K-popowi idole nie tylko śpiewają, rapują oraz tańczą. Duża część idoli jest wspaniałymi aktorami. Niektóre zespoły miały okazję nagrać swoją dramę lub film. Są również produkcje poświęcone danemu zespołowi. I to właśnie takie filmy dziś przedstawimy.

1. „Burn The Stage” (2018)

Jest to pierwszy z czterech filmów dokumentalnych poświęconych BTS. Film przedstawia życie za kulisami trasy BTS Wings Tour oraz ujawnia historię dojścia zespołu do sławy. 85-minutowy film zawiera występy na żywo, najważniejsze momenty rozdania nagród, momenty poza sceną i wywiady z siedmioma członkami BTS.

1.2 „Love Yourself in Seoul” (2019)

Kolejny film poświęcony BTS przedstawia jeden z koncertów z trasy Love Yourself. Ujawniono, że do nakręcenia filmu wykorzystano aż 42 kamery.

1.3 „Bring the Soul: The Movie” (2019)

Ten film również dotyczy trasy Love Yourself World Tour. Film przeplata się z występami w różnych miastach świata i rozmową między członkami, która została nakręcona „na dachu w Paryżu” po zakończeniu europejskiego etapu trasy w październiku 2018 roku.

1.4 „Break the Silence: The Movie” (2020)

Czwarty film poświęcony BTS śledzi zespół na scenie i poza nią przez 14 miesięcy podczas ich Love Yourself World Tour. Jest to kontynuacja Bring the Soul.

2. „9 MUSES OF STAR EMPIRE” (2012)

Film ten przedstawia kulisy postania zespołu 9 Muses. Zawiera on takie sceny, o których zwykły słuchacz nie miałby pojęcia. Film ukazuje cały trud, jaki niesie za sobą sława oraz to ile kosztuje wysiłku i zdrowia.

3. „HIT THE ROAD” (2020)

Pierwszy film dokumentalny poświęcony zespołowi SEVENTEEN. Po dwóch latach powrócili z trasą WORLD TOUR „ODE TO YOU”. Wyruszyli z Seulu do 7 regionów Azji i zakończyli na 8 miastach Ameryki Północnej. SEVENTEEN opowiada o swoich szczerych i osobistych historiach podczas tej długiej podróży.

4. „TWICE Seize The Lights” (2020)

Ośmioodcinkowa seria filmów dokumentalnych zawiera nagrania K-popowej grupy TWICE oraz fragmenty ich trasy koncertowej TWICELIGHTS z 2019 roku.

5. „BLACKPINK: Light Up The Sky” (2020)

Jeden z dwóch filmów poświęconych BLACKPINK. Członkinie opowiadają o sobie i o trudnościach, którymi była usiana ich droga do sławy. Film zawiera materiały wideo z ich dni treningowych, spojrzenie na ich codzienne życie, historie zza kulis i wywiady z członkiniami.

5.2 „BLACKPINK THE MOVIE” (2021)

„BLACKPINK THE MOVIE” to film upamiętniający piątą rocznicę debiutu uwielbianej na świecie globalnej grupy BLACKPINK. Film zawiera wywiady oraz występy na żywo z The Show i In Your Area World Tour. Zawiera fragmenty: „The Room of Memories”, który podkreśla ostatnie pięć lat od debiutu, „Beauty” zawiera ujęcia każdej członkini, a „Exclusive Interviews” zawierają wiadomości dla fanów.

6. „BIGBANG MADE” (2016)

Film śledzi BIGBANG od początku do końca ich światowej trasy koncertowej Made World Tour w 32 miastach w 13 krajach. Film pokazuje piosenkarzy w ich naturalnym stanie, bawiących się na scenie podczas koncertów oraz zakulisowe nagrania z trasy.

7. „Jay Park: Chosen1” (2019)

Czteroczęściowy dokument opowiada o życiu słynnego piosenkarza Jay Park. Dokument dostępny na Youtube Premium.

8. „SMTOWN: The Stage” (2015)

Film dokumentalny przedstawiający sytuacje na scenie podczas globalnego koncertu SM Entertainment SM TOWN LIVE oraz posiadający nagrania zza kulis. Film nie przedstawia historii tylko jednego artysty a wielu. Podczas koncertu możemy zobaczyć wszystkie zespoły SM ent. oraz solistów Boa i Kangta.

9. „Analog Trip” (2019)

Analog Trip, którego premiera odbyła się w październiku 2019 roku, jest mile widzianym wytchnieniem od obecnej rzeczywistości. W serialu występuje duet TVXQ i członkowie Super Junior. Wędrowanie z plecakiem po Indonezji i pisząc po drodze piosenki, jest mile widzianą okazją dla każdego członka obu grup do zastanowienia się nad swoimi relacjami i podróżami.


Źródło: Opracowanie własne

Edytor: Grazia

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments