spot_img

Koreańczycy z południa stają się młodsi dzięki nowemu prawu dotyczącemu liczenia wieku

Korea Południowa dokonała rewolucji w sposobie liczenia wieku, co oznacza, że wszyscy obywatele tego kraju obudzili się o co najmniej rok młodsi. Nowe prawo, które weszło w życie w środę (28 czerwca) dostosowuje tradycyjne metody liczenia wieku do standardów międzynarodowych i ma na celu uniknięcie „niepotrzebnych kosztów społecznych i ekonomicznych”, generowanych przez tradycyjne metody.

Przez wiele lat Korea Południowa stosowała dwa tradycyjne systemy liczenia wieku, które odbiegały od międzynarodowych standardów. Jeden z tych systemów uznawał, że Koreańczycy z południa mają jeden rok po urodzeniu, licząc czas spędzony w łonie matki. Drugi system liczenia wieku polegał na zaliczaniu roku każdego pierwszego dnia stycznia, zamiast w dniu urodzin. Te różnice w obliczaniu wieku stworzyły wiele trudności, m.in. w zakresie wypłat z tytułu ubezpieczenia oraz określania uprawnień do rządowych programów pomocowych.

Nowe prawo znosi te tradycyjne metody liczenia wieku i wprowadza system oparty na dacie urodzenia, który jest powszechnie stosowany w innych krajach. W praktyce oznacza to, że każda osoba w Korei Południowej będzie młodsza o rok.

Decyzja o zmianie wieku spotkała się z poparciem społeczeństwa koreańskiego. Wprowadzenie nowego systemu wiekowego ma również pozytywne skutki dla obywateli podróżujących za granicę. Dotychczas Koreańczycy musieli tłumaczyć swoją „koreańską liczbę lat” obywatelom innych krajów, co było źródłem nieporozumień i trudności administracyjnych. Teraz, korzystając z międzynarodowego standardu, będą mogli używać powszechnie zrozumiałego wieku opartego na dacie urodzenia.

Sektor medyczny Korei Południowej już przyjął międzynarodowy system wiekowy, co oznacza, że lekarze będą teraz używać tego standardu w swojej pracy. Ta zmiana jest również częścią szerszego trendu w Azji Wschodniej, gdzie wiele krajów porzuciło tradycyjne metody liczenia wieku na rzecz międzynarodowych standardów.

Zmiana wieku w Korei Południowej ma duże znaczenie dla społeczeństwa tego kraju. Nie tylko obniża wiek wszystkich obywateli, ale również wpływa na ich identyfikację społeczną i prawną. Mimo że niektóre istniejące przepisy wciąż opierają się na tradycyjnych systemach liczenia wieku, wprowadzenie nowego prawa stanowi ważny krok w kierunku standaryzacji i dostosowania do globalnych norm.


Źródło: (1), opracowanie własne

Moderator: MiTien

Edytor: Koshi

NEWSY

IVE publikuje zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu

IVE wypuściły najnowsze zdjęcia zapowiadające album "I'VE MINE". Na zdjęciach...

Wheein z MAMAMOO wypuszcza zdjęcia zapowiadające nadchodzący album

Wheein z MAMAMOO opublikowała najnowsze zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu...

Yesung z Super Junior publikuje zdjęcia do minialbumu „Unfading Sense”

Yesung z Super Junior zaprezentował urzekający zestaw zdjęć zwiastujących...

Pierwszy występ Lisy z BLACKPINK w paryskim kabarecie Crazy Horse

Lisa z BLACKPINK miała swój debiutancki występ w kultowym...

POPULARNE

Czy Lovelyz w najbliższym czasie się rozpadnie?

Lovelyz są podobno w trakcie rozpadu. Według doniesień z 15...

Chaeryeong z ITZY ujawnia cover taneczny do „Cry For Me”

Chaeryeong z ITZY pokazała swoje charyzmatyczne wdzięki, hipnotyzując widzów...

Internauci reagują na reality show BTS, które pojawi się na dużym koreańskim kanale

Niedawno wytwórnia Big Hit Entertainment ogłosiła, że ​​BTS zorganizuje...

IU, ENHYPEN, Brave Girls, Kang Daniel, ONF i BTS na listach Gaon

Wykres Gaon ujawnił swoje najnowsze miesięczne i tygodniowe rankingi! Miesięczny...

YG Entertainment odpowiada na plotki o rzekomym romansie Jisoo z BLACKPINK

YG Entertainment wydaje oświadczenie w sprawie rzekomego związku Jisoo z...

IVE publikuje zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu

IVE wypuściły najnowsze zdjęcia zapowiadające album "I'VE MINE". Na zdjęciach koncepcyjnych "Either Way" zespół jest przedstawiony przy zielonych i czerwonych światłach. Pierwsza EP-ka grupy "I'VE...

Wheein z MAMAMOO wypuszcza zdjęcia zapowiadające nadchodzący album

Wheein z MAMAMOO opublikowała najnowsze zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu „IN the Mood”. Zapowiedzi przedstawiają idolkę ze złotą rybką oraz w futurystycznym stroju kosmicznym. Pierwszy solowy album...

Yesung z Super Junior publikuje zdjęcia do minialbumu „Unfading Sense”

Yesung z Super Junior zaprezentował urzekający zestaw zdjęć zwiastujących jego powrót z albumem "Unfading Sense". Zdjęcia oddają charyzmatyczną aurę Yesunga. Są wyrafinowane oraz klimatyczne. Długo...
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments