BTS otworzyli swoje serca w najnowszym odcinku „Break The Silence”.

Jeśli jest jedna rzecz, która wywołuje u ARMY wielkie emocje, to wiedza, że
„Jesteśmy BTS” może się kiedyś stać „Byliśmy BTS”.

Na 2018 MAMA w Hongkongu Jin ujawnił, że grupa rozważała rozpad ze względu na trudności, które napotkali na początku 2018 roku. Na szczęście udało im się pokonać wszystkie przeszkody i kontynuować działalność.

,,Na początku tego roku mieliśmy mentalnie trudny czas. Podczas rozmów myśleliśmy nawet o rozwiązaniu zespołu.”

Kilku członków otwarło się na temat tego trudnego okresu i jego przyczyny w ich dokumentalnej serii Break The Silence, zaczynając od odcinka 1.

Suga powiedział:

„Myślę, że działo się tak, ponieważ na początku roku sprawy stały się naprawdę trudne.
W tym czasie było wiele rzeczy do przemyślenia i wiele wątpliwości co do tej pracy.
Właśnie nad tym cały czas myśleliśmy w tamtym roku, ponieważ ta praca wymaga od ciebie ciągłego dostosowywania się do gwałtownie zmieniających się okoliczności.
Okazało się, że był to rok, w którym mogliśmy zastanowić się nad sobą. Tak uważam.”

W odcinku 6 BTS po raz kolejny poruszyli nieprzyjemny temat końca zespołu i tego, co ich czeka po ostatnim ukłonie.
„Nie sądzę, żebym czegokolwiek żałował” – powiedziała Suga. – „Byłem w każdym miejscu, do którego kiedykolwiek chciałem się udać”.
„Jeśli przyjdzie czas, kiedy nie będę mógł już fizycznie występować”, dodał Jin. –
„Jak powiedział Namjoon, pierwszą rzeczą, o której pomyślałem, było „Niczego nie żałuję”, ponieważ byłem we wszystkich miejscach, do których zawsze chciałem pojechać”.

RM wyraził chęć skupienia się raczej na dobrych czasach niż na smutnym pożegnaniu, a członkowie zgodzili się.
„Kiedy nadejdzie czas abyśmy zgodzili się na to, żeby odejść”, powiedział J-Hope. – „Kiedy tak się stanie, nie sądzę, żebym czegokolwiek żałował. Jak powiedziałeś, dopóki nie będzie to gwałtowny koniec, a spokojne lądowanie, nie będę żałować.”

Kiedy BTS będą musieli odpuścić i pogodzić się z tym? Według Jimina ich ciała powiedzą im, kiedy nadejdzie czas, ale sam nie jest pewien czy będzie chciał słuchać.

,,Jak zawsze mówicie, nadejdzie moment, w którym będziemy musieli odpuścić.
Ale nie jestem pewien, czy będę w stanie to przyznać, kiedy nadejdzie czas.
Będziemy musieli odpuścić. Możemy nie mieć innego wyboru, jak pogodzić się z tym.

Na przykład, jeśli staniemy się tak fizycznie wykończeni do punktu, w którym wyczerpią się nasze baterie i nie będziemy mogli ich ładować, naprawdę będziemy musieli odpuścić.
Ale nie wiem, czy będę w stanie to przyznać i zaakceptować.”

Podobnie jak ARMY, Jungkook nie chce myśleć o przyszłym rozwiązaniu zespołu czy zakończeniu działalności i kto może go winić?

Zamiast przygotowywać się na koniec ich „najpiękniejszego momentu w życiu”, RM uważa, że powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, koncentrując się na tym, co mogą zrobić dobrze dzisiaj.

Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość, ale bez względu na to, co będzie, BTS zmierzą się z tym, jak ze wszystkim innym: razem.


Źródło:(1)

Edytor: Haru

4.8 37 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

40 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
ARMY
ARMY
3 miesięcy temu

Eh gdyby naprawdę odeszli. To bym ich dalej wspierała nieważne co by się nie działo ważne że będą szczęśliwi.

Amelia
3 miesięcy temu

Zespół nie może się rozpaść! Nie pogodziła bym się z tym!

Jiju
Jiju
3 miesięcy temu
Reply to  Amelia

Oni są także ludźmi, także chcą mieć rodzinę, chcą odpocząć.. Niestety naprawdę nadejdzie taki czas.

Nektia
Nektia
3 miesięcy temu
Reply to  Amelia

Każdy zespół zakończy swoją działalność, wczesniej czy później. BTS również będą musieli odpocząć od tego wszystkiego. Army jednak powinny wtedy cieszyć się, że mogą żyć własnym życiem, być szczęśliwi bez ciągłego udawania i wymuszania uśmiechu, oraz założyć rodzinę. Wiadomo, będzie to bolesne, ale w takiej sytuacji będziemy mogły tylko im podziękować za ten cały czas jaki z nami spędzili, pomoc, której nam udzielili, oraz ten wielki trud, który włożyli w pracę.

꧁𝕩𝕍𝕖𝕒𝕤𝕥꧂
꧁𝕩𝕍𝕖𝕒𝕤𝕥꧂
1 miesiąc temu
Reply to  Nektia

Tyle że jest taka część A.R.M.Y która nie potrafi żyć bez BTS. I po ich rozpadzie oni też sie rozpadną. Sama należę do tej grupy i nawet z moimi BFFF już mamy plany na idealne samobójstwo…
Z takimi przyjaciółmi to ja bodaj na koniec świata pójdę

Laila5
Laila5
3 miesięcy temu
Reply to  Amelia

Jeśli byś była dojrzała to byś się musiała z tym pogodzić. Członkowie BTS są wolnymi ludźmi i oni sami zdecydują kiedy kontynuować karierę, a kiedy ją przerwać itd. Nie są niewolnikami małoletnich fanatyczek. Prawdziwa miłość polega na daniu komuś wolności, jak mówi stare porzekadło. To się tyczy każdego zespołu w zasadzie i każdej decyzji jaką podejmą prywatnie lub zawodowe idole.

Atena
Atena
3 miesięcy temu

Smutne ale prawdziwe JK, Tae i Jimin oni najbardziej wymagają od siebie jako młodśli wyczerpują się szybciej od innych chłopaków różne kontyzje, choroby, problemy itp: nie pomaga im to ale i tak przetrwali 7 lat + lata nauki razem to prawie 10 lat dużo poświęcili by dotrwać do tego czasu i celu NAJLEPSZY DOWÔD TO ICH MUZYKA 🎶💜 💕 KTÔRA ROZPALA ALE I KOJI NASZE 💕 💜 ZGADZACIE SIĘ ZE MNĄ

Amelia
3 miesięcy temu

Zgodzę się z tym że każdy ma swoją rodzinę ale BTS jeżeli się rozejdą rozpadną w sumie nie pozwalasz proszę nie pogodzę się z tym będę tym rozsadzić smutna bo oni też mają prawo do założenia rodziny ale tak naprawdę to my ts-ie my Army zawsze byliśmy i będziemy jedną wielką rodzinąrodziną😭😭😭

KimTae
KimTae
3 miesięcy temu
Reply to  Amelia

No tak jesteśmy rodziną ale jako fandom i fani oczywiście pewnie jesteśmy ważni dla bangtanów ale w żadnym stopniu nie porównywałabym nas do normalnej rodziny oni też potrzebują kogoś z kim mogą spędzać czas przytulać płakać śmiać się my nie jesteśmy w stanie im to zapewnić dlatego moim zdaniem lepiej by było gdyby bts zdisbandował i założyli rodziny chociaż licze na to że nie stracimy z nimi kontaktu i będą z nami na social mediach

Karolina
Karolina
3 miesięcy temu
Reply to  Amelia

Jesteśmy drużyną, rodzina, fanami. Ale oni będą chcieli mieć zginę dzieci piękne życie. Życie w blasku fleszy jest tylko fajne przez chwilę.

🖤 KRYSIA ARMY🖤
🖤 KRYSIA ARMY🖤
3 miesięcy temu

Słucham ich od 6.04.2020r. i teraz tego żałuję że nie słuchałam ich od początku i nie przeżyje gdy się rozpadną ale ich zrozumiem i będę w nich wierzyć bo oni dla nas poświęcają swoje życia (tak ujmę) i wiem że gdy się rozpadną to i tak dla nas będą BTS. razem czy osobną zawsze będą dla nas BTS. Dziękuję że jesteście z nami ❤️😢

aria.tul
aria.tul
2 miesięcy temu

Mimo, że słucham ich od prawie 4 lat, to czuję się tak jak ty. Ale nawet gdy BTS zdisbanduje, na zawsze pozostaną w naszych sercach. I nawet się cieszę, że będą mogli założyć własne rodziny, w których będą szczęśliwi. Bo jeśli będą szczęśliwi, to i my- Army- powinnyśmy się cieszyć <3

CiociaPaulinka
3 miesięcy temu

Wszystko się kiedyś kończy. Najważniejsze jest by nie żałować tego co było i być nieustannie głodnym tego co będzie. BTS już stworzyli swoją legendę, zapisali się na kartach historii i tego nic nie zmieni. To co trwa to pamięć i dopóki ludzie będą o nich pamiętać to BTS tak naprawdę nigdy się nie rozpadnie. To tak powiedzmy filozoficznie. Co do samej kwestii rozpadu… Mają pełne prawo do decyzji o zakończeniu działalności. W końcu rynek muzyczny jest płynny, wszystko się zmienia, jedni przychodzą a inni się rozpadają i nie ma co tkwić wiecznie przy jednym zespole. ARMY będą ARMY zawsze, ale… Czytaj więcej »

Karolina
Karolina
3 miesięcy temu

A ja kompletnie ich rozumiem i będę wspierać do samego końca i jeden dzień dłużej do końca swiata. Jestem z nimi od początku od pierwszego dnia i jeden szczęśliwa że wirtualnie mogłam ich poznać.

Natalia
Natalia
3 miesięcy temu

Napewno dla wszystkich ARMY jest to bolesne i nikt nie chce aby to się stało lecz to normalne, oni także są ludźmi. nie ważne co zrobią będę ich wspierać 💜

Michalina
Michalina
3 miesięcy temu

Nie wiem co by było gdyby zespół by się rozpadł pokochałam ich tak jak większość ARMY moje życie nie miałoby jakiego kolwiek sensu ale trzeba się z tym pogodzić ale na narazie nie ma co myśleć. Oni dopiero myśleli nad tym i powiedzieli że kiedyś nadejdzie taki czas

Michalina
Michalina
3 miesięcy temu

Będzie mi smutno gdy się rozpadną ale nie ma co myśleć oni powiedzieli że gdy nadejdzie taki czas więc raczej jeszcze się to nie stanie:)

Paulina
Paulina
3 miesięcy temu

Jak odejdą będę załamana, ale cały czas będe ich wspierać. Wszystko ma swój początek i koniec… Jak narazie, żyjmy teraźniejszością, nie przeszłością ani przyszłością, cieszmy sie że są tu, teraz z nami że, dla nas się tak poświęcają. ❣️

Kornelia
Kornelia
3 miesięcy temu

Eh.
Nie chciałabym żeby BTS odeszło, moje życie by wtedy nie miało sensu. Ale jeśli będą szczęśliwi to i ja będę szczęśliwa..
 

Martyna
3 miesięcy temu

Nie zgadzam się na ,,Byliśmy BTS”

Larysa
Larysa
3 miesięcy temu

Ja póki co skupiam się tu i teraz, bo nie ma sensu myśleć, że się rozpadną w przyszłości. Każdy ma swój początek i koniec. Jeśli faktycznie się rozejdą będę ubolewać i dalej wspierać. Kocham ich całym serduszkiem ❤️

Jakaś tam fanka i coś jeszcze
Jakaś tam fanka i coś jeszcze
3 miesięcy temu

Od razu mówię nie przepadam za Blackpink i tylko jak pomyślę, że BTS zakończą działalność a one nie to mnie krew zalewa.
 
Jednakże chcę żeby byli szczęśliwi. Zrobili dużo dla siebie jak i dla innych. Motywujące młodzież, gdzie na to mało kto patrzy. Pokazują że da się siebie zaakceptować pomimo swoich wad, które sprawiają odrazę do samych siebie.
 
My ARMY po prostu musimy się pogodzić tym faktem, ale jak na razie cieszymy się z że jeszcze stoją na scenie i ich serduszka biją dla nas 😁😁😁

Hiri
Hiri
3 miesięcy temu

Ale po jaką cholerę mieszać w to dziewczyny? Tylko niepotrzebnie dajesz zapalnik na wojne fandomów.

>>>
>>>
3 miesięcy temu

z jeden strony piszesz ze bts nauczyli was szacunku do siebie i innych a z drugiej strony atakujesz blackpink? wtf

Laila5
Laila5
3 miesięcy temu

Co mają Blackpink do BTS? Oba zespoły pochodzą z innych wytwórni, mają inny styl, inną liczbę osób w grupie, inną płeć nawet… Czy gdyby BTS zakończyło działalność to serio by cię smucił ten fakt, czy bardziej byś się denerwowała tym, że Blackpink nadal działają? Bo jeśli to drugie to jesteś rakiem niestety. Wybacz, że to mówię… Ale jak to mówią army – skupcie się na swoich faves. 😉

Tola
Tola
3 miesięcy temu

Czy ty jesteś jakimś trollem? Nie wierzę że jesteś Army i wypisujesz takie rzeczy. Co próbujesz osiągnąć? Zajmij się swoim życiem i przestań na siłę próbować wywoływać wojny między fandomami.

Oppa
Oppa
3 miesięcy temu

Jezu nie pogodziła bym sie z tym że BTS już nie ma, nie wiem co ja bym wtedy zrobiła

Paulina
Paulina
3 miesięcy temu

Nie zapominajmy, że Bts to też są ludzie. Też chcą założyć swoje rodziny i spędzić z nimi życie. Jeśli nadejdzie ich czas, i naprawdę ich kochacie to pozwólcie im odejść. Wiem, że to będzie trudne, nawet sama tego nie pojmuje ale tak musi być. Zrobili naprawdę wspaniałą robotę, wywiązali się jako Idole że swoich obowiązków. Uszczęśliwili świat i napewno nie jednej osobie pomogli w truchnych chwilach uszczęśliwiając swoją muzyką. Napewno o nich nigdy nie zapomnimy. ❤️

ddonggaeae_⁷
ddonggaeae_⁷
3 miesięcy temu

i’m not ok :))

Alex
Alex
3 miesięcy temu

Rozumiem, że każdy zespół musi się kiedyś rozpaść i fani nie mają prawa ich o to winić. Będą chcieli odpocząć, założyć rodziny. Ale fani zawsze będą ich wspierać Ale na samą myśl czytając ten artykuł rozpłakałam się hah. (rip makijaż [*])

Natiofficial61
3 miesięcy temu

Będzie smutno. To tak jakby oni umarli. Ale trzeba ich zrozumieć. Jak i nie tylko ich bo również inne grupy kiedyś przestaną działać na rynku muzycznym. Będzie to bolesne, no ale trzeba ich zrozumieć. Jestem z nimi od 2015 roku i będzie mi ciężko.

oliwia
oliwia
3 miesięcy temu

a do kiedy mają kontrakt ?

Laila5
Laila5
3 miesięcy temu
Reply to  oliwia

Jeśli się nie myślę, to chyba w 2018 roku przedłużyli kontrakt o 6 lat, ale że w międzyczasie nastąpi służba wojskowa, która nie liczy czasu umowy, to od momentu podpisania dokumentu BTS powinni trwać przez jeszcze 8 lat. Czyli do 2026.

Maja
Maja
3 miesięcy temu

Słucham ich już pół roku. Na początku byłam sceptycznie do nich nastawiona, lecz szybko ich pokochałam. Są moim pierwszym zespołem i to dzięki nim pokochałam kpop. Będzie mi smutno, jak nadejdzie ten koniec lecz rozumiem ich. Każdy chce mieć rodzinę, znaleźć czas dla swojej miłości. Każdy to zrozumie u będę im dziękować, za tą muzykę i wspaniały czas ❤️

Karolina
Karolina
3 miesięcy temu

Jestem Army jestem z nimi prawie od początku lecz jeszcze nigdy nie byłam na ich koncercie lecz oglądałam byłam na każdych live itp.Jak BTS odchodzi to ja razem z nimi. Army I Bts są na zawsze nie ważne co by sie stało. Musimy ich wspierać zrobili dla nas dużo I to ogromnie dużo mino swoich problemów. Odejdą oni to ja razem z nimi Army weźcie sie w garść jesteśmy z nimi czy nie jesteśmy no wlaśnie wiec weźcie się w garść i wspieramy bts. Będe z nimi ba wieki. Będe ich słuchać jak nawet ich nie będźe bede ich kochać… Czytaj więcej »

Nohej
3 miesięcy temu

Dzięki BTS nauczyłam się wiele, jestem im za to wdzięczna z całego serca. Gdyby nie oni napewno nie pokochałabym życia, nadal twierdziłabym, że jest ono bez sensu i najlepiej byłoby, gdybym zniknęła. ALE zaczęłam ich słuchać, zaczęłam kovhać siebie i ciszyć się chwilą. ARMY myślmy teraźniejszością! Cieszmy się z tego, że chłopcy nadal z nami są..!
 
I purple you<33333

Kari
Kari
3 miesięcy temu

Chcemy czy nie niestety kiedyś taki moment musi nadejść w każdym zespole niezależnie od gatunku muzyki ale należy pamiętać że też są ludźmi i również chcą mieć swoje życie (partner/partnerka, może dzieci) ja nie wiem jak reszta ale ja nawet jeżeli doszłoby do rozpadu to nadal bym wspierała każdego z nich! Będzie to bolesne to na pewno ale no jednak to jest nieuniknione a teraz póki nadal BTS I my jesteśmy razem to powinniśmy się cieszyć że oni nadal są i cały czas jesteśmy jednością❤️❤️

Maja
1 miesiąc temu

Ja popadnę w depresję jak się rozpadną ARMY pewnie też ale bedziemy musieli sie z tym pogodzić.

Kamila
Kamila
12 dni temu

Nie jak ja przeżyje bez was

Kamila
Kamila
11 dni temu
Reply to  Kamila

A będziecie nagrywać filmy ja was kocham ale Jimin bardziej