Temat udziału zwierząt w teledyskach jest długi i szeroki, a czasem nawet drażniący. W dużej ilości teledysków możemy zobaczyć koty, pieski czy króliki. Jednakże w większej mierze są to zwierzątka udomowione, czasem nawet pupile idoli. Czasami są też sytuacje, w których to w teledysku pojawiają się zwierzęta, a tak naprawdę dodane są komputerowo. Przykładem takiego teledysku jest Red VelvetIce cream cake”, w którym to komputerowo został dodany biały kotek.

⭒diana⭒ on Twitter: "the cat from ice cream cake the robot from redmare  tour somethin kinda crazy playing I'M SO EXCITED #RedVelvet  #Queens_Mystic_General_Store @RVsmtown https://t.co/pA7fOqZLGE" / Twitter

Jednak w tym artykule poruszymy temat teledysków, w których pojawiają się dzikie zwierzęta.

Tygrys

Tygrysy azjatyckie to jedne z pięciu największych kotów z rodzaju Phantera. Dorosłe samce ważą ponad 300 kg. Jest to bardzo majestatyczne zwierzę o przecudownym umaszczeniu. Pierwszym teledyskiem, w którym pojawiło się małe tygrysiątko jest „One of a kind” od G-dragona. W tym teledysku znajdziemy również małego niedźwiadka grizzli.

Natomiast duże tygrysy zobaczymy w takich teledyskach jak „doom doom ta” od TRI.BE czy „Regular” od NCT 127.

Wąż

Jak już dobrze wiemy, są dwa gatunki węży – jadowite i niejadowite. Węże w zależności od gatunku różnią się nie tylko kolorem, ale także długością. Najmniejszy wąż miał zaledwie 10 cm długości, natomiast największy wąż sięgał nawet 11 metrów długości. Aktualnie na całym świecie istnieje ponad 3 tysiące gatunków. W teledyskach zawsze są to węże niejadowite, gdyż przeważnie węże te są trzymane przez idoli. Natomiast gdy jest dodawany komputerowo, wtedy są to węże jadowite by podkreślić charakter teledysku.

Węże trzymane przez idoli znajdziemy w takich teledyskach, jak „Volume Up” od 4 minute, „Want” od Taemina, „Somebody to love” od BigBang czy „Mine” od Kim Jaejoonga.

Brak opisu.

Natomiast w teledysku „More&More” od Twice oraz „Monster” od Exo węże są umieszczone w scenerii teledysku.

Brak opisu.

Papuga/Sowa/Sokół

Papugi to przepiękne wielobarwne ptaki, które potrafią naśladować głosy ludzi. Najliczniej występują w Ameryce oraz w Australii. Te przepiękne ptaki możemy ujrzeć w co najmniej 4 teledyskach. Przepiękną białą papugę możemy zobaczyć na ramieniu Lisy w piosence „Ddu-Du Ddu-Du” oraz na przedramieniu Taeyonga w piosence „Yestoday„.

Natomiast kolorowe egzemplarze zobaczymy w teledysku „Good Day” od IU oraz „Happiness” od Red Velvet.

Beast oraz BIGBANG poszli o krok dalej, ponieważ w ich teledyskach znalazła się sowa oraz sokół. W teledysku „Fantastic baby” majestatyczny i kojarzony z mądrością ptak siedzi sobie na wysokiej lampie. Natomiast w teledysku „Shadow” ten drapieżny ptak siedzi na przedramieniu Lee Gikwanga.

Brak opisu.

Fenek/ Kapucynka

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć jeszcze 2 teledysków. Wróćmy więc do „Ddu-Du DduDu„, w którym to była biała papuga. Jennie też miała zwierzątko w tym teledysku, a dokładnie liska fenka.

ᵇˡᵃᶜᵏᵖⁱⁿᵏ ᵗᵉᵒʳⁱᵉ ⸙ - ◇ DDU-DU DDU-DU ◇ - Wattpad

Hyuna w swoim teledysku „Red” trzymała w rękach małpkę kapucynkę, która miała na sobie pieluszkę. Zapytacie pewnie dlaczego, otóż małpki kapucynki można hodować jako zwierzątka domowe i wtedy takim małpkom zakładane są pieluszki. Natomiast są też takie, które żyją na wolności i znane są z tego, że kradną ludziom różne rzeczy.

Hyuna Red Wallpapers - Top Free Hyuna Red Backgrounds - WallpaperAccess

Bonus !

Tak wygląda kręcenie teledysków z komputerowym montażem zwierząt. Jako przykład podaję teledysk „Bim Bam Bum” od Rocket Punch, na którym widzimy leoparda. Jak by mogło się wydawać nie jest on prawdziwy.


Źródło: opracowanie własne

edytor: Grazia

2.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kate
Kate
29 dni temu

W teledysku mamamoo byl lampart, ale dodany komputerowo