Wytwórnia podejmie kroki prawne w związku z zarzutem plagiatu.
Niedawno zagraniczny artysta został oskarżony o plagiat solowej piosenki Beomgyu – „Take My Half”.
16 października BIGHIT MUSIC wydało oficjalne oświadczenie, w którym stwierdzono, iż istnieje wyraźne podobieństwo między utworami. Zapowiedziano podjęcie kroków prawnych przeciwko autorowi „Take my hand”.
Pełne oświadczenie agencji brzmi następująco:
„Witajcie, tu BIGHIT MUSIC.
Przede wszystkim chcielibyśmy wyrazić naszą szczerą wdzięczność dla wszystkich fanów, którzy nadal okazują miłość oraz wsparcie dla TOMORROW X TOGETHER.
Przeprowadziliśmy wewnętrzną kontrolę w związku z niedawnymi zarzutami plagiatu związanymi z utworem Beomgyu „Take My Half”. Po wnikliwej analizie stwierdziliśmy, że istnieje wyraźne podobieństwo i obecnie prowadzimy rozmowy z naszymi prawnikami w celu podjęcia odpowiednich kroków prawnych.
Twórczość artysty to wyjątkowy atut, który zasługuje na pełen szacunek i podejmiemy wszelkie niezbędne środki w celu ochrony jego uzasadnionych praw.
Szczerze przepraszamy za zaniepokojenie fanów. Dołożymy wszelkich starań, żeby chronić prawa naszych artystów i wspierać uczciwe i zdrowe środowisko twórcze.
Dziękujemy„.
Piosenka Beomgyu:
Utwór zagranicznego artysty:
Źródło: (1)
Edytor: Gekka



