The Blue Tree Foundation, znana też pod nazwą Youth Violence Prevention Foundation, przekazała informację, że Heechul z zespołu Super Junior przekazał im 100 mln won (ok. 341 tys. zł). Artysta uczestniczył w finansowaniu leczenia młodych ofiar bullingu w szkole.
Heechul także wypowiedział się o swojej darowiźnie:
„Chciałem pomóc nastolatkom, które były ofiarami szkolnej przemocy. Te ofiary żyją z psychicznymi i fizycznymi ranami do końca swojego życia.”
Artyście podziękował też sam prezes fundacji, Kim Gyeong Seong:
„Szczerze dziękuję Heechulowi za uczestniczenie w pomocy by szerzyć kulturę bez przemocy wśród młodzieży. Będę robić co w moich siłach by pomóc nastolatkom, które były ofiarami szkolnej przemocy, by wróciły do swojego normalnego życia.”
The Blue Tree Foundation jest organizacją non-profit walczącą z przemocą pośród młodzieży szkolnej. Została ona założona w 1995 roku przez ojca, którego jedyny syn zmarł z powodu przemocy w szkole. Fundacja została założona by zwiększyć świadomość o powadze bullyingu w szkołach i pomóc w leczeniu ofiar takiej przemocy.
Źródło: 1
Moderator: Grazia
Edytor: Koshi



