spot_img

Czy Kim Hieora stosowała przemoc w szkole?

Dispatch opublikował nowy raport, który dotyczył przeszłości aktorki Kim Hieory. Z artykułu tego wynika, że Kim Hieora była członkinią szkolnego gangu, który stosował przemoc w stosunku do innych osób.

W maju 2023 roku, Dispatch otrzymał raport dotyczący oskarżeń Kim Hieory o przemoc w szkole. W kolejnych miesiącach Dispach spotkał się z 10 byłymi uczennicami Sangji Girls’ Middle School, a także uzyskali osobiste oświadczenie od aktorki.

Big Sangji

Przeszłość związana z przemocą zaczyna się gdy aktorka uczęszczała do liceum Sangji Girls’ Middle School w dystrykcie Wonju w prowincji Gangwon. Dispatch odkrył, że aktorka należała do niechwalebnego gangu z tej szkoły, który się nazywał Big Sangji. Big Sangji znany był z wyłudzania pieniędzy od innych uczniów, napaści fizycznych oraz obelg.

„Była grupa w szkole zwana Big Sangji. Wyłudzali oni pieniądze od innych i dawali je starszym członkom grupy. Jeśli nie miałeś pieniędzy to przeklinali na ciebie i bili ciebie. Kim Hieora także była członkinią Big Sangji.” – była uczennica B

Kim Hieora na pewno należała do gangu, o czym świadczą jej komentarze na grupowym czacie:

  • 1 grudnia 2003: „Ten punk lol, próbował z nami zadzierać, ale nigdy mu się to nie udało lol -_- Przychodź często punku lol”
  • 7 marca 2004: „To właśnie powiedziałam! lol haha Nie mogę chodzić do kościoła. Kocham cię, lol, jesteś śliczna! Jeśli skłamię to pójdę do piekła. Ta śliczna unnie pójdzie z tobą na karaoke! Przyniesiesz pieniądze? Widzimy się później. […] jest rzeczywiście całkiem ładna.”
  • 6 lipca 2004: „>.< baw się dobrze! Nie promuj się tam. Masz twarz jak zombie.”
  • 13 sierpnia 2004: „Och… […] dlaczego płakałaś – wygląda na to, że nienawidzą ludzi, lol. Czy to żart, lol. Umrą, jeśli ich zobaczę.”
  • 17 sierpnia 2004: „O lol. […] byłoby dobrze! Hej! Ty! Kto! W dniu 2-2 wykorzystujesz wymówkę w postaci zagranicznych pieniędzy, aby się nie spotkać? […] jest tak wściekły, że wypił dwie butelki alkoholu!!”

Kim Hieora potwierdziła informację, że należała do gangu Big Sangji, ale także przedstawiła ją od swojej strony:

„Tak, nie byłam idealną uczennicą w szkole średniej. Ale Big Sangji nie było grupą znęcających. W tym czasie, było popularnym mieć społeczność online ze swoimi znajomymi. Big Sangji było nazwą tej społeczności online. Nie było to sekretne miejsce tylko dla osób znęcających się.”

Inna uczennica potwierdziła, że każdy mógł aplikować do Big Sangji, ale nie każdy mógł się tam dostać.

Dalej aktorka odniosła się do plotek dotyczących znęcania się nad innymi:

„To prawda, że spotykałam się ze znajomymi z Big Sangji. Ja także zostałam uderzona przez starszych uczniów bez powodu, ale nigdy nie uderzyłam młodszych uczniów czy moich znajomych.

Uczniowie 9 klasy nagle zażądali od nas 100 000 won. Nie mieliśmy czasu, więc zebraliśmy 50 000 won od nas, 8-klasistów oraz 50 000 won od 7-klasistów.

Przyznaję się, że byłam świadkiem tych wydarzeń i jest mi przykro.

Nie brałam jednak udziału w słownych obelgach ani napaściach. Dlaczego moje nazwisko się tu znalazło? Czy byłam wtedy obok? Czy przechodziłam obok? Nigdy nie kierowałam tą sprawą…

Może nie traktowałam tego poważnie, bo to młodsi uczniowie byli zastraszani. Kiedy o tym myślę, wielkim błędem było wtedy bycie obserwatorem.”

Kradzież z inną uczennicą

Był to pierwszy semestr 2004 roku, kiedy to Kim Hieora była w 9 klasie, a druga uczennica zamieszana w tę sprawę była w 8 klasie. Wtedy to upadł biznes ojca Kim Hieory, co doprowadziło rodzinę do bankructwa. Aktorka pracowała w fast foodzie by zarobić chociaż trochę kieszonkowego. O swojej sytuacji w rodzinie Kim Hieora powiedziała dwóm uczennicom.

„Zapytałam się Kim Hieory dlaczego pracuje dorywczo. Powiedziała, że jej rodzina zbankrutowała i ma problemy finansowe. Chciałam jej pomóc więc… kradłam rzeczy na własną rękę. Chciałam dobrze wyglądać w jej oczach.” – uczennica X

Uczennica X napisała list przepraszający za to, że kradła rzeczy by pomóc finansowo Kim Hieorze. Nauczyciel nie uwierzył jej i ukarał X oraz Kim Hieorę na dwa tygodnie pracy społecznych. Aktorka pamięta tę sytuację i wspomina, że sama próbowała odciągnąć X od kradzieży.

Po tej sytuacji Kim Hieora postanowiła popracować nad sobą i się lepiej uczyć. Dostała się ona do Bukwon Girls’ High School. Z drugiej strony X przeprowadziła się do innej dzielnicy, ale nadal miała plakietkę złodziejki.

Różne wspomnienia

Jedna informatorka wspominała, że Kim Hieora pomagała jej w zdobyciu papierosów, podczas gdy druga mówiła, że Kim Hieora zabierała jej pieniądze by iść na karaoke. Tak aktorka odniosła się do tych oskarżeń:

„Nigdy nie uczestniczyłam bezpośrednio w nękaniu. Tak, wtedy obowiązywały kary cielesne. Wezwano mnie do gabinetu nauczyciela i byłam uderzona. Kiedy zapytano mnie, kto mnie do tego zmusił, jeszcze bardziej zbesztano mnie za pytanie, jak ktoś może pytać o to osobę z ostatniej klasy.

Nigdy też nie paliłam. Właściwie to starałam się, aby mój wizerunek wyglądał mocno. Ale moje ciało po prostu nie akceptuje papierosów. Poza tym, mój ówczesny chłopak nienawidził palących dziewczyn.

Lubiłam śpiewać karaoke. Często chodziłam na karaoke. Był czas, że moi przyjaciele za to płacili. Nie pamiętam, jak zdobyliśmy pieniądze. Nigdy jednak nie brałam pieniędzy od innych by zapłacić.”

Kończąca notatka

Dispatch zakończył badanie sprawy Kim Hieory w czerwcu 2023 roku. Jednak aktorka martwiła się, że będzie miał on negatywny wpływ na serial „The Uncanny Counter 2„, ponieważ był on przygotowywany do emisji. Dlatego Dispatch czekał z publikacją swojej relacji aż do ostatniego odcinka serialu.

Odpowiedź agencji

Tego samego dnia, kiedy pojawił się artykuł o Kim Hieorze, agencja Gram Entertainment postanowiła się wypowiedzieć w tej sprawie.

„Cześć! Tu Gram Entertainment, agencja Kim Hieory.

Przede wszystkim jest nam przykro, że zaniepokoiliśmy wiele osób nagłą wiadomością dotyczącą Kim Hieory, która została dzisiaj opublikowana.

W nawiązaniu do doniesień medialnych na temat Kim Hieory, pragniemy przedstawić stanowisko naszej agencji.

Przede wszystkim chcielibyśmy szczerze wytłumaczyć, w jaki sposób ukazał się raport w sprawie Kim Hieory i jakie zarzuty wobec niej zostały postawione.

To prawda, że Kim Hieora dołączyła do internetowej społeczności szkolnej o nazwie Bang Sangji wraz ze swoimi przyjaciółmi, gdy była uczennicą Sangji Girls’ Middla School i rzeczywiście spotykała się z członkami tej grupy.

Pragniemy jednak wyjaśnić, że wszystkie pozostałe składane zarzuty przez media są nieprawdziwe.

Firma medialna, która opublikowała ten raport, skontaktowała się z nami i przekazała nam informację o Kim Hieorze. Chcieli, żebyśmy to sprawdzili przed publikacją. Wspomnienia zarówno Kim Hieory, jak i informatora były niejasne, więc dały Kim Hieorze okazję do wyjaśnienia swojej historii. Kim Hieora odwiedziła firmę medialną bez obecności naszej agencji i szczerze odpowiedziała na pytania trzech reporterów.

Wbrew tytułowi artykułu, który dziś media opublikowały, Kim Hieora nie przyznała się do znęcania się ani nie brała w tym udziału. Nigdy nie była zamieszana w przemoc w szkole. Chcielibyśmy jeszcze raz zaznaczyć, że to właśnie powiedziała Kim Hieora w rozmowie z mediami.

Ponadto, zarówno media, jak i Kim Hieora dowiedziały się, że uwagi przekazane przez informatora wynikały z nieporozumień i błędów we wspomnieniach wydarzeń. Informator wyjaśnił nieporozumienia, przeprosił Kim Hieorę i poinformował o tym media. Z tego powodu myśleliśmy, że sprawa została zakończona z powodu nieporozumień.

Wbrew doniesieniom, Bag Sangji nie było grupą dla nękających. Do tej grupy należało także wielu zwykłych uczniów. W przyszłości szczegółowo obalimy to twierdzenie mediów.

Kim Hieora wyjaśniła to reporterom podczas spotkania i fakt ten pozostaje niezmieniony do dziś.

Niestety na podstawie zebranych doniesień, media opublikowały spekulacyjny artykuł.

Powtarzamy raz jeszcze: Kim Hieora nigdy nie stosowała przemocy w szkole, nigdy nie przyznała się do przemocy w szkole ani nie brała w niej udziału. Będziemy aktywnie wyjaśniać punkty zawarte w raporcie spekulacyjnym i powiązane oskarżenia, ujawniając więcej szczegółów i informacji w przyszłości.

Na koniec wzywamy Państwa do zaprzestania rozpowszechniania i powielania tych masowych spekulacji i fałszywych informacji. Podejmiemy zdecydowane działania prawne przeciwko złośliwym postom, które podważają reputację naszych aktorów.

Szczerze prosimy przedstawicieli mediów, aby w przyszłości powstrzymali się od doniesień spekulacyjnych i jeszcze raz przeprosili za rozczarowanie wielu ludzi.

Dziękujemy za czekanie tak długi czas.”


Źródło: (1), (2)

Moderator: MiTien

Edytor: ECHo

NEWSY

IVE publikuje zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu

IVE wypuściły najnowsze zdjęcia zapowiadające album "I'VE MINE". Na zdjęciach...

Wheein z MAMAMOO wypuszcza zdjęcia zapowiadające nadchodzący album

Wheein z MAMAMOO opublikowała najnowsze zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu...

Yesung z Super Junior publikuje zdjęcia do minialbumu „Unfading Sense”

Yesung z Super Junior zaprezentował urzekający zestaw zdjęć zwiastujących...

Pierwszy występ Lisy z BLACKPINK w paryskim kabarecie Crazy Horse

Lisa z BLACKPINK miała swój debiutancki występ w kultowym...

POPULARNE

LE SSERAFIM gościem w „Weekly Idol”

LE SSERAFIM wystąpi gościnnie w programie MBC „ Weekly...

NewJeans zdobywają pierwszą nagrodę za „ETA”

NewJeans zdobyły swoje pierwsze trofeum w programie muzycznym za...

Sunmi opowiada o koncepcji „TAIL”

23 lutego Sunmi zorganizowała internetowy showcase z okazji wydania...

RM z BTS mówi o swojej karierze, presji reprezentowania Korei i nie tylko

W niedawnym wywiadzie i pictorialu dla Vogue Korea RM...

Hwasa opowiada o swoim pierwszym mini albumie solowym

Hwasa wraca z solowym albumem! 29 czerwca członkini MAMAMOO wydała swój...

IVE publikuje zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu

IVE wypuściły najnowsze zdjęcia zapowiadające album "I'VE MINE". Na zdjęciach koncepcyjnych "Either Way" zespół jest przedstawiony przy zielonych i czerwonych światłach. Pierwsza EP-ka grupy "I'VE...

Wheein z MAMAMOO wypuszcza zdjęcia zapowiadające nadchodzący album

Wheein z MAMAMOO opublikowała najnowsze zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu „IN the Mood”. Zapowiedzi przedstawiają idolkę ze złotą rybką oraz w futurystycznym stroju kosmicznym. Pierwszy solowy album...

Yesung z Super Junior publikuje zdjęcia do minialbumu „Unfading Sense”

Yesung z Super Junior zaprezentował urzekający zestaw zdjęć zwiastujących jego powrót z albumem "Unfading Sense". Zdjęcia oddają charyzmatyczną aurę Yesunga. Są wyrafinowane oraz klimatyczne. Długo...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments