spot_img

IU w wywiadzie o radzeniu sobie z bezsennością i nie tylko

IU, która niedawno została wybrana kobietą roku GQ Korea, opowiedziała o swoich osobistych nawykach, karierze muzycznej i nie tylko.

W wywiadzie reporter wspomniał o koncercie z okazji 12. rocznicy debiutu IU w „Yoo Hee Yeol’s Sketchbook„. W szczególności reporter wspomniał tak jak już wcześniej zostało powiedziane, że jej piosenka „Knees” została napisana o uczuciach związanych z byciem osobą dorosłą, która nie mogła spać w nocy.

IU odpowiedziała:

„Wygląda na to, że powodem, dla którego wiercę  się w nocy jest to, że się przed czymś strzegę. To jest uproszczone wyjaśnienie mechanizmu powodującego bezsenność, które dostałam w szpitalu. Nie mogę spać, bo mam się na baczności.”

Kontynuowała:

„Śpię dobrze przez mniej więcej jedną noc na trzy. Wczoraj dobrze spałam. Wydaje się, że sytuacja się pogarsza, gdy zmieniają się pory roku. Po udanym lecie moja bezsenność pogorszy się, gdy przychodzi jesień. Nawet jeśli dużo ćwiczę i spędzam czas na słońcu, nie zawsze mogę dobrze spać każdej nocy.”

IU przyznała, że od 20 roku życia cierpiała na bezsenność.

„Mówiąc o tym prostymi słowami. Wydaje mi się, że nagle stałam się naprawdę zajęta i moje wzorce snu się pomieszały. To był moment w moim życiu, w którym musiałam być ciągle w stanie gotowości, gotowa do pracy zaraz po przebudzeniu. Jeśli zapadniesz w głęboki sen, trudniej się obudzić. Więc myślę, że moje ciało naturalnie zaczęło się wystrzegać głębokiego snu. Obecnie żyję według bardziej stabilnej rutyny, jeśli nie promuję albumu. Próbuję obudzić się około 9 lub 10 rano. W przeszłości budziłam się około 14. Staram się robić rzeczy w ciągu dnia i chodzić spać około północy.”

Reporter wspomniał również o historii pisania piosenek IU, która obecnie wynosi 54 utwory. IU powiedziała:

„Pierwsze piosenki, o których myślę to te, z których jestem najbardziej dumna. Bardzo lubię teksty „Knees”, „Heart” i „BBIBBI”. Jest też piosenka „Full Stop”. Son Sung Je dał mi utwór i napisałam tekst, ale bardzo mi się podoba ta piosenka. Jest bardzo spokojna i nie ma wyraźnego punktu kulminacyjnego, więc nie jest to piosenka, która automatycznie stanie się hitem, ale mam nadzieję, że kiedyś zostanie na nowo odkryta i będzie moment, kiedy wyjdzie na światło dzienne.”

IU mówiła też o swoim „prawdziwym ja”.

„Mam dużo miłości w moim sercu. Hahaha. Mam tak dużo miłości, nie tylko w romantycznych związkach, ale także w miłości własnej. Kiedy skończyłam dwadzieścia kilka lat, zaczęłam rozróżniać między miłością własną, a poczuciem własnej wartości. W przeszłości myliłam te rzeczy. Zastanawiałabym się, dlaczego wciąż czuję się tak niedorzeczna, skoro wiedziałam, że kocham siebie. Dużo o tym myślałam, miłość własna i poczucie własnej wartości to dwa różne pojęcia. Mam dużo miłości własnej i myślę, że jej nie brakuje. Niezależnie od tego, czy mi brakuje, czy nie, kocham siebie.”

IU opowiedziała też krótko o przygotowaniach do nowego albumu.

„Planuję go wydać w przyszłym roku. Koncepcja została już ustalona: powitanie/pożegnanie [słowo insa oznacza oba w języku koreańskim]. Ponieważ to ostatni album z moich dwudziestych lat.”

Dodała:

„Zadebiutowałam, kiedy miałam 18 lat, więc ludzie widzieli mnie od kiedy byłam nastolatką, ale całą dwudziestkę spędziłam w centrum uwagi. Chciałam podzielić się słowem pozdrowienia/pożegnania z tymi, którzy się mną opiekują. Nie w smutny sposób, ale w jasny sposób.”


Źródło: 1

Edytor: Deb

NEWSY

fromis_9 ogłaszają nadchodzący comeback

Zaznaczcie w kalendarzach datę powrotu fromis_9! 18 lipca zespół zaskoczył...

Jimin wystąpi w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Jimin z BTS wystąpi w "The Tonight Show Starring...

ILY:1 potwierdzają przygotowania do letniego comebacku

ILY:1 powrócą z nową muzyką już w sierpniu! Jak poinformowała...

ADOR zaprzecza oskarżeniom o plagiat utworu NewJeans

Agencja ADOR odniosła się do niedawnych zarzutów o plagiat...

POPULARNE

Ostra reakcja wytwórni IU wobec użytkowników kupujących bilety poprzez boty

Internauci są zdumieni ostrą reakcją agencji IU wobec użytkowników...

Nancy z MOMOLAND padła ofiarą nielegalnych działań

Nancy z MOMOLAND została ofiarą rozpowszechniania nielegalnie zmanipulowanych zdjęć....

Raper Sleepy spodziewa się swojego pierwszego dziecka

Sleepy podzielił się z fanami ekscytującymi wiadomościami! 6 listopada artysta...

Chan z A.C.E zaciągnie się do wojska!

18 lipca agencja Beat Entertainment wydała oświadczenie ogłaszające zaciągnięcie się Chana do wojska...

Jennie z BLACKPINK o swojej roli w serialu 'The Idol’

Jennie z BLACKPINK mówi o swojej roli w serialu...

fromis_9 ogłaszają nadchodzący comeback

Zaznaczcie w kalendarzach datę powrotu fromis_9! 18 lipca zespół zaskoczył fanów, wypuszczając pierwszą zapowiedź nadchodzącego albumu "Supersonic". fromis_9 powrócą 12 sierpnia i będzie to ich pierwszy...

Jimin wystąpi w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Jimin z BTS wystąpi w "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" z premierowym występem do piosenki "Who" ze swojego nadchodzącego albumu „MUSE". Premiera albumu "MUSE"...

ILY:1 potwierdzają przygotowania do letniego comebacku

ILY:1 powrócą z nową muzyką już w sierpniu! Jak poinformowała wytwórnia dziewczęcej grupy FC ENM 18 lipca: "ILY:1 przygotowują się do powrotu z nowym albumem w...
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments