Jeśli lubicie dramy, które trzymają w napięciu, bardzo polecam The Uncanny Counter na Netflix!

THE UNCANNY COUNTER

Kraj: Korea Południowa
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2020
Czas trwania: 16 odcinków, każdy z nich ponad godzinny
Obsada: Joe Byeong-Gyu (So Mun), Yu Jun-Sang (Ga Mo-Tak), Se-Jeong (Do Ha-Na Kim), Yum Hye-Ran (Chu Mae-Ok), Ahn Suk-Hwan (Choi Jang-Mool)

W dzień pracują w makaroniarni, w nocy zmieniają się w łowców demonów, którzy wykorzystują swoje niezwykłe umiejętności do walki ze złymi duchami żerującymi na ludziach.

Zwiastun:

Krótka recenzja:

Nie będę zanudzać Was wszystkimi moimi myślami na temat tej dramy, więc napiszę wszystko to, co jest dla mnie najważniejsze, jeśli chodzi o takowe produkcje.

Oglądając tę dramę, zdałam sobie sprawę, że świat jest okrutny. Dlaczego? Bo to my go tworzymy – ludzie. Brak empatii, brak wychowania i szacunku do drugiego człowieka jest czymś niebudzącym zdziwienia.
Na samym początku, myślałam, że będzie to zwykła drama o nastolatkach, którzy dzielnie walczą z przemocą i znęcaniem nad nimi, ale już w pierwszym odcinku dowiadujemy się, że nie tylko polityka będzie jednym z głównych tematów owej serii, ale również więzi rodzinne i przyjacielskie.

Główny bohater So Mun, który jest uczniem liceum i najmłodszym członkiem „Counter” jako dziecko brał udział w wypadku samochodowym, w którym zginęli jego rodzice, a on sam doznał poważnej kontuzji w nodze. Jest to chłopak, który pokazał mi czym jest determinacja i wytrwałość. Moglibyśmy uczyć się jego zaangażowania i wrażliwości, które nabierają na sile w kolejnych odcinkach.
Wraz z resztą przyjaciół, których traktuje jak rodzinę, chce dowieźć prawdy o skorumpowanych politykach, policjantach i najważniejsze – o burmistrzu, który jest największym i najsilniejszym ogniwem całej nieuczciwości.

Sama drama idealnie oddała moją wizję świata i pokazała, że nie ważne jak bardzo życie stawia nam na drodze przeszkody, to właśnie my sami musimy uczyć się na błędach i nie powtarzać ich w przyszłości.

Jeśli lubicie dramy, które trzymają w napięciu, przy której uronisz łzy – te ze śmiechu i smutku, to z czystym sercem polecam to obejrzeć.


Edytor: Mania

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 dni temu

Jedna z moich ulubionych dram ❤️ A z tego co słyszałam ma powstać 2 sezon !