Była członkini AOA, Mina odpowiedziła na złośliwe komentarze.

24 grudnia Mina napisała post na swoim Instagramie i ostrzegła złośliwych komentatorów, mówiąc:

“Nie chciałam wspominać o tym dwa razy, ale drodzy złośliwi komentatorzy, posłucham waszej rady, jeśli zrobię coś złego. Ale proszę, miejcie usta na kłódkę jeśli jesteście jej fanami i przychodzicie do mnie mówiąc “wszystko zrujnowałaś, zrujnowałaś życie wielu ludzi” i tak dalej.”

Kontynuowała:

“Wszyscy jesteście mordercami, jeśli pomyślimy o wszystkich ludziach, którzy myśleli o śmierci z waszego powodu. Nawet bez was mam wystarczająco dużo problemów psychicznych i nie mogę żyć normalnie z powodu jednej osoby. Nie mogę spać, ponieważ pojawia się w moich snach. Czuję się tak niesprawiedliwie, że mam ochotę umrzeć.”

Mina mówiła o Jimin, byłej członkini AOA i powiedziała:

“Nie wiem, co o niej myślisz, ale to, co mi zrobiła, jest poza jakimikolwiek granicami. Nie wiem, dlaczego mnie nienawidziła, nawet nie przyznała się do tego co zrobiła, ani nie przeprosiła szczerze. Do końca patrzyła na mnie jak na robaka. Przysięgałam mojemu tacie w niebie, a nawet jej tacie w niebie, że mówiłam tylko prawdę.”

Nadal miała urazę do Jimin, mówiąc:

“Co mogę zrobić, kiedy ona nie pamięta i nawet tego nie przyznaje? Muszę żyć na lekach i zawsze jestem załamana. Spotkałam niewłaściwą osobę. Chciałam ją pobić tak samo jak ona mnie, nie, nawet bardziej.”

Mina przypomniała sobie, jak Jimin odwiedziła ją po tym, jak ujawniła jej zastraszanie. Mina wyjaśniła:

“Naprawdę niesprawiedliwe jest to, że nawet nie zostawiłam żadnego dowodu na to, co zrobiła ze mną jak osoba kalkulująca. Zawsze myślałam, że możemy się pogodzić. Ale tego dnia wszyscy pracownicy i wszyscy inni mieli telefony komórkowe gotowe do nagrywania i robienia zdjęć. Nadal czuje się źle z powodu osoby, która nadużyła swojej mocy, mówiąc, że nie przeklinała i nie powiedziała wszystkiego, co chciała?”

Mina kontynuowała wyjaśnianie:

“Chciałbym, żebyście wszyscy mogli doświadczyć tego, czego doświadczałam od tej osoby przez dziesięć lat. Proszę, nie wspominajcie mi o tym więcej, ponieważ każdego dnia mam ochotę umierać. Zniszczona osoba to ja.”

Na początku tego roku Mina oświadczyła, że Jimin prześladował ją przez ostatnie dziesięć lat. Ujawniła, że cierpi na ciężką depresję, a nawet próbowała odebrać sobie życie, publikując zdjęcia z samookaleczenia na swoim Instagramie. Spowodowało to poruszenie w branży rozrywkowej, ponieważ internauci krytykowali inne członkinie AOA za zaniedbanie. Po tym, jak Jimin opuściła AOA i oświadczyła, że odejdzie z branży rozrywkowej, Mina nadal cierpiała z powodu złośliwych komentarzy, gdy fani Jimin gromadzili się w jej mediach społecznościowych, zostawiając komentarze i bezpośrednie wiadomości.

.


Źródło: 1

Edytor: Deb

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nana
Nana
5 miesięcy temu

czy ona moze juz przestac? znaczy dobrze ze powiedziala prawde… ale kuwa ile to bedzie ciagnac? Jimin jest skonczona i tak i ma na nią wywalone, a ta od roku dodaje posty o okaleczaniu sie i porusza ten temat ze byla 10 lat przesladowana, tak jakby wrecz widziala ze to jej daje rozglos ktory juz dawno stracila… po co caly czas o tym wspomina? jest miesiac gdzie dodaje mase zdjec z sesji i innych rzeczy, a nagle zdjecie gdzie jest pocieta i cała uwaga znowu na nią i masa lajków… dla mnie to sie juz robi dziwne i na siłe zeby tylko mowili

Kate
Kate
5 miesięcy temu
Reply to  Nana

Widocznie te 10 lat gnojenia jej przez jedną toksynę (przy aprobacie całej agencji) zostawiło trwały ślad. Masz jakiekolwiek pojęcie o depresji?

Last edited 5 miesięcy temu by Kate
Mader
Mader
5 miesięcy temu
Reply to  Nana

Mam aż ciarki gdy coś takiego czytam. Polecam się trochę dokształcić i poczytać lub popytać o mechanizmie traumy, o urazach psychicznych itd. Ale z drugiej strony bardzo a to bardzo się cieszę, że nic takiego Cię nie spotkało i mam nadzieję, że nie spotka.

Nini
Nini
5 miesięcy temu
Reply to  Nana

Wez nawet tak nie pisz… ona jest zniszczona psychicznie, to nie tak ze Jimin jej raz cos powiedziala czy uraziła jakoś bo TO TRWAŁO 10 LAT.

Jul
Jul
5 miesięcy temu
Reply to  Nana

Krytykujecie to, co napisała @Nana, ale z jednej strony ona ma rację. Nie mówię, że Mina robi to, żeby ściągnąć na siebie uwagę (chociaż po części to tak trochę wygląda), ale to, co robi to nie jest sposób, w jaki powinna sobie radzić z tą sytuacją. Wypisywanie o Jimin w internecie, ciągłe wracanie do tej sprawy jej nie pomoże, więc powinna przestać to robić. Takich rzeczy nie załatwia się linczem internetowym. I w sumie to ciężko uwierzyć w jej słowa, że nie chodzi jej o to, aby zniszczyć Jimin. “Proszę, nie wspominajcie mi o tym więcej, ponieważ każdego dnia mam ochotę umierać.” – ale to ona jest tą, która ciągle do tego wraca i o tym wypisuje na swoim koncie. Wiem, pewnie robi to pod wpływem komentarzy, które dostaje, ale po co? Nie powinna zwyczajnie już do tego wracać i odpowiadać tym komentującym, bo jej samej to w ogóle nie pomaga, a wręcz przeciwnie. Można zablokować komentowanie na instagramie, można oznaczyć konto jako prywatne. Najlepszym wyjściem dla niej byłoby odciąć się od mediów społecznościowych, jeśli nie potrafi sobie z tym poradzić. Ona ma już jakąś obsesję na punkcie Jimin. W każdym poście wspomina o tym, że jej szczerze nie przeprosiła, że nie zdaje sobie sprawy, co jej zrobiła. I pewnie jest to prawda, ale czy wylewanie swoich żali w internecie cokolwiek na ten temat zmieni? No nie. Jeśli Jimin jej szczerze nie przeprosi, to Mina będzie zadręczać się z tego powodu całe życie? Jeśli tak, to… cóż, współczuję, ale w pewnym momencie trzeba spojrzeć na siebie i pomyśleć, czy czasem nie trzeba było zrobić czegoś inaczej i wziąć swoje życie w swoje ręce. Zemsta nie rozwiąże jej problemu.

Mader
Mader
5 miesięcy temu
Reply to  Jul

Niestety takie pisanie co można zrobić wynika z niewiedzy, nie zarzucam nikomu złośliwości. Każdy traumę przechodzi inaczej, czas wychodzenia z niej jest inny, radzenie sobie z tym też za każdym razem jest inne. Wszystko zależy od wielu czynników, nawet u jednej osoby radzenie sobie z nieszczęściem może wyglądać za każdym razem zupełnie inaczej. Są to trudne tematy, negowanie uczuć czy postępowania jest niepotrzebne, ofierze na pewno to nie pomoże. Mina była prześladowana parę lat a wymagamy żeby sobie z tym poradziła w przeciągu paru miesięcy? Mam nadzieję, że jest pod stałą opieką medyczną, że rodzina i przyjaciele są obok niej i dojdzie do siebie w swoim tempie.

Jul
Jul
5 miesięcy temu
Reply to  Mader

Ale jakie to jest “radzenie sobie z traumą”? Przecież w jej przypadku to żadne radzenie sobie, tylko pogrążanie siebie i przeżywanie tego ciągle na nowo i to widać z jej postów. I obawiam się, że ona właśnie nie jest pod opieką specjalisty, bo mocno wątpię, że dobry lekarz zalecał jej wracanie do tego tematu na mediach społecznościowych. Przecież z jej postów wyraźnie widać, że myślenie o tym sprawia jej ból, więc gdzie tu jest radzenie sobie? Nie o to chodzi w wychodzeniu z traumy, żeby zadręczać siebie wszystkim na nowo. Właśnie moim zdaniem negowanie niektórych jej zachowań jest bardzo potrzebne, bo ona nie działa na swoją korzyść, tylko wręcz przeciwnie. Wystarczy przeczytać jej posty, żeby zauważyć, że ona ma cały czas problem z tym, że Jimin jej szczerze nie przeprosiła, że niektórzy fani mimo wszystko trzymają jej stronę i chyba żałuje pewnych swoich decyzji (jak to, że nie odwiedziła ojca w szpitalu). I tego nie da się załatwić w internecie. W jaki niby sposób? Nie można też mówić, że “a, cokolwiek. radź sobie ze swoim bólem jak chcesz”, bo właśnie wbrew pozorom to wcale nie pomaga. Mina jest wyraźnie pogubiona i jej sposób “radzenia sobie” chyba jak widać po jej wpisach wcale jej nie pomaga.

Mader
Mader
5 miesięcy temu
Reply to  Jul

Jesteś psychiatrą, psychologiem, terapeutą? Wnioskując po Twoich wypowiedziach nie masz pojęcia o traumie, o leczeniu. Lekarz nie jest przy pacjencie 24 h na dobę, skąd ma wiedzieć co ona robi przez cały dzień? Na terapii mówi się co chce się powiedzieć. Nie zawsze trafi się na lekarza który pasuje, czasami leki są nie trafione, rodzaj terapii nie taki. To nie niestrawność, że można załatwić sprawę Rennie. Nie mam pojęcia co dzieje się u Miny i naprawdę nie mam zamiaru analizować czy to co robi jest dobre czy złe dla niej. Mam jedynie nadzieję, że wyjdzie z tego.
Nękanie przez 10 lat, wyrzuty sumienia, wszechobecna krytyka – niezłe combo. A ludzie dziwią się czemu ofiary nie zgłaszają przestępstw.

Jul
Jul
5 miesięcy temu
Reply to  Mader

O traumie mam bardzo dobre pojęcie, z własnych doświadczeń. Nie zgłaszają przestępstw, ale gdzie? W internecie? No tak, to faktycznie nie jest najlepszy sposób zgłaszania przestępstw, bo żeby sprawca odpowiedział za swoje czyny to trzeba zgłosić się do odpowiednich służb, a nie na instagram. Kariera Jimin jest już skończona, więcej nic się nie da zrobić, bo i co? Karnie za to nie odpowie. Faktycznie, ciężko jest zobaczyć, że to co Mina robi jest dla niej złe:
Nawet bez was mam wystarczająco dużo problemów psychicznych i nie mogę żyć normalnie z powodu jednej osoby.”
“Proszę, nie wspominajcie mi o tym więcej, ponieważ każdego dnia mam ochotę umierać.”
Tak, czytanie tego, co ludzie o niej piszą i przypominanie sobie o osobie, która jest powodem jej traumy ewidentnie dobrze jej robi 🙂 Już nie mówiąc o jej tekstach nazywających innych ludzi mordercami, albo życzenie, żeby wszyscy mogli doświadczyć tego, co ona. Nie mówiąc oczywiście o wstawianiu zdjęć, na których widać jej poranione ciało. Tak, świetny sposób na radzenie sobie z traumą. Każdy psycholog by to pochwalił, bez wątpienia. Widać właśnie jak bardzo jej to pomogło od czasu pierwszego postu, gdzie wszystko ujawniła. Wciąż powtarza te same rzeczy, więc wciąż nie ma ich rozpracowanych.
Co mogę zrobić, kiedy ona nie pamięta i nawet tego nie przyznaje?”. No właśnie, nic nie może już zrobić. Nikogo nie zmieni na siłę. Co mogła ujawnić to ujawniła, więcej nic nie poradzi. Może jedynie ruszyć dalej. I tak, zrozumienie tego wymaga silnej psychiki, ale nie ma innego sposobu, aby to rozpracować. Spytaj jakiegokolwiek psychologa, czy można wyjść z traumy bez wcześniejszego pogodzenia się z przeszłością i zrozumienia, że nie zmienisz czegoś, na co nie masz wpływu. Ja pytałam i znam odpowiedź.

Mader
Mader
5 miesięcy temu
Reply to  Jul

Zauważ co wcześniej napisałam: że każdy radzi sobie w różnym czasie, w różny sposób a nawet za każdym razem inaczej. Własne doświadczenia nie oznacza, że wiemy wszystko, że mamy prawo krytykować i pouczać. Mina nie potrafi się z tym wszystkim pogodzić i co? Zasługuje na karę? Nie chodzi o to żeby ją tłumaczyć, tylko o to żeby przestać patrzeć na nią z wyższością, bo nam się udało a jej nie, bo nas nic takiego nie spotkało a ona na pewno zasłużyła.

Mader
Mader
5 miesięcy temu
Reply to  Mader

Posty Miny to wołanie o pomoc. Gdy ktoś wisi nad przepaścią to mówimy, że jest głupi i go spychamy? W Korei podejście do zdrowia psychicznego jest jeszcze gorsze niż w Polsce, mam nadzieję, że Mina ma kogoś kto nią pokieruje.

Jul
Jul
5 miesięcy temu
Reply to  Mader

Ja nie wiem, na jakiej podstawie ty wywnioskowałaś, że ja się gdzieś wywyższam. Ja tylko zauważyłam pewne rzeczy na podstawie jej własnych wpisów i tyle. Czy ja gdzieś napisałam, że ona jest głupia? Nie, uważam tylko, że zadręczając siebie nie da się wyjść z depresji/traumy/jakkolwiek inaczej to nazwać. Tak, jej posty to jest wołanie o pomoc i mam nadzieję, że znajdzie kogoś, kto jej wytłumaczy, że zadręczanie siebie rzeczami, na które już nie mamy wpływu jest bezcelowe. Jeśli Mina jest pod opieką kogoś, kto jej zaleca odpowiadanie hejterom w internecie to będę naprawdę zdziwiona, jeśli taka “terapia” da jakikolwiek pozytywny skutek.

Mader
Mader
5 miesięcy temu
Reply to  Jul

A Ty na jakiej podstawie wywnioskowałaś, że napisałam, że Ty się wywyższasz? Pisałam ogólnie, o ludziach którzy się piszą komentarze. Czemu uważasz, że Mina nie podejmuje decyzji sama tylko ktoś jej doradza?

Jul
Jul
5 miesięcy temu
Reply to  Mader

“Nie chodzi o to żeby ją tłumaczyć, tylko o to żeby przestać patrzeć na nią z wyższością” – piszesz to w odpowiedzi do mojego komentarza, więc jak inaczej mam to odebrać? Jeśli komuś odpisujesz, to chyba kierujesz swoje słowa do tej osoby, chyba że wyraźnie zaznaczysz, że jest inaczej.

No, ja właśnie uważam, że Mina sama podejmuje decyzje, a ostatnia część mojego komentarza była sarkastyczna, możliwe, że niewystarczająco dobrze to przekazałam. Bo właśnie nie wierzę, że jakikolwiek specjalista doradziłby jej radzenie sobie z tą sytuacją w ten sposób. To był point mojej wypowiedzi.

NATURE LEAF
NATURE LEAF
3 miesięcy temu

Jimin nie ma już życia… Obie zniszczyły się doszczętnie… Jimin nawet mówiła, że nie chciała tego zrobić. Rozumiem Minę, ale jak jej ktoś nieświadomie zniszczył życie, to teraz ona świadomie chce tej osobie je zniszczyć?

Jiju
Jiju
11 dni temu

Mina zaczyna już przeginać. Ja rozumiem, że przeszła piekło, ale ona szuka zainteresowania na siłę