Prezydent Korei Południowej Moon Jae In mianował BTS specjalnymi wysłannikami do reprezentowania kraju!

Rankiem 21 lipca rzecznik Blue House Park Kyung Mi ujawnił podczas briefingu:

„Prezydent Moon Jae In mianował BTS ‘Specjalnym Wysłannikiem Prezydenta ds. Przyszłych Pokoleń i Kultury’, aby kierować globalnym programem dla przyszłych pokoleń, takim jak zrównoważony wzrost i poszerzyć władzę dyplomatyczną Korei Południowej, aby dopasować się do jej podwyższonego statusu w społeczności międzynarodowej”.

Wyjaśniono, że mianowanie BTS na specjalnych wysłanników jest częścią publicznych inicjatyw dyplomatycznych rządu mających na celu zjednoczenie zdolności dyplomatycznych obywateli, a tym samym poszerzenie horyzontów dyplomatycznych narodu. Współpracując z cywilnymi ekspertami, którzy aktywnie promują na arenie światowej, rząd dąży do wzmocnienia wizerunku narodu jako prowadzącego globalne dyskusje.

Po tym, jak „Butter” BTS znalazło się na szczycie listy Billboard’s Hot 100 przez rekordowe siedem tygodni z rzędu, najnowszy hit grupy „Permission to Dance” zastąpił „Butter” jako utwór nr 1 na liście przebojów w tym tygodniu. Wspominając ten wyczyn, Blue House podzieliło się, że przesłanie piosenki i ruchy taneczne zawierające język migowy są zgodne z determinacją Korei Południowej w przezwyciężeniu pandemii COVID-19 poprzez solidarność i współpracę z resztą świata.

BTS wezmą udział w 75. Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku we wrześniu, oprócz innych ważnych międzynarodowych konferencji, aby szerzyć przesłanie pocieszenia i nadziei nastolatkom na całym świecie. Będą również brać udział w promocjach, aby pomóc w rozwiązywaniu globalnych wyzwań związanych ze środowiskiem, ubóstwem, dyskryminacją i nie tylko.

Będzie to trzeci udział BTS w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. W 2018 r. BTS wygłosili przemówienie podczas ceremonii inauguracji Generation Unlimited UNICEF na 73. Zgromadzeniu Ogólnym ONZ i zostali zaproszeni do przemówienia na spotkaniu wysokiego szczebla Group of Friends of Solidarity na rzecz Global Health Security we wrześniu ubiegłego roku.

Gratulacje dla BTS!


Źródło:(1)

Edytor: Grazia

3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kiko
Kiko
11 dni temu

Doskonały pomysł, kto inny jak nie BTS! Nikt inny nie poradzi sobie z promowaniem Korei Południowej lepiej niż oni