Główny producent (CP) programu Mnet “Idol School” otrzymał wyrok za manipulowanie głosami.

10 czerwca w Centralnym Sądzie Rejonowym w Seulu odbyło się przesłuchanie sądowe w sprawie skazania CP “Idol SchoolKim Tae Eun oraz lidera zespołu planowania i produkcji “Kim”. Kim Tae Eun został skazany na rok więzienia, podczas gdy lider zespołu planowania i produkcji “Kim” został skazany na grzywnę w wysokości 10 milionów won (około 8,965 dolarów) za podżeganie do przestępstwa.

Mnet uruchomił “Idol School” w lipcu 2017 roku, aby zadebiutować grupę dziewcząt poprzez koncepcję “edukacji eksperckiej”, z 41 stażystkami wstępującymi do “szkoły” i otrzymującymi instrukcje w różnych dziedzinach przez 11 tygodni. W sumie dziewięć członkiń zostanie wybranych, aby zadebiutować w nowej grupie dziewcząt, która ostatecznie stała się fromis_9.

“Idol School” Chief Producer Receives Prison Sentence For Vote Manipulation

We wrześniu 2019 roku program znalazł się w kręgu podejrzeń o manipulowanie głosami widzów. W lipcu 2020 roku CP Kim Tae Eun oraz lider zespołu planowania i produkcji “Kim” zostali oskarżeni o utrudnianie działalności i oszustwo.

Podczas rozprawy 10 czerwca sąd szczególnie wspomniał o sytuacji z zawodniczką Lee Hae In. Lee Hae In zajęła pierwsze miejsce w głosach widzów, ale CP Kim Tae Eun chciał ją wyeliminować, ponieważ nie pasowała do wizerunku grupy. CP zapytał lidera zespołu planowania i produkcji “Kima” czy byłoby w porządku ją wyeliminować. “Kim” zgodził się, a Lee Hae In została wyeliminowana.

Po otrzymaniu wyroku CP Kim Tae Eun został zabrany do aresztu w sądzie 10 czerwca.


Wraz z administracją K-POP LIVE POLSKA zachęcamy do przeczytania i komentowania wywiadu z DONGKIZ, a także obejrzenia ich pozdrowień dla polskich fanów:

Link do wywiadu – tutaj


Źródło: 1

Edytor: D

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments