spot_img

Jimin z BTS przekazuje darowiznę na szkołę w Busan

Niedawno pojawiły się wieści, które podkreślają ciągłą hojność członka BTS, Jimina wobec jego młodszych kolegów z macierzystej uczelni.

18 października „Busan Ilbo” poinformował, że w sierpniu Jimin przekazał 30 milionów KRW (~93 596 PLN) jako fundusz stypendialny dla aspirujących uczniów Busan Arts High School, gdzie kiedyś się uczył.

Fundusz stypendialny ma na celu wsparcie 28 studentów, którzy wykazali się doskonałością w różnych dziedzinach, takich jak taniec, sztuki piękne i muzyka, lub studentów mających trudności finansowe. Pomoc pieniężna przeznaczona jest przede wszystkim na pokrycie wydatków, m.in. na lekcje i zakup strojów, które pomogą uczniom w realizacji marzeń.

Jako absolwent dyskretnie pomaga swoim młodszym podopiecznym od 2019 r., przekazując tej instytucji zadziwiającą zbiorową darowiznę w wysokości 160 mln KRW (~499 183 PLN). Przekazane fundusze zostały strategicznie rozdzielone na trzy sekcje: stypendia dla rozwijania talentów, renowacja starzejących się obiektów oraz zakup sprzętu dla wydziałów tańca, muzyki i sztuk pięknych.

Ten filantropijny gest ukazuje zaangażowanie Jimina w zapewnienie wszystkim uczniom równych szans edukacyjnych i sprzyjającego środowiska dla rozwoju. Oprócz zapewnienia wsparcia finansowego uczniom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji edukacyjnej na przygotowania do egzaminów wstępnych na studia, zapewnił także platformę dla utalentowanych juniorów, którzy mają ograniczone szanse na występy ze względu na pandemię Covid-19. Słysząc o studentach borykających się z nagłymi trudnościami finansowymi z powodu Covid-19, Jimin w ramach wsparcia zapewnił stypendia. Jego wysiłki mają na celu zainspirowanie uczniów do dalszego dążenia do realizacji swoich marzeń.

Oprócz wspierania swoich młodszych kolegów z macierzystej uczelni, Jimin przyczynia się także do różnych działań społecznych. Obejmują one inicjatywy mające na celu wspieranie zdrowej niezależności dzieci przebywających pod opieką ochronną oraz poprawę warunków życia dzieci w trudnych środowiskach w epoce po pandemii Covid-19. Przekazał na te cele aż 100 milionów KRW (~311 989 PLN).

Co więcej, w sierpniu gwiazda przekazała także 5 milionów KRW (~15 599 PLN) okręgowi Nambu w Busanie. Jego ojciec prowadzi w dzielnicy kawiarnię, która stanowi jego łącznik z okolicą.

Przedstawiciel Fundacji Dziecięcej Green Umbrella wyraził wdzięczność za zaangażowanie Jimina i jego ojca w pracę społeczną. Dodał, że mają nadzieję, że głębokie pragnienie Jimina, aby pomóc swoim juniorom, dotrze do nich i zapewnił, że darowizna w ramach „Zielonego Parasolu” zostanie przekazana z najwyższą starannością.

Po przekazaniu w sierpniu znacznej darowizny w wysokości 100 milionów KRW na rzecz Green Noble Club, zarówno Jimin, jak i jego ojciec zostali umieszczeni na liście na rok 2021. Klub Green Noble składa się z płodnych darczyńców, którzy wpłacili ponad 100 milionów KRW na rzecz Fundacji Dzieci Green Umbrella. Uznaje się, że zarówno Jimin, jak i jego ojciec są aktywnymi członkami, w dużym stopniu przyczyniając się do poprawy społeczeństwa.

Globalna baza fanów Jimina również odwzajemniła jego dobroczynność. Przekazali stypendium w wysokości 10 milionów KRW (~31 198 PLN) na rzecz Busan Arts High School, macierzystej uczelni Jimina, za pośrednictwem oddziału Green Umbrella Busan działającego pod jego nazwiskiem. Zapoczątkowało to nową falę dawania, zapewniając krytyczne wsparcie społeczności i cementując cnotliwy cykl dawania w społeczeństwie.


Źródło: (1)

Moderator: KM

Edytor: ECHo

NEWSY

fromis_9 ogłaszają nadchodzący comeback

Zaznaczcie w kalendarzach datę powrotu fromis_9! 18 lipca zespół zaskoczył...

Jimin wystąpi w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Jimin z BTS wystąpi w "The Tonight Show Starring...

ILY:1 potwierdzają przygotowania do letniego comebacku

ILY:1 powrócą z nową muzyką już w sierpniu! Jak poinformowała...

ADOR zaprzecza oskarżeniom o plagiat utworu NewJeans

Agencja ADOR odniosła się do niedawnych zarzutów o plagiat...

POPULARNE

Jooheon z MONSTA X dołącza do obsady M! Countdown

Jooheon został nowym prowadzącym program M! Countdown. Według doniesień z...

Pozostali członkowie BTS zaciągają się do wojska

Członkowie BTS - RM, Jimin, V i Jungkook rozpoczęli...

Umji z VIVIZ dzieli się zdjęciami z rocznikiem ’98 aby upamiętnić Moonbina

Umji z VIVIZ opublikowała kilka zdjęć swojej grupy przyjaciół...

Bilety na fanmeeting NCT WISH wyprzedają się w rekordowym tempie

NCT WISH ogłosili niedawno swoje pierwsze fanmeetingi zatytułowane „NCT...

Zwycięzcy 2023 Korean Music Awards

Korean Music Awards ogłosiło tegorocznych zwycięzców! 5 marca odbyło się...
_koreancookies
_koreancookies
"Jeśli chcesz kochać innych, myślę, że najpierw powinieneś pokochać siebie" - Kim Namjoon

fromis_9 ogłaszają nadchodzący comeback

Zaznaczcie w kalendarzach datę powrotu fromis_9! 18 lipca zespół zaskoczył fanów, wypuszczając pierwszą zapowiedź nadchodzącego albumu "Supersonic". fromis_9 powrócą 12 sierpnia i będzie to ich pierwszy...

Jimin wystąpi w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Jimin z BTS wystąpi w "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" z premierowym występem do piosenki "Who" ze swojego nadchodzącego albumu „MUSE". Premiera albumu "MUSE"...

ILY:1 potwierdzają przygotowania do letniego comebacku

ILY:1 powrócą z nową muzyką już w sierpniu! Jak poinformowała wytwórnia dziewczęcej grupy FC ENM 18 lipca: "ILY:1 przygotowują się do powrotu z nowym albumem w...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments