photocard poszłaby w górę. Jedynie to co SM mogliby robić to do albumu NCT2020 dodać więcej kart, a nie 1 na 23. Kiedy zespół staje się popularniejszy to zwiększa się wartość marki. Wpływa to np. na cenę biletów na koncert. Artyście trzeba zapłacić honorarium, a im bardziej znany artysta tym honorarium będzie większe. Szczerze to jeśli po pandemii nct 127 wyruszy w trasę koncertową i ceny biletów będą większe niż w czasie ich pierwszej trasy to nie będę zdziwiona.
Jeżeli ktoś jest NCTzen to wie o tym że będą nowe jednostki. Jest to wiadome od 2016 i co roku SM o tym przypomina. Na tym po prostu polega koncepcja zespołu i jak ktoś zostaje jego fanem to raczej dowiaduje się jaki ma koncept. I wydaje mi się że jeżeli Sungchan i Shotaro dołączyli do zespołu, a pozostałe unity mają stały skład go było wiadome że nowy unit będzie.
Różnicą między zadebiutowaniem nowego zespołu, a kolejnego unitu NCT jest taka że nowe unity NCT raczej już nie będą k-popem. WayV to c-pop. Prawdopodobnie nowe NCT to NCT Japan czyli j-pop. I tak samo z kolejnymi unitami. W tym momencie z obecną popularnością NCT nowe jednostki będą miały lepszy start niż całkowicie nowy zespół, który nie jest k-popem. Będą już mieli jakąś część fanów którzy będą ich wspierać. A akurat w Japonii raczej nie będą mieli z tym problemu skoro tam już istnieją zespoły z podobną koncepcją, więc to że SM robi to w momencie kiedy o NCT jest głośno to akurat dobre posunięcie. (A jeśli zrobią to tuż po japońskim comebacku NCT 127 to w Japonii będzie troche głośniej o NCT.) Część fanów zostanie tylko w starych unitach, część zainteresuje się też się nowym, a też nowy przyciągnie też nowych fanów. I to się dzieje już od dawna. Nawet każdy unit ma swoją nazwę fandomu.
I ogółem według planów SM to w tym roku też ma być nowy bband, który nie ma być unitem NCT. I teraz można powiedzieć to po co im nowy unit i nowy bband. Jak wcześniej napisałam prawdopodobnie nowe unity nie będą k-popem, a ostatni k-pop bband od SM zadebiutował prawie 5 lat temu, więc SM potrzebuje nowego reprezentanta.

Wiki
Wiki
1 miesiąc temu

Szczerze jestem ciekawa nct Hollywood i africa jeśli powstanie myślę że będę ich wspierac to tylko moja opinia