spot_img

Alfabet Anime – Litera A

Witam serdecznie 😀

Chciałabym zająć się tutaj bardziej Japonią niż Koreą Południową, Chinami czy innymi krajami Azji. Postanowiłam też, że moje artykuły będą dotyczyć anime.

W tych artykułach będę umieszczać różne tytuły anime, które moim zdaniem są ciekawe i warte obejrzenia. Oczywiście tak jak mówi tytuł, w moim pierwszym artykule pojawią się anime na literę „A”.

Dodam jeszcze, że kolejność tutaj nie ma znaczenia.


1. Akagami no Shirayuki-hime

(jap. 赤髪の白雪姫) (ang. Snow White with the Red Hair)

Opis: Shirayuki to młoda dziewczyna o bardzo nietypowym w jej stronach kolorze włosów, utrzymująca się dzięki swojej wiedzy na temat ziół i medycyny. Z powodu charakterystycznego wyglądu wpada jednak w oko księciu Raijiemu, który pragnie ją posiąść. Dziewczyna, nie widząc innego sposobu na uniknięcie sytuacji, ucieka z wioski. Błądząc po lesie natrafia na tajemniczego młodzieńca – Zena. Tymczasem Raiji wysyła ludzi w poszukiwaniu zbiegłej Shirayuki.

182135.jpg

Anime jest z roku 2015. Odcinków jest 12, a każdy z nich trwa 24 minuty. W 2016 roku powstał sezon drugi (Akagami no Shirayuki-hime 2nd Season), który posiada 12 tyle samo trwających odcinków. Powstała też oczywiście OVA (Akagami no Shirayuku-hime: Nandemonai Takaramono, Kono Page) i standardowo też trwa 24 minuty. Całe anime jest adaptacją mangi z roku 2006 (Akagami no Shirayuki-hime).

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


2. Akatsuki no Yona

(jap. 暁のヨナ) (ang. Yona of the Dawn)

Opis: Świat wschodniego fantasy. W Królestwie Kouka czerwonowłosa księżniczka Yona wiedzie dworski żywot pozbawiony trosk. Pewnego nieszczęśliwego dnia na skutek pałacowej intrygi jej ojciec – cesarz IL – zostaje zamordowany, a księżniczka jest zmuszona do ucieczki. Razem z wiernym ochroniarzem Hakiem opuszcza pałac, by zbiec oprawcom. Po tych ciężkich przeżyciach postanawia odnaleźć potężnych sprzymierzeńców i przywrócić w królestwie dawny porządek.

4ca65b30ca2503d776e94fd5cee349fc1426645927_full.jpg

Akatsuki no Yona to tytuł mocno zagnieżdżony w gatunku przygodowego fantasy z delikatnie rozwijanym romansem. Mimo tego nierzadko zdarzają się sceny akcji, bywa nawet krwawe sceny. Widzowi zostaje zaprezentowany obraz średniowiecznego państwa wschodu z jego bogatą tradycją i problemami systemu feudalnego podany w lekkiej oprawie z nutą humoru.

Anime z roku 2014/2015. Każdy odcinek trwa 24 minuty, a jest ich 24. Akatsuki no Yona: Zeno-hen to OVA z roku 2015/2016. Ma 3 odcinki po 23 minuty. Oczywiście całe anime jest adaptacją mangi z 2009 roku. (Akatsuki no Yona).

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


3. Attack on Titan (właściwie Shingeki no Kyojin)

(jap. 進撃の巨人) (pl. Atak Tytanów)

Opis: Alternatywny świat w klimacie średniowiecznego fantasy. Bezbronna ludzkość na skraju wyginięcia chowa się za olbrzymimi, zesłanymi przez samych bogów, murami. Wrogiem są nieśmiertelne, mięsożerne, olbrzymie istoty o ludzkich kształtach – tytułowi tytani. Nie posiadają one inteligencji, niczym ruchome zwłoki tłoczą się pod murami, wabione ludzkim zapachem. Nigdy nie udałoby im się zagrozić ludziom jeszcze raz, gdyby nie pewne wydarzenie, w skutek którego boska ochrona zostaje naruszona, a w murze pojawia się wyłom pozwalający naturalnym wrogom ludzi wedrzeć się do środka. W tak niespokojnych czasach przebiega młodość trójki głównych bohaterów: Erena – żyjącego nienawiścią do tytanów młodzieńca o wielkich ambicjach i gwałtownym usposobieniu, Mikasy – przybranej siostry Erena, cichej, spokojnej, zawsze opanowanej, pałającej olbrzymią siostrzaną miłością do swojego brata, a kiedy trzeba – szybkiej, precyzyjnej i zabójczej, oraz Armina – tchórzliwego, lecz bystrego nastolatka o niebywałej zdolności oceny sytuacji i znajdowania wyjścia z wszelkich tarapatów. Razem pragną dołączyć do jednostki zwiadowczej, czyli jedynych ludzi, którzy kiedykolwiek odważyli się stawić czoła tytanom w otwartej walce.

filing_images_cb66da4db453.jpg

25 odcinków trwających 24 minuty doczekały się emisji w 2013 roku. W roku 2013/2014 powstała 3 odcinkowa OVA. Jeden odcinek trwa 23 minuty. W 2014/2015 roku wyszedł 2 odcinkowy Spin-Off (Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku). Podsumowanie (Shingeki no Kyojin: Ano Hi Kara) w formie jednego odcinka trwającego 24 minuty zostało wyemitowane w 2013 roku. W 2015 roku wyszedł kolejny Spin-Off posiadający 12 odcinków po 17 minut. Jego tytuł to „Shingeki! Kyojin Chuugakkou”. Powstały też dwa filmy. W 2014 roku „Shingeki no Kyojin Movie 1: Guren no Yumiya” (119 minut) i w 2015 roku „Shingeki no Kyojin Movie 2: Jiyuu no Tsubasa” (120 minut). Mogliśmy też doczekać się w 2017 roku drugiego, 25 odcinkowego sezonu (Shingeki no Kyojin 2nd Season). Standardowo wszystko powstało na podstawie mangi Shingeki no Kyojin z 2009 roku.


4. Angel Beats!

(jap. エンジェルビーツ)

Opis: Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia budzicie się w całkowicie obcym miejscu, z zupełną pustką w głowie, nie mając pojęcia kim jesteście. Rozglądacie się – przed waszymi oczami staje nastoletnia dziewczyna z ogromnym karabinem snajperskim i oznajmia, że nie żyjecie. Jakby tego było mało, nakazuje rozpocząć walkę przeciwko drobnej, białowłosej dziewczynce, będącej rzekomo Aniołem, a zarazem waszym śmiertelnym wrogiem. Brzmi absurdalnie? Cóż, Otonashi Yuzuru prawdopodobnie pomyślał to samo. Dziewczyna z karabinem – Nakamura Yuri, okazuje się jednak być osobą bardzo sympatyczną i skorą do udzielenia pomocy naszemu zdezorientowanemu bohaterowi. Chcąc nie chcąc, Otonashi musi przystosować się do życia w nowym, przedziwnym świecie, w czym pomagać będą mu właśnie Yuri i jej kompania. Oczywiście dużą rolę odgrywać będzie również białowłosa Anielica – Tachibana Kanade.

pobrane.jpg

Jest to 13 odcinkowe anime z 2010 roku. Wyszło też dość dużo mang, które są prequelem. Pojawiły się 2 odcinki specjalne (Angel Beats! Specials). Pod koniec 2010 roku wyszedł też 2 minutowy odcinek będący alternatywnym zakończeniem.

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


5. Acchi Kocchi

(jap. あっちこっち) (ang. Place to Place)

Opis: Czy nie było by fajnie móc namieszać w relacjach między dwojgiem młodych ludzi, którzy mają do siebie dystans? Oczywiście, że tak. Tsumiki i Io dzieli taki subtelny dystans. Po to są też inne postacie w tym anime. Aby coś między nimi namieszać. Tsumiki nie potrafi wyznać swoich uczuć względem Io. Io natomiast jest nieświadomy jej uczuć. Stąd ten ich subtelny dystans. Sprawdźmy, co zrobi reszta bohaterów, aby trochę namieszać w tej sytuacji…

46489l.jpg

Anime z 2012 roku z 12 odcinkami. W tym samym roku powstał też sequel trwający 23 minuty (Acchi Kocchi: Place=Princess). Standardowo anime jest adaptacją mangi o tym samym tytule z roku 2006. W 2012 roku dodatkowo wyszło 12 odcinkowe anime „Acchi Kocchi Youchien”, gdzie każdy odcinek trwa 1 minutę.

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


6. Ao no Exorcist

(jap. 青の祓魔師) (ang. Blue Exorcist)

Opis: Yukio i Rin Okumura prowadzą spokojne życie, ucząc się i dorastając pod okiem przybranego ojca, będącego równocześnie kapłanem. Rin to chłopak żywiołowy, wesoły i bardzo sprawny fizycznie, przy czym niezbyt rozgarnięty, zaś Yukio – jego zupełne przeciwieństwo. Chłopcy nie znają swoich prawdziwych rodziców, jednak nie stanowi to dla nich większego problemu – przynajmniej do dnia, w którym Rin dowiaduje się, że ich biologicznym ojcem jest sam władca Piekła, w anime zwanego Gehenną. Łatwo się domyślić, że ten fakt wprowadzi do życia bliźniaków ogromne zmiany i przysporzy nie lada kłopotów.

Ao.no.Exorcist.full.612778.jpg

Anime ma 25 odcinków i zostało wyemitowane w 2011 roku. W 2012 roku powstał film animowany trwający 88 minut pt. „Ao no Exorcist Movie”. Wyemitowane też zostało 10 odcinków specjalnych trwających 1 minutę oraz jeden odcinek dodatkowy z historią poboczną pt. „Ao no Exorcist: Kuro no lede”. Na początku 2017 roku wyszedł drugi sezon mający 12 odcinków „Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen”, a po nim dwa odcinki OVY. Naturalne jest też to, że anime jest adaptacją mangi o tej samej nazwie.

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


7. Amnesia

(jap. アムネシア)

Opis: Pierwszego sierpnia, o poranku, nasza bohaterka budzi się i odkrywa, że nic nie pamięta. Nagle pojawia się przed nią tajemniczy chłopiec – przedstawia się jako “duszek” o imieniu Orion. Dziewczyna postanawia z jego pomocą jakoś odzyskać swoje wspomnienia… aż w pewnej chwili dzwoni telefon. Nie rozpoznaje ona imienia na wyświetlaczu, ale nieznajomy podobno jest jej “chłopakiem” – bohaterka postanawia się z nim spotkać, choć pomimo największych wysiłków nie jest w stanie przypomnieć sobie jego twarzy.

HeroineAmnesia6001452037_zps178d5159.jpg

Anime z 2013 roku posiada 12 odcinków. W tym samym roku wydano też dwie jednotomowe mangi: „Amniesia Joker” oraz „Amnesia Later”. Oczywiście powstała też „Amnesia OVA” trwająca 25 minut.

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


8. Another

(jap. アナザー)

Opis: Kouichi Sakakibara przyjeżdża do rodzinnego miasta swojej mamy, która zmarła 15 lat wcześniej. Niestety wkrótce po przyjedzie trafia do szpitala z powodu choroby płuc. Gdy wraca do zdrowia, zostaje przydzielony do klasy mieszczącej się w Północnym Gimnazjum Yomi. Wraz z nim na zajęcia uczęszcza Misaki Mei – cicha dziewczyna nosząca opaskę na lewym oku. Od niej bohater dowiaduje się o pewnym zdarzeniu mającym miejsce 26 lat wcześniej –  uczennica nazwiskiem Misaki ginie w nieszczęśliwym wypadku. Była powszechnie lubiana, więc klasa z trudem radzi sobie z jej śmiercią. Pewnego dnia postanawiają zachowywać się tak, jakby ich koleżanka nigdy nie zginęła. Od tego momentu uczniów feralnej klasy oraz ich najbliższych zaczynają prześladować tajemnicze zdarzenia. Ginie coraz więcej osób, a w miasteczku zaczyna krążyć przekonanie, że to wszystko wina klątwy. Nietrudno się domyślić, że właśnie do tej klasy trafia Sakakibara, który będzie chciał rozwiązać zagadkę tajemniczych zgonów. Nie będzie mu jednak łatwo, ponieważ zaprzyjaźnia się z Misaki, a to nie podoba się pozostałym uczniom. Gdy zabrzmi pierwszy dzwonek, rozpocznie się wyścig z czasem, by zatrzymać klątwę…

another 23-2.jpg

Anime powstało w 2012 roku, wydając 12 odcinków. W tym samym roku powstał też prequel „Another: The Other – Inga”. Na podstawie anime powstała też manga o tym samym tytule. W 2009 roku wydano mangę „Light Novel: Another”, która miała 15 rozdziałów. W 2012 roku powstał także film na podstawie anime.

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


9. Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai

(jap. あの日見た花の名前を僕達はまだ知らない) (ang. We Still Don’t Know the Name of the Flower We Saw That Day)

Opis: W dzieciństwie Jinta spędzał dużo czasu z grupą przyjaciół, nazwaną przez nich „Super Kolesiami Niosącymi Pokój”. Niestety jedna z jej członkiń – Honnma Meiko, nazywana Menmą, straciła życie w nieszczęśliwym wypadku. To właśnie jej duch postanawia odwiedzić naszego bohatera kilka lat po owym wydarzeniu, by ten spełnił jej życzenie, którego… sama nie pamięta. Niestety – chłopak jest jedynym, który potrafi dostrzec ducha Menmy, toteż spotyka się z brakiem akceptacji ze strony dawnych przyjaciół. Yadomi zdaje sobie sprawę, że nie zdoła spełnić życzenia Meiko samotnie. Tylko czy którykolwiek z „Super Kolesi Niosących Pokój” zdecyduje się mu pomóc?

1265a5da1bfd9b3e7cb65dae484e627d.jpg

11 odcinkowe anime z 2011 roku. Dwa lata później powstał film animowany pt. „Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai. Movie”. Trwa on 99 minut. W 2012/2013 roku powstała manga, która jest adaptacją anime. Wydane zostały 3 tomy. Jej tytuł to ” Light Novel: Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.”

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania


10. Accel World

(jap. アクセル・ワールド) (ang. Accelerated World)

Opis: W roku 2040 Neuro-synchronizacja, czyli technologia, która pozwala ludziom na manipulowanie swoimi pięcioma zmysłami, stała się powszechna w miejscach, gdzie tylko można się połączyć z Internetem i wkroczyć do wirtualnego świata. Haruyuki „Haru” Arita to niski, gruby chłopiec, który ma niską samoocenę. Aby uciec od męki prawdziwego życia, loguje się do szkolnej sieci, gdzie sam może pograć w squasha i gdzie zawsze zdobywa najlepszy wynik. Pewnego dnia Haru przykuwa uwagę wiceprzewodniczącej Rady Studenckiej, Kuroyukihime, która oferuje mu możliwość dołączenia do tajemniczego programu o nazwie Brain Burst, który pozwala osobie na efekt zatrzymania czasu w jej otoczeniu przez „przyśpieszenie” jej fal mózgowych w prawdziwym świecie. Niestety, jest limit. Aby móc więcej razy użyć Brain Burst, należy zdobyć specjalne punkty, walcząc z innymi użytkownikami programu. Jednakże, jeżeli użytkownik przegra i straci wszystkie punkty, program Brain Burst usuwa go i jego wspomnienia o programie. Kuroyukihime potrzebuje pomocy Haru, aby osiągnąć 10 poziom i spotkać się z twórcą Brain Burst, a także poznać prawdziwy cel programu. Aby tego dokonać, musi pokonać pięciu użytkowników z 9 poziomem, którzy należą do „Sześciu króli czystej barwy” – liderów sześciu najpotężniejszych frakcji w świecie Brain Burst. W zamian oferuje nie tylko możliwość spłacenia jej, ale też pomoc w walce z jego słabościami.

Wiki-background.jpg

To anime ma 24 odcinki i zostało wyemitowane w 2012 roku. Powstał też 2 odcinkowy sequel „Accel World EX”. Mniej więcej w tym samym czasie wydano 8 odcinków specjalnych „Accel World Specials”. W 2016 roku pojawił się także film animowany pt. „Accel World: Infinite∞Burst”. Anime jest adaptacją mangi z 2009 roku (Light Novel: Accel World).

Link do Odcinków -> Miłego Oglądania

 

I tym przemiłym akcentem, jakim jest „Accel World”, kończymy naszą listę. Czy pojawiły się jakieś tytuły, które was zaciekawiły? Możecie w komentarzach podawać produkcje, które tutaj się nie pojawiły, a wam się podobają. Oczywiście zaczynające się na literę „A”.


Źródło opisów

NEWSY

Sihyeon z EVERGLOW zadebiutuje jako aktorka

Sihyeon z EVERGLOW zadebiutuje jako aktorka w "Salon De...

Piosenkarka Park Bo Ram znaleziona martwa w domu przyjaciela

Zgodnie z raportem sporządzonym przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji...

Oświadczenie SM w sprawie operacji Winter

Przedstawiciel SM Entertainment wydał oświadczenie w związku z ostatnimi...

Rosé z BLACKPINK na nowych zdjęciach dla DAZED Korea

11 kwietnia magazyn DAZED Korea ujawnił oszałamiające zdjęcia Rosé...

POPULARNE

Wszystkie członkinie LOONA odchodzą z BlockBerry Creative

Według doniesień, Sąd Najwyższy w Seulu wydał ostateczny wyrok...

Były członek MONSTA X Wonho idzie do wojska

Wonho ogłosił, że planuje zaciągnąć się do wojska w...

Yerin mówi o solowym debiucie, wdzięczności dla Joy z Red Velvet i nie tylko

Yerin niedawno udzieliła wywiadu dla magazynu Your Vibes, gdzie...

KNK ogłasza odejście Park Seoham z grupy

Park Seoham opuścił KNK. 30 września agencja KNK wydała następujące...

ATEEZ odkłada trasę po Europie w 2022r

ATEEZ oficjalnie przełożył europejską część swojej nadchodzącej światowej trasy...
Grazia
Grazia
"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście" - Robert Baden-Powell

Sihyeon z EVERGLOW zadebiutuje jako aktorka

Sihyeon z EVERGLOW zadebiutuje jako aktorka w "Salon De Holmes". 12 kwietnia wytwórnia Yuehua Entertainment ujawniła, że idolka została obsadzona w nadchodzącej adaptacji dramatu bestsellerowej...

Piosenkarka Park Bo Ram znaleziona martwa w domu przyjaciela

Zgodnie z raportem sporządzonym przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Namyangju, 12 kwietnia o godzinie 12:00 czasu koreańskiego piosenkarka Park Bo Ram (30 lat)...

Oświadczenie SM w sprawie operacji Winter

Przedstawiciel SM Entertainment wydał oświadczenie w związku z ostatnimi doniesieniami mediów, które ujawniły, że członkini aespa, Winter, przeszła operację z powodu odmy płucnej. Według...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments