spot_img

Co się stało z NRG – jedną z grup lat 90?

NRG, skrót od New Radiancy Group (Hangul: 엔알지), był południowokoreańską grupą muzyki pop. Pierwotnie pięcioosobowy boysband składał się z Chun Myung-hoon, Lee Sung-jin, Noh Yoo-min, Moon Sung-hoon i Kim Hwan-sung. NRG zadebiutował w 1997 roku i przeszedł sporadyczne okresy aktywności i hiatus w latach 2000-2008, zanim udał się na przedłużony hiatus.

Od pierwszego wydania NRG sprzedali ponad 200 000 sztuk w samej Korei Południowej. Wygrali New Face Award (nagroda dla najlepszego nowego męskiego artysty) na SBS Popular Song Awards w 1998 roku. Jedną z przełomowych rzeczy, które NRG wprowadziło do K-Popu było włączenie akrobatycznych wyczynów do ich choreografii. Było to niespotykane przed nimi, co uczyniło ich godnymi rywalami H.O.T., jednej z najlepszych grup męskich w tym czasie. W rzeczywistości członkowie H.O.T. – Moon Hee Joon i Tony An ujawnili, że początkowo uważali NRG za swoich profesjonalnych rywali, a nie SECHSKIES.

Drugi album NRG „Race” został wydany w 1998 roku i nie tylko przewyższył krajowe wyniki sprzedaży, ale także przyniósł im międzynarodową sławę. Dzięki temu grupa zdobyła popularność w Japonii i Chinach, stając się pierwszym koreańskim zespołem muzycznym, który aktywnie promował się w Chinach. Ich międzynarodowa popularność jest obecnie uważana za jedno z pionierskich wydarzeń pierwszej fali Hallyu w latach 90-tych.

W 1999 roku Lee Sung Jin odszedł z grupy, by zająć się karierą aktorską, a Chun Myung Hoon wycofał się z bycia piosenkarzem, poświęcając swój czas na tworzenie piosenek i układów tanecznych dla grupy. NRG stało się trio i wydało swój trzeci album „NRG 003”, jak również świąteczny album „Kiss In Christmas” w tym samym roku. W ciągu zaledwie kilku lat od debiutu grupa była na drodze na szczyt, kiedy niespodziewana tragedia wywróciła wszystko do góry nogami.

Krótko po zakończeniu promocji trzeciego albumu grupy Hwan Sung trafił do szpitala, skarżąc się na ból brzucha i wysoką gorączkę. Lekarze nie mogli ustalić, co tak bardzo wpłynęło na jego zdrowie, a w ciągu kolejnych sześciu dni jego stan wciąż się pogarszał. Zdiagnozowano u niego złośliwe wirusowe zapalenie płuc i po kilku dniach hospitalizacji zapadł w śpiączkę. Lekarze wysłali go na operację, aby podtrzymać jego życie, ale stwierdzono u niego śmierć mózgu. Jego rodzice podjęli w końcu trudną decyzję o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie. 15 czerwca 2000 roku Hwan Sung odszedł w wieku zaledwie 19 lat.

Dokładna przyczyna śmierci Hwan Sunga nie jest znana do dziś. Najgłośniejsze spekulacje mówią, że mógł on zarazić się SARS podczas promocji w Chinach. Chociaż SARS zostało odnotowane dopiero w 2003 roku, niektórzy uważają, że istniało w Chinach dużo wcześniej. Ponieważ Hwang Sun odwiedził Chiny w celu promocji swojego albumu tuż przed tym, jak jego stan zdrowia uległ pogorszeniu, ludzie nadal teoretyzują na temat tej możliwości. Jednak wszystkie teorie pozostają tylko teoriami, ponieważ jego ciało zostało skremowane 17 czerwca, dzień po jego odejściu, eliminując wszelkie szanse na przeprowadzenie autopsji przy użyciu nowych technologii.

W trakcie swojej działalności Kim Hwan Sung był popularny dzięki swoim wizualizacjom i imponującym umiejętnościom wykonawczym. Utrzymywał długie włosy, co było rzadkością wśród męskich idoli w tamtym czasie, a jego delikatne rysy twarzy, maniery poza sceną i powściągliwa natura sprawiły, że zyskał wtedy całkiem sporą rzeszę fanek.

nrg hwansung | Nrg, Hair, Good old times

Po jego odejściu grupa miała sporadyczne przerwy w działalności. Pierwszy koncert odbył się w 2001 roku, spełniając jedno z marzeń zmarłego członka grupy. Podczas koncertu oddali hołd Hwan Sungowi dwoma piosenkami, „Good Bye My Friend” i „Antonio” (pseudonim Hwan Sunga). W 2002 roku spełniło się kolejne życzenie zmarłego artysty, kiedy NRG zdobyli swoją pierwszą nagrodę w programie muzycznym z „Hit Song”.

W 2004 roku Moon ogłosił swoje odejście z grupy z nieokreślonych powodów. W 2005 roku pozostali trzej członkowie postanowili zrobić sobie przerwę, ale później Lee wycofał się z grupy na dobre, ponieważ toczyło się przeciwko niemu śledztwo w sprawie skandalu hazardowego. Noh i Chun ostatecznie poszli swoimi drogami.

W 2016 roku wszyscy członkowie oprócz Moona zjednoczyli się ponownie i wydali nowy album „20th Century”. Ale dopiero w marcu 2018 roku grupa ponownie zjednoczyła się w pełnym składzie, kiedy Moon dołączył do pozostałych trzech członków w talk show Video Star. Był to pierwszy raz od trzynastu lat, kiedy wszyscy czterej członkowie byli w jednym kadrze i publicznie mówili o skutkach śmierci Kim.

Więc, gdzie oni teraz są? Czterej członkowie NRG?

Lee Sung Jin

Po opuszczeniu grupy z powodu skandalu hazardowego Lee pozostawał poza zasięgiem opinii publicznej przez naprawdę długi czas. Po ponownym połączeniu się z NRG wystąpił w kilku programach telewizyjnych, w tym w takich programach jak „Human Documentary: Good People” oraz „Free Doctor M”. W 2022 roku Lee ogłosił swój ślub ze swoją dziewczyną, z którą spotykał się przez cztery lata.

W poście zapowiadającym ślub Lee wspomniał również, że w przyszłości planuje założyć firmę, a nawet spróbować swoich sił na YouTube.

Chun Myung Hoon

Chun pozostał aktywny w przemyśle rozrywkowym, stając się często widywaną twarzą w programach telewizyjnych. Był jednym z członków obsady programu QTV z 2013 roku „Handsome Boys of the 20th Century”, gdzie on i inne ikony K-Popu pierwszego pokolenia, które były aktywne w branży, spotkali się i swobodnie rozmawiali o tematach, które zostałyby uznane za „tabu” podczas ich dni jako idoli. Nadal jest aktywny jako piosenkarz i osobowość telewizyjna. W 2020 roku zadebiutował jako artysta trot z „Myung Hoon is Going„.

Chun Myung-hoon of 90s boy band NRG to debut as trot singer

Noh Yoo Min

Po zakończeniu obowiązkowej służby wojskowej Noh opuścił przemysł rozrywkowy i rozpoczął działalność gospodarczą. Obecnie jest właścicielem firmy kawowej o nazwie NoUMin Cofe. Ale kontynuował również swoje występy w programach telewizyjnych, w tym „Human Documentary: Good People” wraz z Chunem i Lee, gdzie trzej członkowie spotkali rodziców zmarłego członka Hwan Sunga. W 2014 roku Noh stał się popularny dzięki swojej niewiarygodnej transformacji wagowej i nawet teraz utrzymuje swoją nierealną sylwetkę.

Huyền thoại 1 thời KPOP “Noh Yoo Min” giảm thành công 30kg

Moon Sung Hoon

Po odejściu z grupy Moon pozostał poza zasięgiem opinii publicznej przez dekadę, aż do pojawienia się w 2012 roku w programie SBS, „Star Couple”. W programie dołączyła do niego jego była żona, gdzie także ujawnili, że mają syna.

Według jego ostatnich postów na Instagramie, pracuje on nad marką o nazwie Pleasure California.

Do 2018 roku Lee, Chun i Noh działali jako NRG w trzyosobowym składzie.

NRG Members Profile (Updated!)


Źródło: 1, 2

Moderator: KM

Edytor: Grazia

NEWSY

XENEX powracają po dłuższej przerwie

Po dłuższej przerwie koreański zespół XENEX powraca na scenę...

B.I wystąpi w Polsce w ramach trasy koncertowej „B.I 2024 TOUR – HYPE UP”

Południowokoreański muzyk, piosenkarz, autor tekstów oraz producent muzyczny B.I...

JM z JUST B zmienia swój pseudonim sceniczny

JM z The CrewOne i JUST B oficjalnie zmienił...

Sunwoo z THE BOYZ pojawi się w serialu

Sunwoo z THE BOYZ zagra główną postać w dramie. „MY ARTi FILM” to...

POPULARNE

Big Planet Made Entertainment zapowiada debiut żeńskiej grupy

Przygotujcie się na debiut nowej grupy od Big Planet...

BABYMONSTER zadebiutuje już w listopadzie

YG Entertainment wreszcie zapowiedziało długo wyczekiwany debiut grupy BABYMONSTER....

Wszyscy członkowie BIGBANG odnowili swój kontrakt z YG Ent.

11 marca YG Entertainment ogłosiło w oficjalnym oświadczeniu: „Wszyscy...

Source Music ukarane grzywną 3 milionów wonów, za przypadkowe ujawnienie danych osobowych fanów

Komisja Ochrony Danych Osobowych Korei Południowej (PIPC) nałożyła na...

Agencja LOONA komentuje doniesienia, że Chuu założyła własną agencję

Agencja LOONA krótko odpowiedziała na doniesienia o tym, że...
Grazia
Grazia
"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście" - Robert Baden-Powell

XENEX powracają po dłuższej przerwie

Po dłuższej przerwie koreański zespół XENEX powraca na scenę muzyczną z nowym albumem. XENEX zadebiutowali w 2018 roku i szybko zyskali popularność dzięki chwytliwym melodiom...

B.I wystąpi w Polsce w ramach trasy koncertowej „B.I 2024 TOUR – HYPE UP”

Południowokoreański muzyk, piosenkarz, autor tekstów oraz producent muzyczny B.I wystąpi ponownie w Polsce w ramach trasy "B.I 2024 TOUR - HYPE UP". Koncert odbędzie...

JM z JUST B zmienia swój pseudonim sceniczny

JM z The CrewOne i JUST B oficjalnie zmienił swój pseudonim sceniczny! 16 lipca IST Entertainment ogłosiło, że JM niedawno zmienił swoje imię z Chu...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments