Pandemia mocno uderzyła w świat, a osoby z branży rozrywkowej stanęły w obliczu bezprecedensowego zestawu konsekwencji. Szczególnie w świecie K-Popu, gdzie jest niezliczona liczba firm rozrywkowych, z których każda ma własne grupy idoli, a zrównoważony rozwój nie był możliwy. W rezultacie kilka grup K-Pop musiało w tym roku rozwiązać się z kilku powodów.

Z drugiej strony wiele grup również rozwiązało się w tym roku z innych powodów, takich jak kontrowersje, sfałszowane wyniki konkursów i nie tylko. Chociaż jest to niefortunne, mamy nadzieję, że ci artyści znajdą odwagę, aby ponownie ruszyć do przodu w swojej karierze.

.

NeonPunch

11 sierpnia 2020 roku agencja NeonPunch – A100 Entertainment ogłosiła, że grupa rozwiązała się z powodu problemów finansowych firmy i niezdolności do wspierania członkiń, co dodatkowo dobiła pandemia. Członkinie Dayeon, Baekah i Iaan ponownie zadebiutowały w nowej grupie żeńskiej o nazwie XUM.

.

1THE9

1THE9 powstało w ramach programu „Under Nineteen”, a grupa zakończyła tymczasowy kontrakt na 18 miesięcy w ramach PocketDol Studio w sierpniu tego roku. W związku z tym naturalnie się rozpadli, a członkowie poszli własnymi drogami, by robić własne kariery.

.

HINAPIA

Po niefortunnym rozwiązaniu Pristin w 2019 roku członkinie Minkyeung, Yaebin, Gyeongwon i Eunwoo zadebiutowały wraz z Bada w żeńskiej grupie OSR Entertainment o nazwie HINAPIA. Jednak wkrótce po ich debiucie, w sierpniu 2020 roku, OSR Entertainment ogłosiło, że HINAPIA rozwiązało się i że wszystkie członkinie rozwiązały swoje kontrakty.

.

LIMESODA

LIMESODA zadebiutowały w 2017 roku pod D Maker Entertainment i od samego początku przeszły liczne zmiany w składzie. Teeny została dodana do składu nieco później, ale była też pierwszą członkinią, która opuściła grupę. Później Hyerim, Jangmi i Seungji również opuściły grupę i wytwórnię, a LIMESODA po cichu się rozpadła.

.

AZM

W ciągu około roku od debiutu AZM to kolejna grupa, która mimo swojego potencjału musiała się po cichu rozwiązać. Chociaż ich rozpad był przedmiotem spekulacji przez większość okresu promocji, zostało to ostatecznie potwierdzone przez członkinię Youkyung.

.

BaBa

BaBa zadebiutowały 24 marca 2015 roku pod PR Entertainment i miały pół udany okres 5 lat przed rozpadem w 2020 roku. W ciągu 5 lat grupa liczyła 21 różnych członkiń po różnych zmianach w składzie. Wydawało się jednak, że grupa nie znalazła przepisu na sukces i musiała się po cichu rozwiązać. Zostało to zasygnalizowane tym, że ich oficjalne konto na Instagramie stało się prywatne, a członkinie usunęły „BaBa” z biografii.

.

SPECTRUM

Kolejną grupą, która musiała się rozwiązać ze względu na pogarszającą się sytuację finansową wytwórni, było SPECTRUM. Wynn Entertainment przyznało się, że nie jest w stanie właściwie zarządzać grupą i rozwiązała umowy w lipcu 2020 roku.

.

DAYDREAM

Alim, Sorin i Chaeha z pierwotnego składu DAYDREAM opuściły wytwórnię z powodu wewnętrznych konfliktów z administracją i kierownictwem. Jednak pozostałe członkinie również nie wytrzymały długo i grupa rozwiązała się w lipcu 2020 roku.

.

TREI

Wszyscy członkowie TREI wydali oświadczenia, w których poinformowali, że rozwiązali swoje umowy z Banana Culture Entertainment, ale powód ich rozwiązania nie został ujawniony. Sugerowano jednak, że decyzja była wzajemna. Krążyły również pogłoski, że Banana Culture Entertainment zostanie zamknięte i rozwiązuje wszystkie umowy z artystami. Jednak prezes firmy szybko odrzucił te plotki.

.

Yellow Bee

Rozpad tej grupy był przypadkiem zniesławienia przez zarząd swoich artystów. Addiction Entertainment, wytwórnia w ramach której powstało Yellow Bee, twierdziła, że jedna z członkiń grupy angażowała się w rozwiązłe zachowanie. Jednak członkini Ari wkrótce napisała na Instagramie, aby odeprzeć to stwierdzenie, a następnie ujawniła, że same członkinie grupy były molestowane seksualnie i napastowane przez personel, co zakorzeniło traumatyczne wspomnienia, które na zawsze pozostaną z nimi. Dodatkowo ujawniła również, że żadna z członkiń nie otrzymała zapłaty i wszystkie były źle traktowane. Mamy nadzieję, że członkinie Yellow Bee odważnie zrealizują swoje marzenia pomimo tak trudnych czasów.

.

MASC

Cztery lata po ich debiucie w 2016 roku MASC rozwiązało się w październiku 2020 roku. Po tym, jak kilku członków opuściło grupę przed rozwiązaniem, pozostali członkowie ujawnili szczerą wiadomość wideo, że grupa się rozpadnie i pójdzie swoją drogą.

.

X1

Wreszcie najbardziej kontrowersyjnym rozwiązaniem tego roku było również pierwsze rozwiązanie w 2020 roku. X1 powstało w wyniku programu „Produce X 101”. Jednak wkrótce okazało się, że wyniki programu zostały sfałszowane, ponieważ kierownictwo manipulowało głosami i zawyżało rankingi, aby faworyzować od 2 do 8 członków. Zaledwie 4 miesiące od debiutu członkowie zostali zmuszeni do opuszczenia grupy, ponieważ nie mogli osiągnąć porozumienia w sprawie przyszłości grupy i rosnącej presji prawnej.

.


Źródło: 1

Edytor: Grazia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nctzen
nctzen
11 miesięcy temu

Najbardziej chyba żałuję rozpadu 1the9 i X1, dwa zespoły które mogły zyskać większą sławę ale niestety ich kariery zostały zduszone w zarodku

Koral
Koral
11 miesięcy temu

Jeszcze ANS ale rozumiem że niedodane tutaj bo członkinie chcą powrócić jako jeden zespół ale chyba nie ma na to szans. A wielka szkoda !!!!

Lia
Lia
11 miesięcy temu
Reply to  Koral

zgadzam się, ANS to cudowne dziewczyny i jednak po cichu liczę na ich powrót