Choi Woo Shik niedawno wziął udział w wywiadzie dla Asia Business Daily!

W wywiadzie aktor opowiadał o tym, jak „Parasite” zmienił jego proces myślenia. Powiedział, że po wzięciu udziału w Festiwalu Filmowym w Cannes i rozdaniu Oscarów z reżyserem Bong Joon Ho, miał wiele obaw o swoją przyszłość, ale ostatecznie przeszedł ten etap, mówiąc sobie, aby po prostu cieszyć się chwilą.

Choi Woo Shik podzielił się także swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego filmu „The Policeman’s Lineage”, którego premiera w kinach odbędzie się 5 stycznia.

The Policeman’s Lineage” opowiada historię niebezpiecznego śledztwa, które toczy się między asem regionalnej jednostki śledczej, która może pochwalić się bezkonkurencyjną liczbą aresztowań, a jednocześnie otrzymuje ogromne sumy pieniędzy z nieznanego źródła, a pryncypialnym policjantem, który otrzymuje zadanie potajemnego obserwowania go.

Jo Jin Woong gra Park Kang Yoon’a, szefa regionalnej jednostki śledczej, który stawia aresztowanie przestępców na podstawie swoich przekonań ponad wszystko inne i nie obchodzi go używanie nielegalnych środków w celu zdobycia informacji. Choi Woo Shik występuje jako pryncypialny policjant Choi Min Jae. W zamian za otrzymanie poufnego dokumentu o swoim ojcu, który był policjantem, Choi Min Jae podejmuje się zadania odkopania korupcji Park Kang Yoon’a.

Choi Woo Shik skomentował film, mówiąc:

„Myślę, że oglądnięcie filmu w Korei, w którym ludzie będą mogli zobaczyć film akcji z nami ubranymi w eleganckie garnitury, będzie odświeżające. Chciałem pokazać inną stronę siebie, ubierając się z polotem.”

Aktor wyraził chęć bycia częścią produkcji pełnej akcji, takiej jak seria filmów „Kingsman”, ale opisał różnice, o których musiał być świadomy w „The Policeman’s Lineage”. Powiedział:

„Musiałem być świadomy aspektów emocjonalnych podczas wykonywania części akcji, ponieważ taka jest moja postać. Monitorowanie sceny pełnej akcji w porównaniu ze sceną emocjonalną jest zupełnie inne. W przypadku scen akcji myślę tylko o tym, jak dopasować swoją pozycję do ciała, jednocześnie zastanawiając się, czy powinienem uderzyć mocniej, czy nie. Pomyślałem, że filmy akcji są całkiem atrakcyjne i chcę spróbować ich więcej w przyszłości.”

Jeśli chodzi o powód, dla którego zdecydował się być częścią filmu, Choi Woo Shik wskazał, że Jo Jin Woong był jego głównym powodem.

„Chciałem z nim pracować. Dzięki niemu mieliśmy świetną chemię i mogłem działać z różnorodnymi emocjami. Myślę, że fajnie byłoby znów z nim pracować w przyszłości. Nie zdawałem sobie sprawy, że był fajnym facetem, który lubi żartować. Chciałbym go ponownie spotkać, gdzie nasze role nie wymagają walki ze sobą.”

Aktor wspomniał również o zwiększeniu masy, gdy mówił o swoich celach na nowy rok.

„Nie chodzi tylko o to, że chcę się umięśnić. Chcę pokazać nową stronę mnie, która również mi odpowiada. Kiedy byłem młodszy, chciałem wyglądać bardziej męsko, ale doszedłem do etapu, w którym ponownie rozważyłem, co naprawdę oznacza bycie męskim. Nie jestem do końca pewien, co oznacza bycie męskim”.

Mówił też o swoich celach aktorskich.

„Ze względu na mój wygląd role, które dostaję, są bardzo ograniczone. Dlatego chcę zmienić mój wygląd fizyczny, na przykład moją wagę, abym mógł spróbować nowych ról.”

Aktor mówił także o sukcesie serialu Netflixa „Squid Game”.

„Nie mogę się doczekać przyszłości. Myślę, że moc usług medialnych over-the-top [streaming] jest ogromna. Osoby za granicą interesują się koreańskimi treściami, a nawet przeszłymi dziełami. Jako aktor mam nowy sposób myślenia podczas czytania scenariuszy. Myślę o tym, jak ludzie na całym świecie mogą się tym cieszyć, kiedy je czytają. Myślę, że to dobra zmiana. W przeciwieństwie do przeszłości ludzie mogą łatwo podejść do koreańskich treści i to jest ekscytujące.”

Choi Woo Shik jest obywatelem Kanady. W przeszłości wyrażał chęć pracy na arenie międzynarodowej, ale jego poglądy na ten temat nieco się zmieniły.

„Mówię płynnie po angielsku, więc chcę pracować przy innych filmach, ale myślę, że jest jeszcze lepiej, gdy dobrze wyprodukowany koreański film lub dramat zostanie wydany na całym świecie.”

Aktor dalej opowiadał o swoich doświadczeniach z „Parasite”, mówiąc:

„Szczerze, myślałem, że po „Parasite” dostanę wiele ofert na całym świecie, ale niekoniecznie było to prawdą. Dostałem kilka ofert, ale nie tak dużo, jak myślałem. Zastanawiałem się, z czym wiąże się „hollywoodzki sen”. Myślę, że „Squid Game” odpowiedziało mi na to pytanie.”

Choi Woo Shik zakończył wywiad, mówiąc:

„Przemysł filmowy nie był taki sam z powodu COVID-19, ale cieszę się, że drzwi ponownie się otwierają.”

 


Źródło: (1)

Edytor: Mania

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments