Sprawa dotycząca manipulacji głosami w serii „Produce 101” trafia do Sądu Najwyższego w celu uzyskania ostatecznego werdyktu.

Sąd Najwyższy w Seulu poinformował 26 listopada, że ​​prokuratura i oskarżeni, w tym Ahn Joon Young, Kim Yong Bum oraz dwaj przedstawiciele agencji rozrywkowej, sprzeciwiają się werdyktowi procesu apelacyjnego, który odbył się w tym miesiącu. Wnieśli odwołania, wnosząc sprawę do Sądu Najwyższego.

Po finale „Produce X 101” w lipcu 2019 r. program znalazł się pod ostrzałem za pozorne sfałszowanie płatnych głosów widzów, które zadecydowały o ostatecznym składzie grupy. Dochodzenie ujawniło dowody manipulacji głosami w każdym z czterech sezonów programu, który rozpoczął się w 2016 roku.

Reżyser produkcji Ahn Joon Young i główny producent Kim Yong Bum zostali skazani w maju, a Ahn Joon Young otrzymał wyrok dwóch lat więzienia i grzywnę, a Kim Yong Bum – rok i osiem miesięcy. Asystent reżysera „Lee” i pięciu przedstawicieli agencji rozrywkowej również zostało ukaranych grzywną.

Proces apelacyjny 18 listopada utrzymał w mocy pierwotne wyroki dla Ahn Joon Younga, Kim Yong Buma i „Lee”. Pięciu przedstawicieli agencji rozrywkowej otrzymało surowsze wyroki na rozprawie apelacyjnej – osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata w zawieszeniu. Oznacza to, że będą odbywać wyroki więzienia tylko wtedy, gdy popełnią kolejne przestępstwo w okresie próbnym.

Na rozprawie udostępniono również listę zawodników, którzy zostali niesłusznie wyeliminowani w wyniku manipulacji.


Źródło: 1

Edytor: Deb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments