Sąd Najwyższy Korei Południowej podjął ostateczną decyzję w sprawie odwołań Jung Joon Younga i Choi Jong Hoon.

W listopadzie ubiegłego roku Centralny Sąd Okręgowy w Seulu skazał Jung Joon Younga na sześć lat więzienia, a Choi Jong Hoon na pięć lat więzienia, w tym za zarzuty dotyczące gwałtu. Zarówno oskarżeni, jak i prokuratura odwołali się od wyroku, co doprowadziło do nowej tury rozpraw w tym roku.

W maju Sąd Najwyższy w Seulu zmniejszył karę więzienia Jung Joon Younga do pięciu lat, a wyrok Choi Jong Hoon został zmniejszony do dwóch lat i sześciu miesięcy. Obaj oskarżeni również wnieśli apelację od nowego orzeczenia, które skierowało sprawę do Sądu Najwyższego.

Doniesiono, że 12 września Sąd Najwyższy zdecydował o oddaleniu obu odwołań i utrzymaniu w mocy pierwotnych wyroków więzienia.

Wyjaśniając decyzję o utrzymaniu w mocy poprzedniego orzeczenia, sąd stwierdził:

„Nie doszło do naruszenia zasad prawnych ani przeinaczenia faktów z powodu subiektywnego uzasadnienia lub doświadczenia w pierwotnym orzeczeniu, a także nie było błędnego przekonania o orzecznictwie.”

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego w Seulu, ostateczna kara więzienia Jung Joon Younga to pięć lat, a Choi Jong Hoon dwa lata i sześć miesięcy.


Źródło: 1

Edytor:Deb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments