spot_img

Microdot wydaje oświadczenie dot. wyroku swoich rodziców za oszustwo

Raper Microdot napisał list z przeprosinami i wyjaśnieniami po potwierdzeniu wyroków więzienia dla jego rodziców.

Według ich początkowych zarzutów rodzice Microdot prowadzili farmę mleczarską w mieście Jecheon w latach 1990-1998. Po pożyczeniu łącznej sumy 400 milionów wonów (około 326,5 tys. dolarów) od 14 osób, w tym krewnych i znajomych, uciekli z kraju do Nowej Zelandii w maju 1998 bez zwrotu pieniędzy. Śledztwo w tym czasie zostało zawieszone, ponieważ policja nie była w stanie zlokalizować pary.

Oskarżenia o oszustwa pojawiły się ponownie w listopadzie 2018 r., kiedy domniemana ofiara opublikowała w Internecie informacje o tym incydencie, a Microdot początkowo złożył oświadczenie, w którym poinformował, że podejmie kroki prawne przeciwko fałszywym plotkom o swoich rodzicach. Jednak przeprosił następnego dnia i powiedział, że nie był świadomy tej sytuacji, ponieważ miał pięć lat, kiedy jego rodzice przeprowadzili się do Nowej Zelandii, i obiecał osobiście porozmawiać z ofiarami.

W październiku 2019 r. para została skazana na więzienie podczas pierwszego procesu. Mąż został skazany na trzy lata więzienia, a żona na rok, a oni złożyli apelację od protestu.

Podczas drugiej rozprawy w dniu 24 kwietnia mającej na celu odwołanie się, sąd okręgowy w Cheongju podtrzymywał orzeczenie pierwszej rozprawy. Sąd stwierdził:

„Oskarżeni osiągnęli porozumienie ze znaczną liczbą ofiar i złożyli depozyty za część tej kwoty, jednak ponad 20 lat później zapłacili tylko kwotę główną”. 

 „Wyrok ten został wydany po rozważeniu wszystkiego, w tym wartości pieniądza w czasie przestępstwa i cierpienia psychicznego ofiar w tym okresie”.

Orzeczenie sądu wymienia 10 ofiar oszustw i odszkodowania w wysokości około 390 milionów wonów (około 318 300 $). Mąż oświadczył, że doszli do porozumienia z sześcioma ofiarami i z opóźnieniem wypłacili im 210 milionów wonów (około 171 400 $).

Dnia 1 maja donoszono, że para złożyła odwołanie do sądu w dniu 29 kwietnia, co oznacza, że ​​nie odwołali się od orzeczenia ostatecznego procesu. Po upływie terminu do wniesienia odwołania ich wyroki więzienia zostały potwierdzone.

1 maja Microdot opublikował następujący list na Instagramie:

Witaj. To jest Microdot (Shin Jae Ho).

Kiedy w listopadzie 2018 r. ukazał się raport informacyjny o moich rodzicach, odezwałem się niedbale bez pełnego zrozumienia sytuacji, a tym samym zraniłem ofiary i przepraszam za to. Wstydzę się tego, jaki byłem wtedy nieostrożny i wciąż głęboko się nad tym zastanawiam.

Nie potrafię cofnąć czasu słowami, ale błędy moich rodziców są również moimi błędami, a żale moich rodziców są także moimi żalami, które muszę znosić jako ich dziecko.

Nie mogę w pełni pojąć cierpienia, jakie przeżyły ofiary i ich rodziny w tym długim okresie. Właśnie dlatego przez ostatnie półtora roku odkrywałem szczegółową prawdę i robię, co w mojej mocy, choć brakuje mi, aby naprawić błąd moich rodziców.

Do czasu wydania ostatecznego orzeczenia w dniu 24 kwietnia 2020 r. osiągnąłem porozumienie z dziewięcioma ofiarami jako syn moich rodziców, jednak są jeszcze cztery inne osoby, z którymi nie byłem w stanie dojść do porozumienia, a moi rodzice zostali skazani na więzienie.

Chcę jeszcze raz przeprosić osoby, które ucierpiały z powodu moich rodziców, oraz osoby, które ucierpiały z powodu tego, czego mi brakuje. Nie byłem wystarczająco dobry i spoglądam wstecz na swoje działania i zawsze uważam, aby nie popełnić tego samego błędu ponownie.

Od Microdot (Shin Jae Ho).


Źródło: 1

NEWSY

ATEEZ ogłaszają światową trasę koncertową

ATEEZ wyruszają w kolejną światową trasę koncertową! 8 grudnia o...

„3D” Jungkooka ponownie pojawia się na liście Billboard Hot 100

Najnowszy solowy singiel Jungkooka, zatytułowany „3D”, ponownie pojawił się...

NCT 127 ujawnia listę utworów do „Be There for Me”

6 grudnia NCT 127 oficjalnie ogłosiło swoje plany dotyczące...

KNK przedstawia nowego członka grupy

Były członek ROMEO, Kim Hyun Jong (Hyunkyung) dołącza do...

POPULARNE

Kolejni artyści dołączają do koreańskiego głównego klubu darczyńców ChildFund

Jimin z BTS i Chungha oraz aktorzy Kim So...

Wygrane ENHYPEN z “Tamed-Dashed” w programach muzycznych

12 października, ENHYPEN powrócili z utworem “Tamed-Dashed” z którym...

Aktorka Kim Sae Ron dzieli się odręcznymi przeprosinami za incydent pod wpływem alkoholu

Aktorka Kim Sae Ron podzieliła się odręcznymi przeprosinami za...

Kakao Entertainment będzie przekazywać dane Billboardowi

Kakao Entertainment potwierdziło informacje o ich najnowszej współpracy z...
Grazia
Grazia
"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście" - Robert Baden-Powell

ATEEZ ogłaszają światową trasę koncertową

ATEEZ wyruszają w kolejną światową trasę koncertową! 8 grudnia o północy czasu koreańskiego ATTEZ oficjalnie ogłosili swoje plany wyruszenia w światową trasę koncertową w przyszłym...

„3D” Jungkooka ponownie pojawia się na liście Billboard Hot 100

Najnowszy solowy singiel Jungkooka, zatytułowany „3D”, ponownie pojawił się na liście Billboard Hot 100 (datowanej na 6 grudnia) na 72. miejscu. Tymczasem utwór „Standing...

NCT 127 ujawnia listę utworów do „Be There for Me”

6 grudnia NCT 127 oficjalnie ogłosiło swoje plany dotyczące specjalnego zimowego singla „Be There For Me”. Nadchodzący singiel będzie składał się z trzech utworów: „Be...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments