spot_img

Wywiad K-POP LIVE POLSKA z mimiirose

English below!

mimiirose (미미로즈) to pięcioosobowa grupa dziewcząt z YES IM Entertainment. W skład grupy wchodzą: Choi YeonJae, Inn HyoRi, Han YeWon, Yoon JiA i Seo YunJu. Zadebiutowały 16 września 2022 roku z singlem „Awesome„.

14 września grupa powróciła z drugim single albumem „LIVE” i utworem tytułowym „FLIRTING„. Poprzez nowy album członkinie chcą powiedzieć światu, że „wciąż żyjemy” i podkreślić swoją determinację, by pokazać nową, zadziorną stronę siebie, robiąc znaczący krok naprzód w swojej karierze.

Zapraszamy czytelników K-POP LIVE POLSKA do zapoznania z wywiadem z mimiirose, w którym członkinie odpowiadają na pytania o ich najnowszy comeback z „LIVE”, jego przygotowaniach i nie tylko.

1. Co oznacza nazwa waszej grupy mimiirose? Czy ma coś symbolizować?

mimiirose: Nasza nazwa mimiirose to połączenie słów „mimiimiii”, co oznacza piękno, i „rose”. Ma ona na celu „porównanie wewnętrznego i zewnętrznego piękna do warstw płatków róży” i odnosi się do kwitnienia jak wspaniała róża.

2. Jak trafiłyście do swojej firmy? Czy wiąże się z tym jakaś zabawna historia?

YeonJae: Zgłosiłam się na przesłuchanie po tym, jak firma skontaktowała się ze mną jako pierwsza. Dzień po przesłuchaniu miałam sen, w którym grałam w golfa z naszym szefem Im Chang-jungiem i nazwałam go wujkiem. Tego ranka dostałam telefon z wytwórni, że zostałam przyjęta i to było naprawdę interesujące.

HyoRi: Zgłosiłam się na przesłuchanie przez kogoś, kogo znałam. To było znikąd, powiedziano mi, żebym wzięła udział w przesłuchaniu dwa dni przed tym. W tym czasie brałam udział w przesłuchaniu aktorskim, a dzień wcześniej miałam przesłuchanie do dramy w YES IM, więc był to dość napięty harmonogram. W rzeczywistości dyrektor generalny zatrzymał mnie, nie słuchając zbytnio mojego śpiewu na początku, myśląc, że to nie zadziała, ale po spotkaniu zostałam natychmiast zaakceptowana.

YeWon: Wzięłam udział w przesłuchaniu i dostałam się. Pamiętam, że mój głos się trząsł, ponieważ byłam bardzo zdenerwowana podczas ostatniego przesłuchania.

JiA: Dostałam się przez przesłuchanie w akademii. Weszłam do firmy razem z YeWon, a ponieważ się znałyśmy, spędziłyśmy godziny rozmawiając przez telefon, zastanawiając się, czy powinnyśmy podpisać kontrakty z tą firmą, czy nie.

YunJu: Wzięłam udział w przesłuchaniu i dostałam się. Zostałam wybrana jako ostatnia członkini, więc na początku czułam się zakłopotana, ale byłam całkowicie skupiona na przygotowaniach do debiutu.

3. Jak mogłybyście krótko opisać swój album „LIVE” i utwory, które się na nim znajdują?

mimiirose: Przygotowanie tego albumu „LIVE” zajęło nam dużo czasu. Jego znaczenie wywodzi się z dwóch rzeczy: po pierwsze, ma pokazywać, że „Żyjemy!”, a po drugie, czytane wspak, oznacza „EVIL”, wyrażając silną determinację mimiirose, by powrócić jako doskonalsza grupa. Tytułowy utwór „FLIRTING” to oparta na reggae moombahton popowa piosenka taneczna, która wykracza poza praktyczny i realistyczny flirt, który można uznać za strategię miłosną pokolenia Z, i śpiewa o prawdziwej miłości na podstawowym poziomie. B-side track „TIPSY” to utwór z ciągle zmieniającym się gatunkiem, który pokazuje esencję K-popu. Jest to hip-hopowa piosenka taneczna, która zaczyna się od autentycznego hip-hopu w stylu LA i zawiera wybuchowe taneczne dźwięki syntezatora w refrenie. Ostatni utwór B-side, „A-OK”, to radosna taneczna piosenka dla nastolatków z przyjemnym klimatem, która śpiewa o odejściu w celu znalezienia nowej miłości bez bycia związanym przeszłością.

4. Która piosenka z nowego albumu jest Waszą ulubioną i dlaczego?

YeonJae: Lubię piosenkę „TIPSY”. Dużo jej słuchałam podczas przygotowań do albumu i nigdy mi się nie znudziła i zawsze jest taka ekscytująca.

HyoRi: Lubię „A-OK.” Bardziej skupiam się na tekstach niż melodiach, więc często słucham piosenek z dobrymi tekstami lub takich, które do mnie przemawiają. Kiedy słucham „A-OK”, czuję się pokrzepiona. Fragment, w którym wszystkie członkinie krzyczą razem „A-OK” jest tak wzruszający, że nie wiem dlaczego. Ta część poruszyła mnie wiele razy. Z tego powodu „A-OK” jest moją ulubioną piosenką.

JiA: Dla mnie to „TIPSY”! W naszych poprzednich piosenkach nie było zbyt wiele rapu, ale w „TIPSY” mogłam pokazać więcej rapu niż w innych utworach, więc byłam naprawdę szczęśliwa.

YeWon: Najbardziej podoba mi się piosenka „A-OK”. Melodia jest naprawdę chwytliwa i ciągle jej słucham.

YunJu: Dla mnie to „TIPSY”! Zwłaszcza refren z rytmem i melodią, którą lubię. Im więcej słucham, tym bardziej mi się podoba.

5. Kim są Wasze postacie w teledysku „FLIRTING”? Co reprezentują?

YeonJae: Wcieliłam się w rolę szefowej, kierującej wszystkimi planami. Czułam się dumna, mogąc wcielić się w rolę lidera.

YeWon: Grałam zabójcę. Byłam odpowiedzialna za wyeliminowanie hakera, gdy stał się niepotrzebny, używając pistoletu jako głównej broni.

HyoRi: Grałam osobę wspierającą, ale to sprzeczna rola, ponieważ musiałam również zdradzić moich kolegów z drużyny. Byłam nawet najmłodsza pod względem charakteru!

JiA: Grałam rolę gangstera, więc przedstawiałam nieco twardy charakter. Używałam kija i groziłam hakerowi.

YunJu: Grałam rolę złodzieja! W teledysku noszę różową maskę.

6. Jakie emocje towarzyszyły Wam podczas przygotowań do comebacku z „LIVE”?

YeonJae: Ponieważ była długa przerwa między tym comebackiem a naszym ostatnim występem, pomyślałam, że powinnam stać się jeszcze bardziej urzekająca i pokazać wspaniały występ na naszym drugim albumie „LIVE”.

HyoRi: Pamiętam, że zarówno firma, jak i my często powtarzałyśmy: „Połóżmy nasze życie na szali”. Mimo, że z sukcesem zakończyliśmy nasze działania związane z pierwszym albumem, czuliśmy, że brakuje nam tego, by przemówić do publiczności. Tym razem pomyśleliśmy: „Zdecydowanie pokażmy naszą obecność!”.

YeWon: Byłyśmy pod presją z powodu rocznej przerwy, a koncept był zupełnie inny niż na pierwszym albumie, więc nie było łatwo. Ale ciężko pracowałyśmy każdego dnia, myśląc o naszych fanach.

JiA: Podczas przerwy włożyłyśmy wiele wysiłku w pokazanie bardziej rozwiniętej wersji niż na naszym pierwszym albumie i byłam podekscytowana możliwością pokazania tego naszym fanom.

YunJu: Na pierwszym albumie były aspekty, których nie mogłyśmy pokazać, więc tym razem przygotowałyśmy się, by pokazać wszystko idealnie i bez żadnych niedociągnięć.

7. Co chcecie przekazać fanom poprzez nowy album? Jakie są wasze cele na ten powrót?

YeonJae: Mamy nadzieję, że więcej międzynarodowych fanów odkryje mimiirose i że ludzie zapamiętają nas takimi, jakimi jesteśmy, a nie tylko „żeńską grupę Im Chang-junga”.

