PLEDIS Entertainment podejmuje działania prawne wobec złośliwych komentarzy skierowanych w TWS.
PLEDIS Entertainment poinformowało 19 września na platformie Weverse, że rozpoczęto kroki prawne przeciwko osobom rozpowszechniającym złośliwe treści wymierzone w boysband TWS.
Agencja przekazała, że szkodliwe wpisy są zbierane zarówno dzięki wewnętrznemu monitoringowi, jak i zgłoszeniom fanów. Treści te pojawiają się w krajowych społecznościach internetowych, na platformach muzycznych, a także w międzynarodowych mediach społecznościowych.
Szczególne ostrzeżenie dotyczyło platformy X (dawny Twitter), gdzie odnotowano powtarzające się obraźliwe wpisy i zniesławienia skierowane w poszczególnych członków grupy.
„Podjęto już działania prawne. Zwróciliśmy się do zagranicznych sądów o ujawnienie danych właścicieli kont, aby potwierdzić ich tożsamość i móc kontynuować postępowanie” – podała agencja.
Na zakończenie PLEDIS podkreśliło swoje stanowisko: „Nie będzie żadnych ugód ani taryfy ulgowej. Będziemy skrupulatnie gromadzić dowody i pociągać sprawców do odpowiedzialności, nawet jeśli zajmie to czas.”
Źródło: (1)
Edytor: Gekka



