spot_img

10 dram, które każdy powinien obejrzeć

O to lista 10 dram, który każdy z miłośników dram powinien obejrzeć!

Jeśli jesteś fanem azjatycki dram, to na twojej liście powinny znaleźć się poniższe dramy:

 

1. Boys Over Flowers

Boys Over Flowers | Rakuten Viki

„Jan Di jest córką właścicieli pralni w pobliżu prestiżowej szkoły Shinhwa. Pewnego dnia ratuje ucznia tej szkoły, który chciał popełnić samobójstwo z powodu prześladowania przez F4 – czwórki najbardziej bogatych uczniów tej szkoły, którzy w niej rządzą. Każdy, kto stanie im na drodze, dostaje czerwoną kartkę i może zapomnieć o spokojnym życiu. Żeby uniknąć skandalu, Jan Di dostaje stypendium i zaczyna uczęszczać do owej szkoły. Ma nadzieję na spokojne ukończenie szkoły, nie zwracając uwagi na swoją osobę. Jej uwagę zwraca Ji Hoo, który, mimo iż należy do F4, bardzo się od nich różni, jest cichy i praktycznie nic go nie interesuje. Wszystko się jednak zmienia, kiedy jedyna przyjaciółka Jan Di ze szkoły, Oh Min Ji, naraża się przywódcy F4 – Joon Pyo. Jan Di nie mogąc patrzeć na cierpienie swojej przyjaciółki, przeciwstawia się Joon Pyo, tym samym stając się jego największym wrogiem. Jej impulsywny charakter sprawia, że zaczyna zwracać na nią uwagę jej miłość, Ji Hoo, natomiast jej wróg Joon Pyo zaczyna się w niej zakochiwać.”

Źródło: (1)

Boys Over Flowers to klasyk, który powinien znać każdy fan dram. Jest to dość znana adaptacja mangi Hana Yori Dango autorstwa Yōko Kamio. Manga doczekała się wiele wersji m.in. chińskiej Meteor Garden oraz japońskiej Hana Yori Dango, która jest podzielona na 2 sezony i film. Tajlandia również zapowiedziała na ten rok nowy lakorn F4 Thailand, który ma się pojawić w połowie 2021r. 


 

2. It’s Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay [2020] | FlixPatrol

„Moon Kang Tae pracuje w szpitalu na oddziale psychiatrycznym. W młodości stracił rodziców i zajął się starszym o pięć lat bratem, który ma zaburzenia ze spektrum autyzmu. Na co dzień jest pogodnym i mądrym człowiekiem, który stara się utrzymać siebie oraz swojego brata. Ko Moon Young cierpi na antyspołeczne zaburzenie osobowości. Jest znaną autorką książek dla dzieci, ale mimo to jest niezwykle arogancką i egoistyczną kobietą. Dorastała w bogatej rodzinie wraz ze swoją matką, popularną pisarką kryminałów, oraz z ojcem, który był znanym architektem. Co się stanie, gdy mężczyzna, który zaprzecza miłości, oraz kobieta, która nigdy tej miłości nie zaznała, spotkają się? Czy koszmar może zamienić się w bajkę?”

Źródło: (1)

It’s Okay to Not Be Okay jest jednym ze świeżych tytułów na naszej liście, ponieważ powstała zaledwie w czerwcu 2020 r. Jest to cudowna drama, która pokazuje, że po każdej burzy przychodzi słońce. Możecie spodziewać się dużo radości, ale również łez. Gwiazdą tej dramy nie jest Seo Yea-ji, ani Kim Soo-hyun tylko Oh Jung Se, który odegrał swoją role  znakomicie jako Ko Moon Young, który cierpi na antyspołeczne zaburzenie osobowości. Jeśli nie możecie się przekonać do dramy, to obejrzycie ją dla Oh Jung Se.


3. Goblin

Potęga przeznaczenia- recenzja dramy pt."Goblin" - Welcome to my little big  world

„Kim Shin jest goblinem, a także Opiekunem Dusz. Mężczyzna mieszka razem z Aniołem Śmierci, który zabiera ludzkie dusze niczym Ponury Żniwiarz. Jednakże obaj mężczyźni zmagają się z pewnymi problemami. Ponury Żniwiarz ma amnezję, natomiast Kim Shin chce zakończyć swoje nieśmiertelne życie. Niestety, gobliny mogą zakończyć swoje życie wieczne tylko w jeden sposób – odnajdując ludzką pannę młodą. W tym celu, Kim Shin znajduje optymistyczną licealistkę, Ji Eun Tak. Goblin zaczyna powoli wierzyć, że dziewczyna stanie się kapłanką, która zakończy jego przeklęte istnienie. Jednakże z czasem ta skomplikowana metoda samobójstwa zaczyna zamieniać się w miłość. Czy nieśmiertelny goblin zacznie żałować swojej decyzji? A może ta miłość stanie się nieuchronnym końcem jego życia?”

Źródło: (1)

Przepiękna drama przeplatająca losy bohaterów na przestrzeni setek lat. Sceny przepełnione są humorem, a chemia między goblinem oraz ponurym żniwiarzem jest urzekająca. Budowane w dramie napięcie roztrzaskiwane jest na drobne kawałki w momencie kulminacyjnym przez przezabawne zachowanie Kim Shina oraz Wang Yeoa. Dodatkowo miłośnicy pięknych kadrów filmowych zostaną hojnie obdarowani. Lokalizacje przedstawione w produkcji pozwalają na rozkoszowanie się paryskimi czy też koreańskimi krajobrazami. Ciekawym zabiegiem jest oddzielenie rzeczywistości od czasów przeszłych zmniejszeniem kadru oraz wypaczeniem kolorów. Pozycja zdecydowanie do nadrobienia, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zetknąć się z ta dramą.

4. The Penthouse: War in Life

The Penthouse Season 2: Release Date, Story, Cast and More Updates - TGC

„Mieszkańcy Hera Palace, stu piętrowego penthouse’u mają wiele ukrytych tajemnic.
Cheon Seo Jin, największa primadonna rezydencji, która robi wszystko, co może, by spełnić każdą prośbę swojej córki. Sim Su Ryeon to urodzona w bogactwie królowa apartamentu na najwyższym piętrze. Oh Yoon Hee wychowana została w niezamożnej rodzinie, ale stara się wejść do wyższych sfer, by zostać królową apartamentowca, co jest jej największym celem. Tak właśnie zaczyna się wyścig o bogactwo i sławę w największym apartamentowcu w Seulu.”

Źródło: (1)

The Penthouse to jedna z nowszych dram, która w styczniu tego roku zakończyła pierwszy sezon. Twórcy popularnej dramy zapowiedzieli już drugi sezon na koniec lutego oraz trzeci, którego premiera nie jest zana. Jest to drama idealna dla miłośników kryminałów oraz przyszłych Sherlocków, którzy bardzo lubią rozwiązywać zagadki. W tej dramie nie zabraknie chwil zaskoczenia, szoku, zwrotów akcji, śmiania się i wylewania łez. Szalone dzieciaki, a może niezrównoważeni rodzice? Gorące romanse, a może krwawa zemsta? Jestem pewna, że w tej dramie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

5. True Beauty

True Beauty | Rakuten Viki

„Im Joo Kyung to wesoła i pozytywnie nastawiona do większości rzeczy licealistka. Stała się boginią dzięki swoim umiejętnościom makijażu, których nauczyła się z poradników wideo w Internecie. W szkole znana jest jako jedna z najładniejszych dziewczyn, choć potajemnie żyje w strachu, że ktoś odkryje, jak wygląda bez makijażu. Lee Su Ho to niezwykle przystojny chłopak, w którym podkochuje się wiele dziewczyn. Wydaje się mieć wszystko: wygląd, dobre stopnie, pieniądze i doskonałe umiejętności koszykarskie. Kryje jednak w sobie kilka mrocznych sekretów z przeszłości i próbuje nie zwracać na siebie uwagi klasy. Gdy Joo Kyung spotyka na swojej drodze Su Ho, powoli zaczynają się do siebie zbliżać i odkrywać swoje tajemnice. Ale czy Su Ho uda się pomóc dziewczynie odnaleźć jej prawdziwe piękno?”

Żródło: (1)

Czy to ukazujemy na zewnątrz jest ważniejsze od tego co mamy w środku? „True Beauty” to piękna drama, który uczy nas, że nie tylko wygląd jest najważniejszy. Drama została nakręcona w oparciu o popularny webtoon o tej samej nazwie, autorstwa Yaongyi, a w  rolach głównych występują Moon Ga Young, Cha Eun Woo oraz Hwang In Yeop. Joo Kyung uważa, że tylko ładnej buzi będzie popularna i znajdzie miłość życia, ale pewien mężczyzna na jej drodze, udowadnia jej, że nie jest najważniejsze to co widzimy na zewnątrz, ale to jacy jesteśmy. 

6. Playfull Kiss

Playful Kiss | Rakuten Viki

„Oh Ha Ni to niezdarna uczennica, która zakochuje się w perfekcjoniście, Baek Seung Jo. Jednak chłopak jest wobec niej obojętny i odrzuca jej uczucie. Kiedy dom Ha Ni zawala się, dziewczyna razem z ojcem wprowadza się do mieszkania dawnego przyjaciela jej rodzica. Okazuje się, że Sung Jo jest synem tego przyjaciela, co stwarza nowe okazje dla zakochanej Ha Ni. Czy uda jej się rozbudzić w nim jakiekolwiek uczucia?”

Źródło: (1)

Playfull Kiss to kolejna adaptacja popularnej mangi Itazura na Kiss autorstwa Kaoru Tada. Jest to kolejny klasyk na naszej liście i właśnie dlatego proponuje obejrzeć przynajmniej jedną wersje. Opinie na temat tej dramy są dość podzielone, dlatego najlepiej jest wyrobić sobie samemu zdanie o niej. Jest to dość słodka i urocza drama. Nie jest szczególnie wybitna, ale widok Kim Hyun Joong wszystko nam wynagradza. 


 

7. My Love Come from the Stars

Visit K-drama hit My Love from the Star film locations! - Pocket WiFi Korea

„W wyniku katastrofy statku kosmicznego na planecie Ziemia ląduje OBCY. Trafia na ląd zwany Joseon. Obcy posiada supermoce – niczym Superman, jednakże gardzi słabo rozwiniętym rodzajem ludzkim. Po 400 latach życia na Ziemi spotyka gwiazdę hallyu i wtedy zaczyna gotować mu się jego kosmiczna krew. Niestety gwiazda ma już narzeczonego, ale co to za problem dla kosmity, któremu buzują hormony?”

Źródło: (1)

On kosmita, ona popularna aktorka. Czy nie jest to wybuchowa mieszanka? Otóż kochani, aby się o tym przekonać zachęcam was do obejrzenia My Love Come from the Stars. 


 

8. Oh My Ghost

Oh My Ghostess – How Gee

Na Bong-Sun jest nieśmiałą i ślamazarną asystentką szefa kuchni. Ze względu na swoją niską samoocenę i problemy z relacjami międzyludzkimi nie posiada żadnych głębszych znajomości. Od dziecka posiadała paranormalne zdolności odziedziczone po babci szamance, dzięki czemu jest w stanie widzieć duchy zmarłych osób oraz komunikować się z nimi. Pewnego dnia duch Shin Soon-Ae, która nie chce opuścić ziemi, przejmuje kontrole nad ciałem Na Bong-Sun. Opętana przed ducha bohaterka zaczyna zwracać uwagę swojego szefa Kanga Sun-Woo. Czy diametralna zmiana osobowości Na Bong-Sun otworzy serce zachowawczego Kanga Sun-Woo?

Żródło:(1

Oh My Ghost jest przezabawną dramą traktującą o własnych słabościach. Cicha i nieśmiała Na Boong-Sun z dnia na dzień przemienia się w energiczną, a co najważniejsze zalotną pracownice, zawracającą w głowie wszystkim pracownikom restauracji. Dotychczas cicha myszka zamienia się w pyskującą, silną i niezależną kobietę. Wielowątkowa drama pozwala na oderwanie myśli od codziennych zmartwień, jednocześnie pokazuje, że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje. Pozory mogą mylić, a nawet najmilsze osoby mogą okazać się kimś kogo tak naprawdę nie znamy.


 

9.You are beautiful

Ko Mi-Nyeo żyła w domu dziecka ze swoim bratem bliźniakiem Ko Mi-Nam. Po latach od śmierci ojca Ko Mi-Nam zostaje przyjęty do zespołu A.N.Jell jednakże musi wyjechać za granice by naprawić efekty nieudanej operacji plastycznej. Menager chłopaka prosi jego siostrę bliźniaczkę by zajęła jego miejsce do momentu, gdy będzie gotowy powrócić. Ko Mi-Neyo zgadza się, dzięki czemu poznaje cały zespół: aroganckiego Hwanga Tae-Kyunga, miłego i delikatnego Kanga Shin-Woo oraz głupkowatego choć uroczego Jeremiego. Co stanie się, gdy jeden z członków zespołu niedługo po dołączeniu Mi-Nam dowiaduje się, że ich nowy członek zespołu to tak naprawdę kobieta? Jak potoczą się losy bohaterów, gdy w grę zaczną wchodzić uczucia?

Żródło: (1)

You are Beautiful jest klasykiem, który każdy powinien mieć odhaczony na liście obejrzanych dram. Wielokrotnie reamakowana pozycja, której koreańska wersja dała rozpoznawalność takim gwiazdom jak Park Shin‑hye, Uee czy Jang Keun‑sukowi. Warto poświęcić chwilę uwagi tej dramie, ponieważ nowsze produkcje bezpośrednio odnoszą się do zachowania głównych bohaterów oraz specyficznych sytuacji jakie miały miejsce w tej dramie.


10. Chief Kim

Szef Kim-p1.jpg

Kim Sung-Ryong kiedyś zarządzał nielegalnymi pieniędzmi gangów, do czasu kiedy zupełnie przypadkowo zaczyna pracować jako szef działu księgowości w TQ Company. Ironia losu sprawiła, że człowiek pałający się nielegalną działalnością teraz walczy z korupcją i irracjonalnością w firmie.

Źródło (1)

Chef Kim to nie tylko dobra komedia, ale drama przepełniona uczuciowością. Od samego początku przypomina nam, że powinniśmy walczyć o swoje i nie poddawać się! Obiecuje wam, że spędzicie naprawdę dobry czas oglądając tę pozycję. Dlatego nie zwlekajcie długo i włączajcie pierwszy odcinek!

Do zobaczenia już wkrótce!


Edytor: Mania

NEWSY

Stray Kids ogłaszają datę nadchodzącego comebacku

Stray Kids szykują się do letniego comebacku! 19 czerwca zespół...

Rosé z BLACKPINK prowadzi rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z THEBLACKLABEL

Rosé z BLACKPINK może podpisać ekskluzywny kontrakt z THEBLACKLABEL! 17...

Solowy comeback Jimina

Jimin z BTS wyda nową płytę. Kontynuując pierwszy album „FACE”, na...

Lee Chae Yeon ogłasza letni comeback

Lee Chae Yeon przygotowuje się do letniego powrotu! 18 czerwca...

POPULARNE

ATEEZ zdobywają pierwszą nagrodę z „BOUNCY”

16 czerwca ATEEZ mieli comeback z długo wyczekiwanym mini...

Jiyeon z T-ara i Hwang Jae Gyun udostępnili piękne zdjęcia ślubne

Jiyeon z T-ara i profesjonalny baseballista Hwang Jae Gyun...

Eunkwang z BTOB mianowany honorowym ambasadorem swojego rodzinnego miasta Yongin

Lider BTOB - Eunkwang, został mianowany honorowym ambasadorem swojego...

Son Ye Jin i Hyun Bin spodziewają się pierwszego dziecka!

Son Ye Jin i Hyun Bin wkrótce zostaną rodzicami! 27...

Była członkini 2NE1 – Dara prosi fanów, aby przestali niepokoić jej rodzinę!

Była członkini 2NE1 - Sandara Park prosi swoich fanów,...
Mizzu
Mizzuhttps://kpoplivepolska.pl/
Nigdy nie rezygnuj z marzenia, tylko dlatego, że zrealizowanie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie - Earl Nightingale

Stray Kids ogłaszają datę nadchodzącego comebacku

Stray Kids szykują się do letniego comebacku! 19 czerwca zespół wypuścił zwiastun długo wyczekiwanego powrotu zaplanowanego na lipiec. Grupa, która niedawno wydała singiel „Lose My Breath” z udziałem...

Rosé z BLACKPINK prowadzi rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z THEBLACKLABEL

Rosé z BLACKPINK może podpisać ekskluzywny kontrakt z THEBLACKLABEL! 17 czerwca NEWSEN poinformowało, że Rosé prawdopodobnie podpisze kontrakt z agencją THEBLACKLABEL, założoną przed producenta Teddy'ego. W...

Solowy comeback Jimina

Jimin z BTS wyda nową płytę. Kontynuując pierwszy album „FACE”, na którym próbował zgłębić prawdziwą tożsamość, „MUSE” dokumentuje jego podróż w poszukiwaniu źródła inspiracji. „MUSE” będzie zawierało siedem piosenek w...

5 KOMENTARZE

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miki B
3 lat temu

Gdzie je something in the rain sie pytom!!!👿

Nini
Nini
3 lat temu

Oglądałam wszystkie i bardzo lubię, ale moją ulubioną dramą jest zdecydowanie „What’s Wrong With Secretary Kim” i to nie tylko dlatego, że gra tam moja ulubiona aktorka jak i aktor haha

miki
3 lat temu

zgodzę się prawie ze wszystkimi ale playfull kiss serio…?
ta drama jest już tyle razy odgrzewana że mam jej serdecznie dość poza tym jak lubię aktorkę z tej dramy tak aktor grający jak drewno jest na wielkie nie
jest tyle innych dram które mozna by tu wymienić, a akurat ta się pojawiła
dodatkowo w artykule pisze „jeśli jesteś fanem azjatyckich dram” tyle że w spisie pojawiły się wyłącznie koreańskie dramy wiem że strona ta poświęcona jest głównie Korei jednak znajdują się tu też materiały dotyczące innych krajów więc tytuł lepiej by brzmiał „10 Koreańskich dram…”

ToTylkoJa
3 lat temu

Niektórych nie oglądałem ale od siebie dorzuciłbym jeszcze przezabawny „Hotel del Luna”

Joanna
3 lat temu

Jak mam coś komuś polecać, to zdecydowanie Healer, Coffee Price, Kill Me,Heal Me, Voice i Mr Queen, która jeszcze się nie skończyła.