spot_img

Najnowsze newsy

Była członkini MOMOLAND opowiada o kłamstwach w K-popie na swoim TikToku

Była członkini Momoland, Daisy, opowiedziała o kłamstwach w przemyśle K-popowym na swoim TikToku.

©Billboard Philippines

Daisy jest znana ze swoich filmików na TikToku, w których mówi o K-popie. Ostatnio opublikowała nowe wideo zatytułowane „Kłamstwa K-popu”.

Pierwsza kwestia, która została przez nią poruszona, dotyczyła podpisów składanych przez idoli. Niedawno wokół tego tematu pojawiły się kontrowersje, w których oskarżano wytwórnie o używanie auto-penów do podpisywania albumów. Mimo że Daisy osobiście o tym nie słyszała, wiedziała o przypadkach, kiedy to personel wytwórni składał podpisy zamiast artystów, zwłaszcza gdy robiono to hurtowo.

Kolejnym tematem były przyczyny przechodzenia na tzw. „hiatusy” i przerwy od aktywności związane z kontuzjami. Daisy tłumaczyła, że choć wierzyła w prawdomówność wytwórni, zdarzały się przypadki kłamstw dotyczących powodów przerywania aktywności przez idoli. Nawiązała nawet do swojego hiatusu i do tego, jak w artykułach opisywano go jako „zdrowotny” zamiast podania prawdziwego powodu. Dopiero po groźbach z jej strony zmieniono opis na „hiatus z powodów osobistych”.

Ostatnie „kłamstwo” ujawnione przez Daisy dotyczyło używanej epizodycznie metody „Live AR” podczas programów muzycznych, które sprawiają, że występy różnią się od oryginalnych nagrań. Termin „AR” („augmented reality”) pochodzi z języka angielskiego i oznacza „rzeczywistość rozszerzoną”, czyli innowację technologiczną, która pozwala na nakładanie obrazu lub dźwięku generowanego komputerowo na to, co obserwuje lub słyszy użytkownik świata rzeczywistego, tym samym zapewniając interaktywne i intensywniejsze doświadczenia. Daisy stwierdziła, iż podobne zabiegi, których finalne produkty wyraźnie różniły się od wersji oryginalnych, są w K-popie na porządku dziennym i nie są uznawane za podejrzane. Występy idoli bywają zwyczajnie nagrywane wcześniej w studiu lub przed programem. Wszystko jest wykonane w taki sposób, aby przekonać odbiorcę, że występ rzeczywiście jest prezentowany na żywo. Podczas intensywnej aktywności fizycznej, np. wykonywania choreografii, jest to wręcz wskazane.

Później Daisy zaznaczyła, że idole czasem nie mają wyboru, czy chcą korzystać z AR. Powodem tej decyzji może być brak zasobów umożliwiających wszystkim artystom śpiewanie na żywo. Ostatecznie to konkretny program muzyczny jest podmiotem decyzyjnym, który mówi idolom, jak mają występować.

Po opublikowaniu na TikToku filmik skupił na sobie uwagę wielu osób, a fani wyrazili swoje odczucia w związku ze słowami Daisy. Spora część wspominała o wiadomościach na platformach komunikacyjnych z fanami takich jak Bubble czy Weverse, twierdząc, iż stoją za nimi menadżerowie i/lub personel wytwórni, a nie sami artyści. Jeden z komentarzy nawiązywał do Peniela z BTOB, według którego hiatus często nie ma związku ze zdrowiem czy problemami osobistymi, ale jest metodą zawieszenia artysty za złamanie zasad wytwórni.

Poniżej możecie odwiedzić oficjalne konto Daisy na TikToku, by dowiedzieć się więcej:


Źródła: (1), (2)

Edytor: YuliaNa

Najnowsze newsy

Warte twojej uwagi