HyoRi: Chciałyśmy pokazać nasz potencjał. Chciałyśmy również pokazać, że jesteśmy grupą, która ciągle ewoluuje. Chciałyśmy pokazać jak bardzo byłyśmy zdesperowane, aby to osiągnąć. W rzeczywistości ludzie jeszcze nas nie znają, więc naszym celem na ten comeback było odciśnięcie naszej nazwy w umysłach ludzi.

YeWon: Chciałyśmy przekazać wiadomość, że „wróciłyśmy jeszcze silniejsze niż przy naszym pierwszym albumie”. Naszym celem jest, aby więcej ludzi odkryło naszą muzykę.

JiA: Chciałyśmy dać wszystkim znać, że wróciłyśmy w doskonałej formie po długim oczekiwaniu i powiedzieć, że „mimiirose wciąż żyje!”. Dzięki temu powrotowi chcemy być rozpoznawane za wartość mimiirose.

YunJu: Chciałyśmy pokazać nieograniczony potencjał mimiirose i zupełnie nowy koncept. Naszym największym celem było zaprezentowanie sceny, którą przygotowaliśmy bez żalu.

8. Czy podczas tworzenia albumu wydarzyła się jakaś zabawna historia?

YeonJae: Podczas nagrywania utworu „A-OK” było wiele grupowych śpiewów i w tych momentach robiłyśmy dużo hałasu i śpiewałyśmy głośno razem, aby stworzyć naturalny hałas. Pamiętam, że bardzo podobała mi się ta sesja nagraniowa, mimo że sesje nagraniowe czasami bywają bardzo poważne.

HyoRi: Właściwie to początkowo nie byłam częścią sekcji intro. Pilnie ćwiczyłam swoją partię i nagle poproszono mnie o zaśpiewanie intro. To było dość zaskakujące, ale patrząc wstecz, to była dobra decyzja. Podczas kręcenia teledysku była scena, w której wszyscy uciekli oprócz mnie. Podczas gdy członkinie biegały po trawie w swoich wysokich obcasach, ja siedziałam wygodnie na krześle w pomieszczeniu z klimatyzacją na pełnych obrotach. Było mi żal członkiń, ale jednocześnie było to całkiem przyjemne.

YeWon: Podczas nagrywania tytułowej piosenki „FLIRTING”, refren był dość wysoko i martwiłam się, że nadwyrężę swój głos. Pamiętam jednak, że za każdym razem, gdy miałam obawy, producent dodawał mi otuchy, mówiąc, że dobrze sobie radzę.

JiA: W teledysku była scena, w której wszystkie członkinie chodziły po trawiastym boisku i wszystkie miałyśmy na sobie buty na wysokim obcasie. Jednak podłoże było błotniste, a nasze obcasy zapadały się w błocie. Było gorąco i było to trudne dla wszystkich, ale myśląc o tym momencie, uśmiech pojawia się na mojej twarzy.

YunJu: Pierwszy raz rapowałem podczas nagrywania utworu „TIPSY”. Trudno było uchwycić właściwy nastrój, ponieważ był to mój pierwszy raz, ale producent zapewnił doskonały kierunek i dobrze pamiętam, że udało mi się go ukończyć.

9. Co mogłybyście powiedzieć o nowej choreografii? Czy była dla Was trudna, czy też była jedną z najprzyjemniejszych do nauczenia się? Jak układała się współpraca z zespołem tanecznym FreeMind?

YeonJae: Jeśli byłaby jakaś trudna część, to byłyby to liczne poprawki choreografii, przez które przechodziłyśmy, aby uczynić ją idealną. Pewne części – hook i refren – zostały zamienione w choreografii, co było mylące.

HyoRi: Podobała mi się każda chwila lekcji. Instruktorzy byli bardzo mili i pomocni, zawsze troszczyli się o nas. Najbardziej jestem im wdzięczna za to, że szczerze chcieli, abyśmy dobrze wyglądały. Jako choreografowie mogli po prostu nauczyć nas tańca i zakończyć lekcje, ale okazali nam jeszcze więcej uwagi, co było naprawdę wzruszające. Podczas naszych zajęć przygotowali nawet ciasta, róże i listy dla każdego członka. Wywołało to łzy w moich oczach. To byli naprawdę wspaniali nauczyciele, którzy zadbali również o nasze serca. Jeśli będziemy mieli okazję pracować z nimi ponownie, będę bardzo szczęśliwa.

YeWon: Instruktorzy stworzyli choreografię i nauczyli nas jej naprawdę dobrze, więc byłyśmy w stanie podążać za nią bez większych problemów.

JiA: Było wiele poprawek choreografii, więc zapamiętanie zmian było pewnym wyzwaniem. Jednak instruktorzy z FreeMind nauczyli nas bardzo dobrze, więc nauczyłyśmy się choreografii perfekcyjnie.

YunJu: Poza mylącymi fragmentami związanymi z poprawkami choreografii nie było żadnych innych znaczących trudności. Instruktorzy FreeMind byli skrupulatni, co pomogło nam stworzyć idealną choreografię.

10. Czy miałyście swój udział w tworzeniu albumu lub choreografii?

mimiirose: Chociaż nie jest to piosenka tytułowa, same stworzyłyśmy choreografię do utworu B-side „TIPSY”, który miał krótką przedpremierę. Włożyłyśmy w to wiele przemyśleń i wysiłku przez długi czas i było bardzo satysfakcjonujące widzieć, jak podoba się to fanom.

11. Jesteście dość młodą grupą w branży rozrywkowej. Jak wspominacie swój debiut? Co zapadło wam w pamięć podczas tego 1 roku jako grupa?

YeonJae: Ponieważ miałam długi okres trainee, pamiętam, że byłam niespokojna, myśląc: „Co jeśli zdarzy się wypadek?” lub „Co jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego i nasz debiut zostanie przełożony?” na dzień przed naszym debiutem.

HyoRi: Szczerze mówiąc, jestem tak podenerwowana, że niektóre wspomnienia są nieco zamglone. Mówiąc dokładniej, nie pamiętam zbyt wiele z prób. Jednak to, co wyraźnie pamiętam, to przytłaczające uczucie „naprawdę zadebiutowałam”. To było niesamowite uczucie. Myślę, że nigdy w życiu tego nie zapomnę.

YeWon: Byłam wtedy tak podenerwowana, że niektóre wspomnienia są nieco zamazane. Pamiętam ulgę i radość, że zadebiutowałyśmy i że coś, na co czekałyśmy, w końcu się wydarzyło.

JiA: Nie czułam się bardzo zdenerwowana, a to, co pamiętam najbardziej, to patrzenie na fanów przed nami. To był moment, w którym zdałam sobie sprawę, że zadebiutowałyśmy, ale jeszcze bardziej poruszył mnie fakt, że mamy fanów.

YunJu: Byłam bardzo zestresowana. Najbardziej znaczącą rzeczą dla mnie była możliwość interakcji z fanami.

12. Co motywuje Was do śpiewania? Czy inspirujecie się jakimiś artystami w swojej pracy?

YeonJae: Naprawdę podziwiam starszą artystkę HyunA. Uwielbiam jej wyjątkowy charakter i często oglądam jej występy.

HyoRi: Bardzo podziwiam Yuqi z (G)I-DLE. Ma styl śpiewania i głos, który lubię. Dla mnie była rewelacyjna od początku swojego debiutu. Miała wszystko, czego chciałam. Więc kiedy uczę się występów, często oglądam fancamy Yuqi.

YeWon: Bardzo lubię Arianę Grande. Ona jest źródłem motywacji dla mojego śpiewania.

JiA: Dla mnie to Bruno Mars! Jego muzyka jest zawsze ekscytująca i chcę poznać jego prezencję sceniczną podczas występów.

YunJu: Moim wzorem do naśladowania jest BLACKPINK.

13. Kiedy odkryłyście swój talent do śpiewania? Czy wiąże się z tym jakaś ciekawa historia?

YeonJae: Najpierw zaczęłam tańczyć i naturalnie zainteresowałam się śpiewem. Po raz pierwszy pomyślałam „Czy mam talent?”, gdy inni komplementowali mnie za mój ton, gdy zaczęłam śpiewać.

HyoRi: Nie pamiętam dokładnie kiedy. Od małego traktowałam śpiew jak oddychanie i taniec jak jedzenie. Od dziecka brałam udział w wielu konkursach piosenki dziecięcej, a nawet nagrywałam piosenki dla dzieci do podręczników. Nie pamiętam, kiedy to się zaczęło, ale wiem jedno: nie było dla mnie innej drogi w życiu.

YeWon: Zawsze lubiłam śpiewać i śpiewałam dużo od najmłodszych lat. Zaczęłam lekcje śpiewu, a nauczyciel powiedział mi: „Śpiewanie w ten sposób w młodym wieku to prawdziwy talent”. Wtedy wiedziałam, że mam dar.

JiA: Po raz pierwszy spróbowałam rapować w gimnazjum i wtedy poczułam, że mam do tego talent.

YunJu: Uczęszczałam na zajęcia taneczne od podstawówki i odnalazłam radość i dumę w staniu na scenie. Od drugiej klasy zaczęłam uczyć się różnych gatunków tańca (balet, taniec współczesny itp.) i wtedy zaczęłam marzyć o zostaniu idolką.

14. Czy wiecie coś o Polsce? Jakieś wyrażenia, ludzie, miejsca?

YeonJae: Znam słynnego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego, który gra dla Barcelony!

HyoRi: Właściwie to więcej słyszałam od ludzi wokół mnie niż z bezpośredniej wiedzy. Znam kogoś, kto podróżował do Polski i powiedział, że było tam naprawdę miło i pięknie. Wyrazili chęć pojechania tam ponownie. Nie wiem jeszcze zbyt wiele, ale chciałabym doświadczyć tego na własnej skórze.

YeWon: Podczas naszej rozmowy wideo z fanami było kilku fanów z Polski. Znam więc tę nazwę. Jednak nie wiem o niej zbyt wiele, więc chciałabym ją odwiedzić i doświadczyć, jeśli będę miała okazję.

JiA: Nie wiem zbyt wiele o Polsce, ale miałam okazję poznać polskich fanów podczas naszej rozmowy wideo z fanami i chciałabym kiedyś odwiedzić Polskę.

YunJu: Chciałabym spróbować słynnego polskiego jedzenia „Kielbasa” w Polsce. I bardzo chciałabym poznać nasze bloomii z Polski.

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego wideo z wiadomością
od mimiirose!


mimiirose (미미로즈) is a five-member girl group from YES IM Entertainment and consists of: Choi YeonJae, Inn HyoRi, Han YeWon, Yoon JiA and Seo YunJu. They made their debut on September 16, 2022 with the single „Awesome„.

On September 14, the group returned with their second single album „LIVE” and the title track „FLIRTING„. With the new album, the members want to tell the world that „we’re still alive” and highlight their determination to show a new, feisty side of themselves by taking a significant step forward in their careers.

We invite K-POP LIVE POLAND readers to check out an interview with mimiirose, in which the members answer questions about their latest comeback, its preparations and more.

1. What does your group name mimiirose mean? Is it meant to symbolize something?

mimiirose: Our name mimiirose is a combination of 'mimiimiii,’ which means beauty, and 'rose.’ It is meant to „liken inner and outer beauty to layers of rose petals” and refers to blooming like a splendid rose.

2. How did you get into your company? Is there a funny story connected with it?

YeonJae: I auditioned after the company had contacted me first. The day after my audition, I had a dream where I acted and played golf with our boss, Im Chang-jung, and called him uncle. That morning, I got the call from the company that I was accepted and it was really interesting.

HyoRi: I auditioned through someone I knew. It was out of nowhere, I was told to audition two days before it happened. I was auditioning for acting at that moment and had a drama audition at YES IM a day before, so it was quite a tight schedule. In fact, the CEO stopped me without listening too much to my singing at first, thinking it wouldn’t work, but after a meeting, I was immediately accepted.

YeWon: I auditioned and got in. I remember my voice was shaking since I was very nervous during my final audition.

JiA: I came in through an audition at an academy. I entered the company with YeWon, and since we had known each other, we spent hours talking on the phone, wondering whether we should sign contracts with this company or not.

YunJu: I auditioned and got in. I was selected as the last member, so at first, I felt flustered, but I was completely focused on preparing for the debut.

3. How could you briefly describe your album „LIVE” , and the songs on it?

mimiirose: It took us a long time to prepare this album, „LIVE”. Its meaning is derived from two things: firstly, it’s meant to show that „We are alive!” and, secondly, when read backward, it means „EVIL”, expressing mimiirose’s strong determination to come back as a more perfect group. The title track, „FLIRTING,” is a reggae-based moombahton pop dance song that goes beyond practical and realistic flirting, which can be considered as the love strategy of the Gen Z, and sings about true love on a fundamental level. B-side track „TIPSY” is a song with a constantly changing genre that shows the essence of K-pop. It is a hip-hop dance song that starts with LA-style authentic hip-hop and features explosive dance synth sounds in the chorus. The last B-side track, „A-OK,” is a cheerful teenage pop dance song with a nice vibe, and it sings about leaving to find new love without being bound by the past.

4. Which song from the new album is your favorite and why?

YeonJae: I like the song „TIPSY.” I listened to this song a lot while preparing for it, and I never got tired of it and it is always so exciting.

HyoRi: I like „A-OK.” I’m more focused on lyrics than melodies, so I often listen to songs with good lyrics or ones that resonate with me. When I listen to „A-OK,” I feel comforted. The part where all the members shout „A-OK” together is so touching, I don’t know why. I’ve been moved many times by that part. Because of that, „A-OK” is my favorite song.

JiA: It’s „TIPSY” for me! There hasn’t been much rap in our previous songs, but on „TIPSY,” I was able to show more rap than on other songs, so I was really happy.

YeWon: I like the song „A-OK” the most. The melody is really catchy, and I keep listening to it over and over again.

YunJu: It’s „TIPSY” for me! Especially the chorus part with the beat and melody that I like. The more I listen, the more I like it.

5. Who are your characters in the „FLIRTING” music video? What do they represent?

YeonJae: I played the role of the boss, directing all the plans. I felt proud to take on the role of a leader.

YeWon: I played the killer. I was responsible for eliminating the hacker when he became unnecessary, using a gun as my main weapon.

HyoRi: I played the supporter, but it’s a contradictory role because I also had to betray my teammates. I was even the youngest in terms of character!

JiA: I played the role of a gangster, so I portrayed a somewhat tough character. I used a bat and threatened the hacker.

YunJu: I played the role of a thief! So, in the music video, I wear a pink mask.

6. What emotions did you experience in preparation for your comeback with „LIVE”?

YeonJae: Since there was a long gap between this comeback and our last performance, I thought I should become even more captivating and show a wonderful performance on our second album „LIVE”.

HyoRi: I remember both the company and us saying, „Let’s put our lives on the line,” often. Although we successfully completed our first album activities, we felt that we were lacking in appealing to the public. This time, we thought, 'Let’s definitely show our presence!’.

YeWon: There was pressure because of the one-year break, and the concept was completely different from the first album, so it wasn’t easy. But we worked hard every day thinking about our fans.

JiA: During the break, we put a lot of effort into showing a more developed version than on our first album, and I was excited to show that to our fans.

YunJu: During our first album, there were aspects we couldn’t show, so this time, we prepared to show everything perfectly and without any shortcomings.

7. What do you want to convey to your fans with the new album? What are your goals for this comeback?

YeonJae: We hope that more international fans will discover mimiirose and that people remember us for who we are, not just „Im Chang-jung’s girl group.”

HyoRi: We wanted to show our potential. We also wanted to show that we are a group that constantly evolves. We wanted to show how desperate we were to achieve this. In fact, people are not very familiar with us yet, so our goal for this comeback was to imprint our name in people’s minds.

YeWon: We wanted to convey the message that we’ve „came back even stronger than our first album.” Our goal for this comeback is for more people to discover our music.

JiA: We wanted to let everyone know that we’ve came back in perfect form after a long wait and to say that „mimiirose is still alive!” With this comeback, we want to be recognized for the value of mimiirose.

YunJu: We wanted to show mimiirose’s boundless potential and the completely new concept. Our biggest goal was to present a stage that we prepared with no regrets.

8. Did any funny story happen while creating the album?

YeonJae: While recording the track „A-OK,” there were many group singing parts, and during those moments, we made a lot of noise and sang loudly together to create a natural noise. I remember enjoying the recording session so much, even though recording sessions can sometimes get very serious.

HyoRi: Actually, I wasn’t originally part of the intro section. I had practiced my part diligently and suddenly they asked me to sing the intro. It was quite surprising, but looking back, it was a good decision. During the music video shoot, there was a scene where everyone ran away except for me. While the members were running on the grass with their high-heels, I was sitting comfortably on an indoor chair with the air conditioning on full blast. I felt sorry for the members, but at the same time, it was quite nice.

YeWon: When recording the title song „FLIRTING,” the chorus part was quite high, and I was worried about straining my voice. But I remember that every time I had concerns, the producer encouraged me, saying that I was doing well.

JiA: There was a scene in the music video where all the members were walking on the grass field, and we were all wearing high heels. However, the ground was muddy, and our heels sank into the mud. It was hot, and it was tough for everyone, but thinking back to that moment, it brings a smile to my face.

YunJu: I rapped for the first time during the recording of the track „TIPSY.” It was challenging to capture the right feel as it was my first time, but the producer provided excellent direction, and I have a good memory of completing it successfully.

9. What could you say about the new choreography? Was it difficult for you, or was it one of the most enjoyable to learn? How was the collaboration with dance team FreeMind?

YeonJae: If there was a challenging part, it would be the numerous choreography revisions we went through to make it perfect. The hook and chorus parts were switched in the choreography, which was confusing.

HyoRi: I enjoyed every moment of the lessons. The instructors were very kind and helpful, always taking care of us. What I’m most grateful for was their sincere desire for us to look good. As a choreographer, they could have just taught us the dance and finished the lessons, but they showed us even more affection, which was really touching. During our activities, they even prepared cakes, roses, and letters for each member. It brought tears to my eyes. They were truly wonderful teachers who took care of our hearts as well. If we have the opportunity to work with them again, I would be very happy.

YeWon: The instructors created the choreography and taught it to us really well, so we were able to follow it without major issues.

JiA: There were many choreography revisions, so it was a bit challenging to memorize the changes. However, the instructors from FreeMind taught us very well, so we learned the choreography perfectly.

YunJu: Apart from the confusing parts due to choreography revisions, there weren’t any other significant difficulties. The FreeMind instructors were meticulous, which helped us create perfect choreography.

10. Did you have your own part in the creation of the album or choreography?

mimiirose: While it’s not the title song, we created the choreography on our own for the B-side track „TIPSY,” which had a brief pre-release. We put a lot of thought and effort into it for a long time, and it was very satisfying to see fans enjoy it.

11. You are a fairly young team in the entertainment industry. How do you remember your debut? What was memorable for you during these 1 year as a group?

YeonJae: Since I had a long trainee period, I remember being anxious, thinking, „What if there’s an accident?” or „What if something unexpected happens, and our debut gets postponed?” the day before our debut.

HyoRi: To be honest, I’m so nervous that some memories are a bit hazy. To be specific, I don’t remember much about the rehearsal. However, what I clearly remember is the overwhelming feeling of „I really made my debut.” It was a tremendous feeling. I think I’ll never forget it in my life.

YeWon: I was so nervous at the time that some memories are a bit fuzzy. I remember feeling relieved and happy that we debuted and that something that we had been waiting for had finally happened.

JiA: I didn’t feel extremely nervous, and what I remember most is looking at the fans in front of us. It was a moment when I realized that we had debuted, but what touched me even more was the fact that we had fans.

YunJu: I was very nervous. The most meaningful thing for me was being able to interact with the fans.

12. What motivates you to sing? Are you inspired by any artist in your work?

YeonJae: I really admire senior artist HyunA. I love her unique character, and I watch her performing frequently.

HyoRi: I admire Yuqi from (G)I-DLE a lot. She has the singing style and voice I like. She was sensational from the beginning of her debut to me. She had everything I wanted. So, when I study performances, I often watch Yuqi’s fancams.

YeWon: I really like Ariana Grande. She’s the source of motivation for my singing.

JiA: It’s Bruno Mars for me! His music is always exciting, and I want to learn about his stage presence when he performs.

YunJu: My role model is BLACKPINK.

13. When did you discover your talent for singing? Is there any interesting story connected with it?

YeonJae: I started dancing first, and I naturally became interested in singing. I thought „Do I have a talent?” for the first time when others complimented me for my tone when I started singing.

HyoRi: I don’t remember exactly when. I’ve been singing like breathing and been dancing like eating since I was a child. I participated in many children’s song competitions since I was a child, and I even recorded children’s songs for textbooks. I don’t remember when it started, but the one thing I know is that there was no other path for me in my life.

YeWon: I always enjoyed singing and sang a lot from a young age. I started vocal lessons, and the teacher told me „Singing like this at a young age is a real talent.” That’s when I knew that I had a gift.

JiA: I first tried rapping in middle school, and that’s when I felt that I had a talent for it.

YunJu: I attended a dance class since elementary school and found joy and pride in standing on stage. Since the second grade, I started learning various dance genres (ballet, contemporary dance, etc.), and that’s when I began to dream of becoming an idol.

14. Do you know anything about Poland? Any expressions, people, places?

YeonJae: I know of a famous Polish football player, Robert Lewandowski who plays for Barcelona!

HyoRi: Actually, I’ve heard more from people around me than having direct knowledge. I know someone who traveled to Poland, and they said it was really nice and beautiful. They expressed a desire to go there again. I don’t know much yet, but I would like to experience it firsthand.

YeWon: During our video call fan sign event, there were some fans from Poland. So I’m familiar with the name. However, I don’t know much about it, so I’d like to visit and experience it if I have the chance.

JiA: I don’t know much about Poland, but I had the opportunity to meet Polish fans during our video call fan sign event, and I would love to visit Poland someday.

YunJu: I’d like to try the famous Polish food, „Kielbasa,” in Poland. And I’d love to meet our bloomii from Poland.

We invite you to watch a short video with a message from mimiirose!

NEWSY

Heize prezentuje utwory do swojego najnowszego minialbumu

Heize przygotowuje się do powrotu ze swoim ósmym minialbumem...

Jungkook we współpracy z USHER

Usher opublikował zdjęcie z Jungkookiem z BTS nawiązujące do zremiksowanej wersji utworu „Standing...

BABYMONSTER wydaje dance practice do swojej piosenki „Batter Up”

BABYMONSTER opublikowały specjalny teledysk do utworu „Batter Up”. Zgodnie z...

Ranking reputacji marki gwiazd – listopad

Koreański Instytut Badań nad Biznesem ujawnił w tym miesiącu rankingi...

POPULARNE

Yulhee prosi ludzi, aby przestali przychodzić do domu jej i Minhwana z FTISLAND, aby zobaczyć ich dzieci

Yulhee prosi ludzi, aby przestali przychodzić do jej domu,...

Hyomin z T-ara i piłkarz Hwang Ui Jo zerwali ze sobą!

Hyomin z T-ara i piłkarz Hwang Ui Jo postanowili...

Przedstawiono pierwszy zwiastun „Refund Expedition”, wymarzonej grupy żeńskiej przez Lee Hyori

Wymarzona dziewczęca grupa Lee Hyori staje się rzeczywistością! 15 sierpnia MBC opublikowało...

ENHYPEN zapozowali dla „Kolon Sports”

Marka odzieżowa Kolon Sports wybrała ENHYPEN na modeli ich...

Park Woo Jin z AB6IX ogłasza solowy debiut

Park Woo Jin z AB6IX szykuje się do swojego...
Grazia
Grazia
"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście" - Robert Baden-Powell

Heize prezentuje utwory do swojego najnowszego minialbumu

Heize przygotowuje się do powrotu ze swoim ósmym minialbumem „Last Winter”! 3 grudnia Heize opublikowała zapowiedź piosenek do nadchodzącego minialbumu. Minialbum będzie zawierał 8 utworów:...

Jungkook we współpracy z USHER

Usher opublikował zdjęcie z Jungkookiem z BTS nawiązujące do zremiksowanej wersji utworu „Standing Next To You ”! Remiks został wydany 1 grudnia o północy czasu wschodniego. Kiedy piosenka została wydana,...

BABYMONSTER wydaje dance practice do swojej piosenki „Batter Up”

BABYMONSTER opublikowały specjalny teledysk do utworu „Batter Up”. Zgodnie z obietnicą nowy dziewczęcy zespół YG zaprezentował wersję koncertową MV do swojego debiutanckiego singla „Batter Up”....
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments