spot_img

Wywiad K-POP LIVE POLSKA z TRENDZ!

TRENDZ to siedmioosobowa grupa spod GLOBAL H. Grupa zadebiutowała 5 stycznia 2022 roku ze swoim pierwszym mini albumem [Blue Set Chapter 1. Tracks]. 12 listopada 2022 roku grupa powróciła ze swoim single albumem [Blue Set Chapter. Unknown Code] i towarzyszącym mu utworem tytułowym „VAGABOND„.

W specjalnym wywiadzie dla K-POP LIVE POLSKA grupa opowiedziała o najnowszym albumie, celach na ten powrót i nie tylko!

 

Q: Jakie są Wasze emocje przed comebackiem? Co czujecie wracając na scenę?

HAVIT: Jestem zestresowany i szczęśliwy, że w końcu będę mógł pokazać Wam występ z „VAGABOND!”! Byłem szczęśliwy mogąc ponownie usłyszeć wiwaty, których mi brakowało w poprzednich promocjach. Nie było publiczności w programach muzycznych, ale teraz jestem podekscytowany myślą, że znów będę mógł to poczuć! Trudno to wyrazić słowami. Czuję, jakby moje serce eksplodowało?

LEON: Myślę, że jestem bardzo podekscytowany, ponieważ ciężko pracowałem przygotowując się do tego comebacku! Myśl o powrocie na scenę sprawia, że jestem bardzo pobudzony!

HANKOOK: Nie mogę się doczekać powrotu i wyjścia na scenę! Ilekroć na nią wychodzę, jestem bardzo podekscytowany. Zwłaszcza, kiedy myślę o pokazaniu Wam tytułowego utworu „VAGABOND”, jestem zdenerwowany i nie mogę się doczekać! Jestem bardzo ciekawy Waszej reakcji.

 

Q: Jak w skrócie moglibyście opisać album i piosenki w nim zawarte?

ra.L: „One Way to Go” to intro z uzależniającym powtórzeniem frazy „One”, która wyznacza początek nowego rozwoju! Tytułowy utwór „VAGABOND” to taneczna piosenka oparta na hip-hopie, który podkreśla potężną podstawę syntezatora, wyrażającą zdezorientowane ego „wędrowca”, który dotarł do świata marzeń, ale ciągle zadaje pytania~

YOONWOO: Trzeci utwór „Breakdown”, to piosenka, która maksymalizuje emocje towarzyszące z samotnym i czułym wokalem członków! To pierwszy raz, kiedy Yechan wykonał partię wokalną, więc proszę, posłuchajcie jej uważnie!

 

Q: Co chcielibyście przekazać fanom za pomocą nowego albumu?

HAVIT: To nasze spojrzenie na świat, nasz rozwój, dojrzała i zmieniona atmosfera oraz mocniejsze wykonanie i umiejętność śpiewania! Ale najważniejsza jest miłość do niej!

YONWOO: W intro do tytułowego utworu „WHO” pokazaliśmy imponujący występ, w którym podnieśliśmy Leona! W piosence tytułowej „VAGABOND” rozwalimy członków! Chcemy pokazać Wam, że TRENDZ może przynosić nieograniczoną ilość występów.  

 

Q: Która piosenka z albumu podoba Wam się najbardziej i dlaczego?

HANKOOK: Moją ulubioną piosenką na tym albumie jest tytułowy utwór „VAGABOND”! Energiczne i potężne dźwięki poruszają moje serce. Im więcej tego słucham, tym więcej energii daje mi ta piosenka. Myślę więc, że stała się moją ulubioną piosenką!

LEON: Wydaje mi się, że to nasza tytułowa piosenka „VAGABOND”! To utwór, który dobrze oddaje światopogląd TRENDZ, a zawarte w niej instrumenty są tak potężne, że fajnie było ich słuchać podczas ćwiczeń! Jest to piosenka, która sprawiła nam ogromną przyjemność, gdy ją usłyszeliśmy po raz pierwszy. Jesteśmy ciekawi, jak poczuje się publiczność, gdy ją usłyszy. Z drugiej strony, mamy też oczekiwania, że ​​będziemy mogli odczuć swój własny wielki wpływ!

YECHAN: Dla mnie to „Breakdown”! To moja pierwsza piosenka z wokalem i byłem naprawdę poddenerwowany, kiedy ją nagrywałem. Podobało mi się to, ponieważ wynik okazał się być lepszy niż się spodziewałem! Mam nadzieję, że jej wysłuchacie.

 

Q: Czy podczas przygotowań do comebacku wydarzyła się jakaś zabawna historia?

YONWOO: Jest scena w teledysku, w której wszyscy poruszają i zatrzymują się razem, z wyjątkiem Eunil. Dyrektor powiedział: „Stop!”. W momencie wypowiadania tych słów byłem w pozycji, w której oderwałem jedną stopę od podłogi, więc stałem na jednej nodze. Pamiętam, że trudno mi było wytrzymać do następnej sceny, a sygnał „cięcie” nie nadchodził przez długi czas. Nie mogliśmy przestać się śmiać po tym, jak zobaczyliśmy tę scenę.

EUNIL: Tym razem doświadczyłem czegoś nowego, ponieważ nagrywałem w przestrzeni, w której nigdy wcześniej nie byłem. Myślę, że wpływ nowego otoczenia był ogromny! Właściwie zawsze bałem się nagrywania. Bardzo martwiłem się o nagrywanie w środowisku, którego doświadczam po raz pierwszy, ale moje obawy znacznie się zmniejszyły. Wydawało się, że osiągnąłem dobre wyniki, ćwicząc po raz pierwszy. Myślę więc, że udało nam się bezproblemowo nagrać następne ujęcie. Uważam, że doświadczenie i sposób myślenia są ważne we wszystkim.

YECHAN: Pamiętam, jak grałem w łańcuch słów (gra) z ra.L na planie teledysku. Musieliśmy długo czekać, więc rozpoczęliśmy grę, ale ona się nie kończyła, więc ra.L: „Zróbmy łańcuch słów, który nie ma sensu!”. Był to najzabawniejszy łańcuch jaki mogłem sobie wyobrazić. Gdy myśleliśmy o słowach, które nie miały dla siebie sensu i mówiliśmy tylko onomatopeją, straciliśmy poczucie czasu.

 

Q: Co moglibyście powiedzieć o nowej choreografii? Czy była ona dla Was trudna, a może należała do przyjemniejszych w nauce?

LEON: To była świetna zabawa od pierwszego razu, kiedy się tego nauczyłem i wspaniale było mieć jasny punkt widzenia. Ale choreografia okazała się łatwiejsza, niż myślałem, więc trochę trudno było wypracować szczegóły w trakcie wykonywania.

ra.L: Choreografia do „VAGABOND” miała taki klimat, który poczułem od pierwszych prób. Wyglądało to na bardzo trudne, ale wszystkie ruchy i kompozycja były świetne. W rzeczywistości zawsze mam najwięcej problemów z nauką choreografii. Gdybym powiedział, że ta choreografia jest łatwa do nauczenia, byłoby to kłamstwo. Ćwiczyłem każdy ruch, zastanawiając się i sprawdzając, jak wyglądać lepiej, zwracając uwagę na każdy szczegół. Nabrałem pewności siebie, wykonując choreografię krok po kroku, a przy tym świetnie się bawiłem.

 

Q: Jakie są Wasze cele na ten comeback?

HANKOOK: Celem tego comebacku, podobnie jak poprzedniego, jest poinformowanie większej liczby osób o TRENDZ i pokazanie piosenki tytułowej „VAGABOND”! Chcę, aby wszyscy nasi członkowie byli zdrowi i szczęśliwi, nie doznając obrażeń!

EUNIL: Dzięki temu powrotowi z pewnością przyciągniemy uwagę publiczności! Myślę, że to świetny album, który wyciąga z zespołu to, co najlepsze, więc damy z siebie wszystko. Oczywiście pokażemy się Friendz z jeszcze lepszym wizerunkiem!

 

Q: Minął już prawie rok od waszego debiutu. Co zainspirowało was do zostania idolami i co byście robili, gdybyście nie zostali idolami?

HAVIT: Poszedłem zobaczyć program i przypadkowo dostałem dwie oferty castingowe! Na początku myślałem: „To niesamowite doświadczenie”, ale po kolejnym castingu coś się zmieniło i w pewnym momencie pomyślałem: „To jest droga, którą powinienem iść”, więc zacząłem marzyć o karierze idola! Gdybym nie zajmował się muzyką, myślę, że chciałbym zostać nauczycielem w szkole podstawowej lub prawnikiem!!

LEON: Od dziecka uwielbiałem tańczyć na scenie. Wiedziałem, że powinienem zostać idolem, ponieważ lubiłem pokazywać swoją lepszą stronę. Nawet gdybym nim nie został, nadal występowałbym na scenie.

YOONWOO: Kiedy byłem w liceum, próbowałem różnych rzeczy, aby znaleźć swoje marzenie. I tak się złożyło, że byłem na szkolnej scenie z klubem tanecznym. Nie mogę zapomnieć tego uczucia, kiedy po raz pierwszy zatańczyłem na scenie. Postanowiłem zostać idolem, ponieważ czuję się szczęśliwy na scenie i chcę uszczęśliwiać publiczności! Nawet gdybym nie był idolem, zostałbym modelem lub aktorem. Chciałem pracy, w której mógłbym pojawić się przed publicznością i wywierać dobre wrażenie!

HANKOOK: Myślę, że największym powodem, dla którego zdecydowałem się zostać idolem, była praca zespołowa. Możesz wyjść na scenę jako zespół i pokazać publiczności wyniki nocnych treningów z członkami. Myślę, że bardzo przyciągnęła mnie idea, że ​​ludzie z tym samym marzeniem łączą się, by stworzyć „zespół” i dążyć do wspólnego celu życia. Gdybym nie został idolem… stałbym się YouTuberem, który sam kręci i edytuje filmy!

ra.L: Od dziecka interesowało mnie pokazywanie na scenie tego, co przygotowałem, ale jako zwykły student nieczęsto zdarza mi się być na scenie. Myślę więc, że chęć występowania na scenie, doprowadziła do mojej pracy jako idol. Miałem trudności z przesłuchaniami i wiele mi się nie udało, ale myślę, że dzięki temu osiągnąłem moje marzenie. Dlatego nigdy nie myślałem o tym, jaką pracę bym wykonał, gdybym nie był idolem. Zamiast tego czuję, że otrzymuję dużo wsparcia od FRIEND, więc chcę wam pokazać wspaniały występ, aby odpłacić się za waszą miłość!

EUNIL: Każdy zawsze ma marzenie w sercu, moim było zostanie idolem. Kiedy nadarzyła się okazja, dałem z siebie wszystko i po ciężkiej pracy myślę, że to marzenie się spełniło. Prawdę mówiąc, nie wyobrażam sobie życia bez bycia idolem. Myślę, że prawdopodobnie studiowałbym aktorstwo! Początkowo chodziłem do szkoły na tym kierunku.

YECHAN: Od dziecka marzyłem o byciu idolem! Na szczęście wcześnie spełniłem swoje marzenie i teraz pracuję naprawdę szczęśliwie. Nawet gdybym nie został idolem, myślę, że zrobiłbym karierę w sztuce i wychowaniu fizycznym.

 

Q: Czy chcielibyście powiedzieć coś więcej od siebie? Jakieś ostatnie słowa dla fanów z Polski?

HAVIT: Dziękujemy za przeczytanie naszego wywiadu aż do tego momentu!! Friendz z Polski~~!! Wiecie, że Friendz i TRENDZ są zawsze razem, prawda? Bardzo kocham Friendz, w tym comebacku damy z siebie wszystko!!

LEON: Dziękujemy za wsparcie naszej grupy TRENDZ! Nigdy wcześniej nie byłem w Polsce, ale jeśli będę miał okazję, z chęcią pokażę się naszym Friendz z Polski na scenie!

YOONWOO: Dziękuję bardzo za polubienie TRENDZ! Mam nadzieję, że w przyszłości będziecie z niecierpliwością wyczekiwać naszych stałych działań i potężnych występów. Do dnia koncertu w Polsce zrobię wszystko co w mojej mocy! 

HANKOOK: Polska to taki piękny kraj! Zdecydowanie chcę pojechać na wycieczkę do Polski! Pozwiedzać, zrobić tam dużo zdjęć i zjeść dużo pysznego jedzenia. A jeśli dostanę szansę, to chcę Wam pokazać świetny występ.

ra.L: Chciałbym podziękować Friendz, którzy są zawsze po stronie TRENDZ i okazują nam swoją miłość. To dla mnie fascynujące, że zawsze komunikujemy się pod pseudonimami Trendz i Friendz, mimo że jesteśmy daleko od siebie. Aby odwdzięczyć się za wsparcie, będziemy promować się z „VAGABOND”. Mam nadzieję, że niedługo nadejdzie dzień, w którym będziemy mogli pojechać do naszych Friendz w Polsce. Moim wielkim marzeniem jest prowadzenie ciekawych rozmów z Friendz z całego świata! Zawsze Was kocham, Friendz ~

EUNIL: TRENDZ powraca po ciężkiej pracy nad comebackiem! Przygotowaliśmy wiele rzeczy, które mogą was zaskoczonych, więc bądźcie na bieżąco! Dziękuję, polscy Friendz! Do zobaczenia wkrótce!

YECHAN: To nasz drugi powrót i pierwszy single album! Ćwiczyliśmy naprawdę ciężko, więc proszę o duże zainteresowanie! Polscy Friendz dziękuję bardzo za wspieranie nas przez cały czas. Wiem, że wszyscy nas kochacie! Tym razem będę ciężko pracować, aby się odwdzięczyć!


ENG

 

Q: What are your emotions before the comeback? How do you feel when you come back on stage?

HAVIT: I’m so nervous and happy to finally be able to show you the „VAGABOND” performance! I was happy to hear cheers that I couldn’t hear on previous promotions because there was no audience at music shows, but now I’m excited to feel it again! It’s hard to express in words. It feels like my heart is going to explode?

LEON: I think I’m very excited because I’ve been working hard preparing for this comeback! The thought of getting back on stage makes me very emotional!

HANKOOK: I can’t wait to get back on stage! Whenever I go on stage, I’m very excited. Especially when I think about showing you the title track „VAGABOND” on stage, I’m nervous and can’t wait! I’m very curious about your reaction.

 

Q: How could you briefly describe the new album and the songs on it?

ra.L: „One Way to Go” is an intro with an addictive repetition of the phrase „One”, which marks the beginning of a new development! The title track „VAGABOND” is a hip-hop-based dance song that emphasizes a powerful synthesis that expresses the confused ego of a „wanderer” who has reached the dream world but keeps asking questions~

YOONWOO: The third track, „Breakdown”, is a song that maximizes the emotion of the members’ solitary and tender vocals! It’s the first time Yechan sang a vocal part, so please listen carefully!

 

Q: What did you want to convey to the fans in the new album?

HAVIT: It’s our view of the world, our development, our mature and changed atmosphere and our stronger performance and singing ability! But the most important thing is love!

YONWOO: In the intro of the title track „WHO”, we showed an impressive performance where we lifted Leon up! In the title song, „VAGABOND”, we’re going to blow away the members! We want to show you that TRENDZ can bring an unlimited number of performances.

 

Q: Which song from the album do you like the most and why?

HANHOOK: My favorite song on this album is the title track „VAGABOND”! The energetic and powerful sounds touch my heart and the more I listen to it, the more energy this song gives me, so I think it has become my favorite song!

LEON: I think it’s our title song „VAGABOND”! It’s a song that greatly captures Trendz’s worldview, and the instruments in it are so powerful that it was fun to listen to while practicing! This is a song that gave us great pleasure when we first heard it. We are curious how the audience will feel when they hear it, but on the other hand we also have expectations that we will be able to feel our own great influence!

YECHAN: For me, it’s „Breakdown”! This is my first song with vocals and I was really nervous when I recorded it, but I enjoyed it because the result turned out to be better than I expected! I hope you will listen to her.

 

Q: Did any funny story happen while preparing for the comeback?

YONWOO: There’s a part of the music video scene where everyone moves together and everyone stops together except for Eunil. The director said, „Stop!” At the time of saying these words, I was in a position where I had taken one foot off the floor, so I was standing on one leg. I remember finding it hard to hold out until the next scene, and the cut signal didn’t come for a long time. We couldn’t stop laughing after we saw this deleted scene.

EUNIL: This time I was recording in a space I had never been to before and I think the impact of the new space was huge! Actually, I’ve always been afraid of recording. I was very worried about recording in an environment that I experienced for the first time, but my fears were greatly reduced. It seemed to be good as I practiced for the first time. So I think the next recording was recorded without any issues. I thought experience and mindset were important for everything.

YECHAN: I remember playing word chain with ra.L on the set of the music video. We had to wait a long time, so we started the game, but it wouldn’t stop, so ra.L suggested, „Let’s make a word chain that doesn’t make sense!” It was the funniest word chain that I could have imagined. When we thought of words that made no sense to each other and only spoke with onomatopoeias , we lost track of time.

 

Q: What could you say about the new choreography? Was it difficult for you, or was it one of the most enjoyable to learn?

LEON: It was a lot of fun since the first time I learned it, and it was great to have a clear point of view. However the choreography turned out to be easier than I thought, so it was a bit difficult to work out the details during the performance.

ra.L: The choreography for „VAGABOND” had such an aura that I felt from the beginning. It looked so complicated but the result was so cool with all the action and setup. In fact, I always have the most trouble learning choreography. If I said that this choreography is easy to learn, it would be a lie. I practiced every move, thinking and checking how to look cool, paying attention to every detail. I gained confidence doing the choreography step by step, and I had fun along the way.

 

Q: What are your goals for this comeback?

HANKOOK: The goal of this comeback, like the previous one, is to inform more people about TRENDZ and show the title song of „VAGABOND”!. I want all our members to be healthy and happy without getting injured!

EUNIL: Thanks to this comeback we will certainly attract the attention of the audience. I think it is a great album, which takes the best part from the band, so we will do our best. Obviously we will show ourselves to Friendz with even better image.

 

Q: It’s almost been a year since your debut. What inspired you to become idols and what would you be doing if you hadn’t become idols?

HAVIT: I went to see the show and accidentally got two casting offers! At first I thought: „This is an amazing experience”, but after another casting, something changed and at one point I thought: „This is the way I should go”, so I dreamed of an idol career! If I wasn’t into music, I think I’d like to be an elementary school teacher or a lawyer!!

LEON: I’ve been dancing since I was a child and I loved dancing on stage. I knew that I should become an idol because I liked to show my cool side. Even if I wasn’t an idol, I still  would perform on the stage.

YOONWOO: When I was in high school, I tried and experienced different things to find my dream, and I happened to be on the school dance scene as a dance club. I can’t forget that feeling when I danced on stage for the first time.I decided to become an idol because I feel happy on stage and I want to bring happiness to the audience on my stage! Even if I wasn’t an idol, I would challenge myself to become a model or an actor.  I wanted a job where I could appear in front of an audience and make a good impression!

HANKOOK: I think the biggest reason for which I decided to become an idol was teamwork. You can go on stage as a band and show the audience and fans the results of nightly training sessions with the members. I think I was very attracted to the idea that people with the same dream come together to form a „team” and pursue a common goal in life. If I hadn’t become an idol… I’d become a YouTuber who shoots and edits videos himself!

ra.L: I’ve been interested in showing what I’ve prepared on stage since I was a child, but as an ordinary student, I don’t have many opportunities to be on stage. So I think the idea that I wanted to have a lot of opportunities to get on stage led to my idol work. I had a hard time with solo auditions and failed a lot, but I think with those times I was able to achieve my dream. That’s why I never thought about what kind of work I would do if I wasn’t an idol. Instead, I think I still miss the love of Friendz and a lot of people, so I really want to show you a great version so that I can repay that love!

EUNIL: Everyone always has a dream in their heart. Mine was to become an idol. When the opportunity came, I gave it my all and after hard work, I think this dream has come true. To be honest, I can’t imagine my life without being an idol. I think I would probably study acting! I originally went to school to major in this field.

YECHAN: Ever since I was a kid, I dreamed of being an idol! Fortunately, I realized my dream early on and now work very happily. If I hadn’t become an idol, I think I would have opted for a career in the performing arts and physical education. 

 

Q: Would you like to say something more from Yourself? Any last words for fans from Poland?

HAVIT: Thanks for reading our interview so far!! Friendz from Poland~~!! You know that Friendz and TRENDZ are always together, right? We love Friendz very much. In this comeback we will give it our all.

LEON: Thank you for supporting our TRENDZ group! I’ve never been to Poland before, but if I get the chance, I’d love to show our Friendz from Poland on stage!: 

YOONWOO: Thank you so much for liking TRENDZ!. I hope you’ll look forward to our continued action and powerful performances in the future. Until the concert in Poland I will do all I can.

HANKOOK: Poland is such a beautiful country! I definitely want to go on a trip to Poland! Sightseeing, taking a lot of photos there and eating a lot of delicious food. And if I get the chance, I want to show you a great performance.

ra.L: I would like to express my sincere gratitude to Friendz for always being there for TRENDZ and sending us love more than anyone else. It’s amazing that I can still communicate with each other under the names TRENDZ and Friendz even though we are so far apart. In order to repay support, we will passionately carry out our promotions with „VAGABOND”. I hope  that the day will come soon when we can see Friendz in Poland. My big dream is to have fun conversations with Friendz from all over the world! I love you always, friendz~

EUNIL: TRENDZ is back after hard work on preparations! We have prepared a lot of things which will surprise you, so I hope you all stay tuned! Thank you. Polish Friends! See you soon!

YECHAN: This is our second comeback and first single album! We’ve been preparing really hard, so I’m asking for a lot of interest! Polish Friendz once again! Thank you so much for supporting us all the time and I know you all love us! This time I will work hard and reward you!


KR

 

Q: 컴백 전 감정은? 무대에 돌아오면 어떤 느낌이 드나요?

하빛: 드디어 프렌드지한테 VAGABOND 무대를 보여줄 수 있다니 너무너무 떨리고 행복해요!! 첫 앨범 활동 때는 관객 입장 없이 음악 방송이 진행되어서 듣지 못했던 응원을 두 번째 앨범 음악 방송을 하면서 들을 수 있어서 너무 좋았는데 이번 활동에서 그때 그 기분을 다시 느낄 수 있을 거라 생각하니 벌써 신나요! 말로 표현하기 어려운 느낌, 막 심장이 터질 것 같은 기분이랄까요?

리온: 이번 컴백을 준비하면서 정말 열심히 노력하고 고생했기 때문에 더 설레는 것 같아요! 컴백 무대에 올라 무대를 보여줄 생각을 하면 너무 벅차올라요!

한국: 얼른 컴백해서 무대에 오르고 싶어요! 항상 무대에 오르면 너무 설레는데 특히 이번 타이틀곡 VAGABOND를 무대에서 보여드릴 생각을 하면 엄청 떨리고 기대가 돼요! 프렌드지가 ‘어떤 반응을 해주실까’ 그게 가장 궁금하고 기대됩니다.

 

Q: 앨범과 수록곡들을 어떻게 간략하게 설명하실 수 있나요?

라엘: One Way to Go는 'One’이라는 가사가 중독적으로 반복되는 인트로 곡으로 새로운 전개의 시작을 알리는 곡이라고 할 수 있습니다! 타이틀곡 <VAGABOND>는 꿈꾸던 세상에 도달했지만 거기에 안주하지 않고 끊임없이 질문을 던지는 '방랑자’의 혼란한 자아를 표현한 파워풀한 신스 베이스가 돋보이는 힙합 기반 댄스곡입니다~

윤우: 세 번째 트랙인 Breakdown는 멤버들의 보컬이 쓸쓸하고 애틋한 가사의 감정을 극대화하는 곡입니다! 특히 저희 막내 예찬이가 처음으로 보컬 파트를 선보인 곡이기도 하니까 귀 기울여 들어봐주세요!

 

Q: 이번 앨범에서 팬들에게 전하고 싶었던 말이 있다면요?

하빛: 저희 트렌드지만의 세계관, 저희의 더 성장한 모습과 성숙해지고 달라진 분위기 그리고 한층 더 강력해진 퍼포먼스와 가창력입니다~!! 하지만 그 무엇보다 우선인 건 프렌드지를 향한 사랑이에요!

윤우: 저희가 지난 타이틀곡 ‘WHO [吼]’ 인트로에서 리온이를 들어올리는 인상적인 퍼포먼스를 보여드렸었는데요! 이번 타이틀곡 ‘VAGABOND’에서는 멤버를 아예 날려버립니다! 그만큼 트렌드지가 한계 없는 퍼포먼스를 보여드릴 수 있다는 걸 어필하고 싶었습니다. 인트로뿐만 아니라 신선하고 난이도 높은 안무적 요소가 많이 있으니, 퍼포먼스 맛집 ‘트렌드지’ 하세요 여러분!

 

Q: 그 앨범의 어떤 노래를 가장 좋아하고 그 이유는 무엇입니까?

한국: 이번 앨범 최애곡은 타이틀곡 VAGABOND인데요! 에너지 넘치고 파워풀한 사운드들이 심장을 울리고 들을수록 곡이 주는 에너지가 저에게 고스란히 전달되는 것 같아서 최애곡이 된 것 같아요!

라엘: 아무래도 저희 타이틀곡인 <VAGABOND>인 것 같습니다! 트렌드지의 세계관 자체가 잘 담긴 곡이기도 하고 안에 담긴 악기들도 되게 파워풀해서 연습을 할 때 듣는 재미가 있었어요! 저희가 처음 들었을 때 쾌감이 엄청났던 곡인데 대중 분들이 들으셨을 때에는 어떤 느낌일지 궁금하기도 하면서 한편으로는 저희만의 굉장한 임팩트를 느끼실 수 있지 않을까 기대감도 가지고 있습니다!

예찬: 저는 Breakdown입니다! 제가 이번에 처음으로 보컬을 하게 된 곡인데요, 그만큼 녹음할 때 정말 많이 떨렸지만 생각보다 결과물이 잘 나온 것 같아서 맘에 들더라고요! 여러분도 잘 들어주셨으면 좋겠습니다.

 

Q: 앨범을 만드는 동안 재미있는 이야기가 있었나요?

윤우: 뮤직비디오 장면 중에 모두 함께 움직이다가 은일이 빼고 다 같이 멈춰있는 부분이 있어요. 감독님께서 ‘멈춰!’ 라고 하시는 타이밍에 제가 하필 한 쪽 다리를 바닥에서 애매하게 떼고 있는 자세를 취하고 있어서 한 발로만 계속 버텼어요. 그 상태로 한참 컷 사인이 안 떨어져서 다리를 후들거리면서 다음 신까지 버티느라 꽤 고생했던 기억이 있습니다. 감독님의 컷 사인을 받고 멤버들이랑 한참을 웃었어요.

은일: 재밌다기보다 신기하고 신선했던 일이 있어요. 이번엔 처음 가보는 공간에서 녹음을 하게 되었는데, 새로운 공간이 주는 영향이 되게 컸던 것 같아요! 사실 녹음에 대한 두려움을 항상 갖고 있었거든요. 처음 겪는 환경 속에서 녹음을 진행하는 게 많이 걱정됐지만 첫 녹음 때 나름 연습한 만큼 좋은 결과가 나온 것 같아서 두려움이 많이 줄었어요. 그래서 다음 다다음 녹음들도 다행히 수월하게 해냈던 것 같아요. 뭐든 경험과 마음가짐이 중요하다는 생각이 들었어요.

예찬: 라엘이 형과 뮤직비디오 촬영 현장에서 끝말잇기를 하던 게 생각나요! 대기 시간이 길어서 끝말잇기를 하다가 끝이 나지 않아서 ‘그러면 우리 말이 안 되는 끝말잇기를 해보자!’라고 라엘이 형이 제안을 했어요. 해보니까 생각보다 너무 웃기더라고요. 서로 말이 안 되는 단어를 생각하다 보니 의성어만 말하게 됐는데 서로 너무 신선하고 신박한 단어만 나와서 시간 가는 줄 몰랐어요. 덕분에 대기시간에도 높은 텐션을 유지할 수 있었습니다.

 

Q: 새로운 안무에 대해 뭐라고 말할 수 있나요? 그것이 당신에게 어려웠나요, 아니면 배우는 것이 가장 즐거웠나요?

리온: 일단 처음 배울 때부터 너무 재밌었고 확실한 포인트가 있어서 좋았어요. 그런데 생각보다 안무가 쉬운 듯 너무 어려워서 중간중간 디테일을 연습할 때 조금 힘들었던 것 같습니다.

라엘: VAGABOND 안무는 처음 시안을 봤을 때부터 느껴지는 아우라(?)가 있었습니다. 되게 난이도가 높아보였지만 모든 동작과 구성이 어우러진 결과물이 너무 멋있었거든요. 사실 저는 항상 안무를 익히는 순간에 가장 많은 어려움을 겪는데요. 이번 안무는 쉽게 익혔다고 한다면 그건 거짓말이고, 정말 모든 디테일을 신경 쓰면서 어떻게 하면 멋있어 보일 수 있을까 고민하고 연구하면서 동작 하나하나 연습했습니다. 안무를 차근차근 완성하며 자신감을 얻었고 그 과정에서 오는 쾌감과 재미가 있었어요.

 

Q: 이번 컴백의 목표는 무엇입니까?

한국: 이번 활동의 목표는 저번 활동과 마찬가지로 더 많은 분들께 트렌드지를 알리고 타이틀곡 VAGABOND의 무대를 보여드리는 거예요! 그리고 우리 멤버들 모두 다치지 않고 건강하게 행복하게 활동했으면 좋겠어요!

은일: 이번 컴백 활동을 통해 대중분들께 확실히 눈도장을 찍는 것입니다! 팀의 장점을 최대로 살린 역대급 앨범이라고 생각해서 저희가 보여드릴 수 있는 최대한 많은 부분을 보여드리고 싶어요. 물론 프렌드지에게도 더더더 멋진 모습으로 찾아갈 거구요!

 

Q: 데뷔한 지 1년이 다 되어가네요. 아이돌이 된 계기는 무엇입니까? 아이돌이 되지 않았다면 무엇을 하고 있었을까요?

하빛: 공연을 보러 가서 우연히 캐스팅 제의를 두 번 받았어요! 처음에는 그냥 ‘신기한 경험이다’ 했는데, 두 번째 캐스팅을 또 겪고 나니 뭔가 오기가 생기기도 했고 어느 순간 ‘이게 내가 가야 할 길이구나’라는 확신이 들어서 아이돌이라는 직업을 꿈꾸게 되었습니다! 아마 음악을 하지 않았다면.. 초등학교 교사나 법조인 쪽을 지망했을 것 같아요!!

리온: 어릴 때부터 춤을 췄는데 무대 위에서 춤을 추는 게 좋았고, 멋있는 모습을 보여주는 게 즐거워서 아이돌이 되어야겠다는 생각을 한 것 같아요. 아이돌 아니었어도 무대에 오르는 일을 하지 않았을까 싶습니다.

윤우: 고등학생이 되면서 꿈을 찾기 위해 여러가지를 도전해 보고 경험해 보다가 우연치 않게 댄스동아리로 학교 무대에 서게 되었어요. 그때 처음 무대에 올라 춤췄을 때의 느낌이 잊히지 않더라고요. 너무 행복했어요. 무대 위에서 저도 행복을 느끼고 대중들에게도 저의 무대로 행복을 드리고 싶어서 아이돌이 되기로 결심했습니다! 아이돌이 아니었어도 대중들 앞에 설 수 있고 좋은 영향을 끼칠 수 있는 직업을 원했기 때문에 모델이나 배우 쪽으로 도전했을 것 같습니다!

한국: 아이돌이 되기로 결심한 가장 큰 이유는 ‘멤버’, ‘팀워크’인 것 같아요. 팀이라는 이름으로 무대에 올라 멤버들과 함께 밤새 땀 흘려 연습한 결과를 대중들과 팬분들께 보여드릴 수 있잖아요. 같은 꿈을 가진 사람들이 모여 ‘팀’이 되고 인생의 목표를 향해 함께 나아간다는 것에 크게 이끌린 것 같습니다. 아이돌이 되지 않았다면.. 직접 영상을 촬영하고 편집하는 유튜버가 되었을 것 같아요!

라엘: 어릴 때부터 무대에서 제가 준비한 걸 보여주는 것에 흥미가 있었는데, 평범한 학생이었던 저에게 무대를 설 수 있는 일이 흔하지 않잖아요. 그래서 무대에 오를 기회 자체가 많았으면 좋겠다는 생각이 아이돌이라는 직업으로 이어진 것 같아요. 혼자서 어렵게 오디션을 보러 다녔고, 많이 떨어지기도 했지만 그런 시간들 덕분에 지금 꿈을 이룰 수 있었다고 생각이 들어요. 그래서인지 아이돌이 아니었으면 어떤 직업을 했을지 단 한 번도 생각을 해본 적이 없습니다. 대신 지금 프렌드지와 많은 대중분들께 아직 부족한 제가 과분한 사랑을 받고 있다는 생각이 들어서 그 사랑에 보답할 수 있도록 멋진 모습을 보여드리고 싶은 욕심이 가장 큽니다!

은일: 누구나 항상 마음 속에 품은 꿈이 있잖아요. 전 그게 아이돌이었어요. 기회가 왔을 때 최선을 다 했고, 열심히 하다보니 그 꿈이 이뤄진 것 같아요. 사실 아이돌이 아닌 삶은 상상해보지 않아서.. 아마 연기 공부하고 있었을 것 같아요! 원래 연기 전공으로 학교를 다니고 있었으니까 전공을 살려서 대학교도 가고, 작품도 찍기 위해 노력하고 있지 않았을까요?

예찬: 어렸을 때부터 아이돌이라는 직업을 꿈꿨어요! 다행히 일찍 꿈을 이뤄 지금 정말 행복하게 일을 하고 있는데요, 만약 아이돌이 되지 않았더라도 예체능 쪽으로 진로를 잡았을 것 같아요. 춤추는 걸 좋아해서 댄서를 하지 않았을까요?

 

Q: 자신에게서 다른 말을하고 싶으십니까? 폴란드 팬들을위한 마지막 한마디?

하빛: 여기까지 저희 인터뷰를 읽어주셔서 감사하고요!! 폴란드 프렌드지~~!! 프렌드지랑 트렌드지는 언제나 함께라는 거 알죠? 프렌드지를 사랑하는 만큼 이번 컴백 활동도 불태워 볼 테니 함께 달려가 보자고요~!

리온: 저희 트렌드지를 응원해 주셔서 감사합니다! 폴란드를 한 번도 가본 적이 없는데, 기회가 된다면 꼭 폴란드에 있는 프렌드지에게 트렌드지의 무대를 보여주고 싶어요!

윤우: 트렌드지를 좋아해 주셔서 진심으로 감사드립니다! 알면 알수록 더 헤어 나오지 못할 매력이 아직 많으니까 앞으로도 저희의 꾸준한 활동과 파워풀한 퍼포먼스를 많이 기대해 주셨으면 좋겠습니다. 폴란드에서 콘서트 하는 그날까지! 열심히 달려볼게요!

한국: 폴란드, 정말 아름다운 나라죠! 꼭 폴란드에 여행을 가보고 싶어요! 가서 사진도 많이 찍고, 맛있는 음식도 많이 먹고요. 그리고 기회가 된다면 멋진 무대도 꼭 보여드리고 싶어요.

라엘: 언제나 트렌드지의 곁에서 그 누구보다 뜨거운 사랑 보내주시는 프렌드지에게 진심으로 감사하다고 말씀드리고 싶어요. 언제나 몸은 멀리 있어도 트렌드지와 프렌드지라는 이름으로 마음이 통한다는 게 저에게는 신기하면서도 감사해요. 프렌드지가 보내주시는 응원에 보답할 수 있도록 이번 <VAGABOND> 활동도 열정으로 불태워보겠습니다. 그리고 저희가 열심히 노력해서 폴란드에 계신 프렌드지를 보러 갈 수 있는 날도 빨리 왔으면 좋겠어요. 해외에 계신 글로벌 프렌드지와도 재미있게 대화하는 게 저의 큰 꿈이거든요! 항상 사랑해요 프렌드지~

은일: 트렌드지가 이번에 정말 정말 열심히 준비해서 돌아왔습니다! 많은 분들이 보고 놀랄만한 것들로만 잔뜩 가져왔으니까 다들 꼭 지켜봐 주시길 바라요! 감사합니다. 폴란드 프렌드지! 곧 만나요 우리!

예찬: 이번에 저희가 두 번째 컴백이자 첫 싱글 앨범으로 여러분을 찾아뵙게 되었습니다! 저희 진짜 열심히 준비했으니까 많은 관심 부탁드려요! 또 폴란드 프렌드지! 항상 응원해 주셔서 너무 감사드리고 저희를 좋아해 주시는 마음 다 알고 있습니다! 이번에도 열심히 활동해서 꼭 좋은 결과로 보답해 드릴게요!

 


Osoby sprawdzające: Mania, MiTien, Nari, Koshi

NEWSY

„Bite Me” najszybszym teledyskiem ENHYPEN, który przekroczył 100 milionów wyświetleń

ENHYPEN osiągnęli kolejny imponujący kamień milowy na YouTube! 21 lutego...

TWICE zaprezentują premierowy utwór w “The Today Show”

Według raportu Headline Planet, NBC umieściło TWICE na liście...

Jisoo z BLACKPINK założyła własną agencję

21 lutego Jisoo oficjalnie potwierdziła doniesienia, że ​​do swojej...

Czterech członków BTOB zakłada wspólną agencję

Powstała nowa wytwórnia członków BTOB! DOD ogłosiło 21 lutego, że...

POPULARNE

Kontrowersje wokół choreografii OnlyOneOf do „libidO”

Zespół męski OnlyOneOf zaskakuje wielu konceptem i wykonaniem ich...

Aktorka Kang Ye Won ma pozytywny wynik testu na COVID-19

Aktorka Kang Ye Won uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. 25...

Wonho ogłasza październikowy comeback z „Bittersweet”

Wonho powraca! 21 września, Wonho oficjalnie ogłosił, że powróci w...

Kreatywne zastosowania jedzenia w K-popowych teledyskach

Wszyscy potrzebują pożywienia, aby móc przetrwać. Co więcej, jedzenie...

D.O. z EXO i Lee Hong Ki z FTISLAND prezentują swoją uroczą przyjaźń

Przyjaźń między D.O. z EXO a Lee Hong Ki...

„Bite Me” najszybszym teledyskiem ENHYPEN, który przekroczył 100 milionów wyświetleń

ENHYPEN osiągnęli kolejny imponujący kamień milowy na YouTube! 21 lutego teledysk grupy do „Bite Me” przekroczył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Zajęło mu to...

TWICE zaprezentują premierowy utwór w “The Today Show”

Według raportu Headline Planet, NBC umieściło TWICE na liście artystów, którzy wystąpią w słynnym amerykańskim talk show Citi Music Series. Zespół pojawi się 23 lutego...

Jisoo z BLACKPINK założyła własną agencję

21 lutego Jisoo oficjalnie potwierdziła doniesienia, że ​​do swojej solowej działalności założyła zupełnie nową wytwórnię o nazwie BLISSOO. W poście opublikowanym na jej osobistym koncie...
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments