Profil
- Imię sceniczne: Eunha (은하)
- Imię i nazwisko: Jung Eun Bi (정은비)
- Data urodzenia: 30 maja 1997
- Grupa krwi: 0
- Wzrost: 163 cm
- Waga: 45 kg
- Instagram: rlo.ldl
.
Ciekawostki
- Urodziła się w Seulu, w Korei Południowej.
- Ma starszą siostrę i starszego brata.
- Edukacja: School of Performing Arts Seoul.
- Jest byłą członkinią GFRIEND.
- Jest dobra w aktorstwie i śpiewie.
- Zdiagnozowano u niej histiocytozę z komórek Langerhansa (LCH), gdy miała siedem lat, musiała być poddawana zabiegom i regularnym badaniom krwi.
- Eunha jest byłą trainee BigHit. Trenowała tam tylko przez 1 rok.
- Eunha i SinB przyjaźnią się od dzieciństwa.
- SinB i Eunha mają to samo prawdziwe imię, EunBi.
- Trenowała tylko przez 2 miesiące w Source Music i została wybrana jako członkini GFRIEND.
- Członkinie GFRIEND nadały jej przydomek „krąg” ze względu na jej okrągłą twarz.
- Lubi gotować.
- Lubi oglądać pokazy gotowania.
- Wystąpiła w filmie „Love and War” z 2007 roku.
- Eunha jest fanką filmów serii „Zmierzch”.
- Sowon powiedziała, że Eunha była bardzo cicha i nie mówiła dużo, gdy były trainee.
- Eunha pojawiła się w teledysku Yu Seungwoo „You’re Beautiful”.
- W 2016 roku wydała piosenkę w duecie z Park Kyung zatytułowaną „Inferiority Complex”, która zwróciła na siebie uwagę publiczności. Byli nominowani do Najlepszej Współpracy i Piosenki Roku na MAMA 2016, Najlepszego Rap/Hip Hop na Melon Music Awards 2016 i Digital Bonsang na Golden Disk Award.
- W 2016 roku wydała także piosenkę w duecie z Hwang Chi Yeol zatytułowaną „Firefly” oraz „Chemistry” z MC Mong.
- Miała również projekt z członkiniami innych damskich grup, takimi jak YooA z OH MY GIRL, Cheng Xiao z WJSN, Nayoungm z gugudan oraz Nancy z MOMOLAND, zatytułowany Sunny Girls i wydały piosenkę „Taxi” dla „Inkigayo Music Crush Part 2”.
- Zaśpiewała takżeOST do dramy „Six Flying Dragons” o tytule „Don Don’t Come To Farewell”.
- W 2017 roku wydała piosenkę w duecie z Chunji z TEEN TOP zatytułowaną „Hold Your Hand”.
- Zaśpiewała również OST do dramy „The Packaged” z Yoon Ddan Ddan zatytułowany „You Look Nice Today”.
- W 2017 roku zaśpiewała OST do „Grand Chase for Kakao” zatytułowany „Hope”.
- W 2016 roku, podczas promocji z „Navillera”, zszokowała wszystkich obcinając włosy i robiąc grzywkę.
- Teraz czuje się dobrze z krótkimi włosami. Mówiono, że wygląda atrakcyjniej, ponieważ jej krótkie włosy podkreślają duże oczy i bladą skórę.
- Jej wzorem do naśladowania jest IU.
- Jej pseudonim Eunha oznacza „galaktykę”.
- Eunha była drugą członkinią grupy, która wzięła udział w „King of Masked Singer” jako „Fresh Santorini”.
- W dormie ma swój własny pokój.
- Idealny typ: aktor Jo Jung Suk oraz Crush.