Wiele uniwersytetów będzie oferować zajęcia z języka koreańskiego z pomocą „Learn! KOREAN with BTS”!

12 sierpnia niezależna firma edukacyjna Big Hit Edu, Korea Foundation (KF) i Hankuk University of Foreign Studies zorganizują ceremonię podpisania umowy o współpracę w promowaniu i ożywianiu studiów koreańskich za granicą.

Dzięki tej umowie te trzy podmioty wniosą swoją wiedzę fachową, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na koreańską edukację za granicą, jednocześnie promując zrozumienie języka koreańskiego. Od nadchodzącego jesiennego semestru kursy języka koreańskiego w ramach eSchool KF, które wykorzystują „Learn! KOREAN with BTS” będzie oferowany w wielu zagranicznych uczelniach.

Middlebury College w Stanach Zjednoczonych, École Normale Supérieure (ENS) i EDHEC Business School of France, Ain Shams University of Egypt oraz University of Languages ​​& International Studies i Than Long University of Vietnam otworzą formalne koreańskie wykłady z opcją „Learn! KOREAN with BTS”. Big Hit Edu, KF i Hankuk University of Foreign Studies również planują rozszerzyć swój cel biznesowy w przyszłości.

Dyrektor generalny Big Hit Edu, Choi Young Nam, podzielił się swoim postanowieniem ożywienia nauki języka koreańskiego, mówiąc:

„KF i Hankuk University of Foreign Studies to partnerzy, którzy dobrze rozumieją nasze treści, więc przewidujemy, że będziemy w stanie stworzyć jeszcze większą synergię w przyszłości ”.

KF pracuje nad dostarczaniem koreańskich studiów online i wykładów z języka koreańskiego na zagranicznych uniwersytetach za pośrednictwem eSchool od 2011 r. Dyrektor generalny Lee Geun wyraził nadzieję na dalsze szerzenie uroku koreańskiej kultury i języka za granicą. Kanclerz Kim In Chul z Hankuk University of Foreign Studies skomentował:

„Wiele zagranicznych uniwersytetów wyraziło duże zainteresowanie otwarciem zajęć za pomocą „Learn! KOREAN with BTS”, ujawniając swoje plany współpracy z większą liczbą uniwersytetów w przyszłości, a także plany kursów offline, gdy sytuacja związana z COVID-19 ulegnie poprawie.”

Learn! KOREAN With BTS” wykorzystuje wcześniejszy materiał z programu telewizyjnego BTS „Run BTS!” i ich treści online (takie jak klipy „Bangtan Bomb” i „BTS Episode”), aby uczyć fanów o koreańskiej kulturze, a także o koreańskich słowach i wyrażeniach często używanych przez członków BTS.

Filmy powstały przy pomocy naukowców z Korea Language Contents Institute (KOLCI) i profesorów z Hankuk University of Foreign Studies. Od marca Big Hit Edu co tydzień publikuje trzyminutowe filmy za pośrednictwem Weverse oraz pakiet książek „Learn! KOREAN with BTS” będzie dostępny od 24 sierpnia.


Źródło: 1

5 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Claudia
Claudia
1 miesiąc temu

Szkoda, że w Polsce nie ma takich studiów jak np. w Wietnamie. Uczy się ktoś stąd koreanskiego? ❤️

Haru
Haru
1 miesiąc temu

Przepraszam, ale w artykule zostało użyte „Learn! KOREAN with BTS” oraz „Learn! KOREAN z BTS” co po pierwsze wskazuje na pewną niekonsekwencje, a po drugie ta druga opcja wygląda jakby ktoś chciał to przetłumaczyć jednocześnie tłumacząc tylko jedno słowo.