Felix z Stray Kids uczcił swoje urodziny w niezwykle wyjątkowy sposób – dzieląc się otrzymaną miłością poprzez ogromną darowiznę.
15 września idol przekazał aż 100 milionów wonów (ok. 72 100 USD) na rzecz Samsung Seoul Hospital, a dodatkowo po 50 milionów wonów (ok. 36 000 USD) dla UNICEF-u oraz World Vision. Łączna kwota darowizny wyniosła więc 200 milionów wonów (ok. 144 100 USD)!
Środki zostaną przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów leczenia najmłodszych pacjentów w Samsung Seoul Hospital, projekty UNICEF-u dotyczące żywienia, wody, higieny i sanitariatów (WASH) w Laosie oraz programy wspierające dzieci realizowane przez World Vision.
Felix podzielił się swoimi emocjami, mówiąc:
„Dzięki niezachwianej miłości fanów, którzy mnie wspierają, jestem głęboko poruszony i zaszczycony, że mogę uczestniczyć w budowaniu świetlanej przyszłości dzieci zarówno w Korei, jak i poza jej granicami. Mam szczerą nadzieję, że wszystkie dzieci będą mogły swobodnie marzyć”.
To już kolejny rok, gdy artysta celebruje swoje urodziny w ten sposób. W 2024 roku również przekazał darowizny dla UNICEF-u i World Vision, czyniąc swój dzień jeszcze bardziej wyjątkowym.
Na przestrzeni lat Felix wielokrotnie udowadniał, że pragnie odwzajemniać miłość fanów poprzez dobre uczynki. Wcześniej przekazał UNICEF-owi łącznie 150 milionów wonów (ok. 108 100 USD) na pomoc dzieciom w Laosie zmagającym się z niedożywieniem i problemami z dostępem do czystej wody. Co więcej, osobiście odwiedził placówki UNICEF-u w Laosie, niosąc najmłodszym przesłanie nadziei.
To jednak nie wszystko – Felix wspierał również pomoc doraźną po trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji w lutym 2023 roku, wziął udział w krajowym projekcie wsparcia dzieci we wrześniu 2024 roku oraz dołożył cegiełkę do działań po pożarach w regionach Gyeongnam i Gyeongbuk w kwietniu 2025 roku.
Źródło: (1)
Edytor: YuliaNa



