spot_img

Nowe przeprosiny Jay’a z ENHYPEN za komentarz o historii Korei

Członek ENHYPEN złożył drugie przeprosiny dotyczące jego uwag na temat historii Korei i jego początkowych przeprosin z zeszłego tygodnia.

Wcześniej w tym miesiącu Jay znalazł się pod ostrzałem po transmisji na żywo na Weverse, podczas której on i Sunghoon dyskutowali o koreańskiej historii.

Sunghoon wtedy powiedział: „Uważam, że historia Korei jest obecnie zabawna”, na co Jay skomentował: „Wolę historię świata. Nauczyłem się sporo historii Korei w szkole. Myślę, że nie ma zbyt wielu informacji. Jeśli po prostu uczysz się przez kilka tygodni lub przebiegasz po niej wzrokiem, to naprawdę szybko się kończy. Wydaje się, że to krótka historia”.

Po tym jak wielu skrytykowało jego uwagi jako obraźliwe i niedokładnie opisujące historię Korei, Jay opublikował przeprosiny na Weverse następnego dnia. Jednak jego przeprosiny również spotkały się z krytyką, niektórzy uważali, że niektóre koreańskie słowa użyte w przeprosinach przekazywały lekceważący ton.

Jay, który urodził się w Stanach Zjednoczonych i posiada podwójne obywatelstwo, uczęszczał do szkoły w Korei od czasów szkoły podstawowej.

18 stycznia Jay pojawił się na Weverse, aby opublikować drugie przeprosiny, w których odniósł się zarówno do swoich początkowych uwag, jak i doboru słów w pierwszych przeprosinach.

Witajcie, tu Jay z ENHYPEN.
Piszę to, ponieważ chcę jeszcze raz głęboko przeprosić za używanie niewłaściwych wyrażeń i przeinaczanie historii naszego narodu podczas Weverse Live 10 stycznia.
Przepraszam za to, że nie znając wystarczająco długiej historii naszego narodu, źle ją przedstawiłem z powodu brakującego słownictwa. W czasie transmisji na żywo wyrażałem swoje przemyślenia na temat historii Korei, opierając się jedynie na ograniczonym materiale, z którym się zetknąłem, i nie zdawałem sobie sprawy, że mogę przekazać niewłaściwą wiadomość. Chociaż członek grupy, który był ze mną próbował to naprawić, byłem wtedy zbyt nieostrożny, aby zdać sobie z tego sprawę.
Również mój dobór słów w moich poprzednich przeprosinach był bardzo wybrakowany. Powinienem był być bardziej ostrożny w podejmowaniu decyzji, co powiedzieć i za to również przepraszam. Używanie niewłaściwych wyrażeń i błędne przedstawianie długiej historii naszego narodu, kiedy nie mam nawet słownictwa, aby właściwie wyrazić moje przeprosiny było naprawdę bezmyślnym zachowaniem.
Po Weverse live i moim poprzednim poście, czytając słowa ENGENE [fanów ENHYPEN] i wielu ludzi, zdałem sobie sprawę z wagi mojego błędu i serce mnie zabolało. Odczułem, jak mój błąd może urosnąć do ogromnego problemu i zastanawiałem się nad moim błędem. Jednak czułem też, że to nie jest sprawa, którą można rozwiązać tylko poprzez autorefleksję i aby naprawić coś, co zaczęło się od moich słów, pomyślałem, że muszę odpowiednio przyznać się do mojego błędu i złożyć kolejne przeprosiny. Pomyślałem, że w tych przeprosinach nie powinno zabraknąć również innego brakującego wyboru wyrażenia, więc zastanawiałem się nad tym i w końcu zamieściłem tę wiadomość trochę za późno.
Cały czas myślę i zastanawiam się, co powinienem zrobić, aby nie powtórzyć ponownie takiego błędu. Wydaje mi się, że pomysły, które do tej pory przyszły mi do głowy, są wciąż niewystarczające. Będę się nad tym głębiej zastanawiał i chcę konsekwentnie pokazywać swoje starania poprzez czyny, a nie słowa. W przyszłości dołożę starań, aby stać się osobą uważną, która słucha tego, co wiele osób ma do powiedzenia.
Ponieważ wygląda na to, że wyrządziłem wielką szkodę naszej grupie poprzez mój brak ekspresji, szczerze przepraszam członków ENHYPEN i ENGENE, którzy nas kochają. Dołożę starań, aby nie tylko powiedzieć to słowami, ale faktycznie stać się lepszą osobą i stanąć przed ENGENE.”


Źródło: 1

Moderator: MiTien

Edytor: Jovnnv

NEWSY

Heize prezentuje utwory do swojego najnowszego minialbumu

Heize przygotowuje się do powrotu ze swoim ósmym minialbumem...

Jungkook we współpracy z USHER

Usher opublikował zdjęcie z Jungkookiem z BTS nawiązujące do zremiksowanej wersji utworu „Standing...

BABYMONSTER wydaje dance practice do swojej piosenki „Batter Up”

BABYMONSTER opublikowały specjalny teledysk do utworu „Batter Up”. Zgodnie z...

Ranking reputacji marki gwiazd – listopad

Koreański Instytut Badań nad Biznesem ujawnił w tym miesiącu rankingi...

POPULARNE

Dodatkowe oświadczenie Fantagio w sprawie pogrzebu Moonbina

Fantagio po informacji o odejściu Moonbina poprosiło o zachowanie...

Jimin z BTS o występowaniu przed publicznością, rozmowami z członkami i nie tylko

Jimin z BTS wspomniał o swoich szczerych przemyśleniach jako...

LE SSERAFIM ujawniają pierwszy zwiastun do ,,Fearless”

Pierwsza dziewczęca grupa HYBE i Source Music, LE SSERAFIM...

Han ze Stray Kids ujawnia nowy samodzielnie napisany utwór solowy „Alien”

Han ze Stray Kids wydał nowy solowy utwór! 29 stycznia...

Jimin z BTS ujawnił zwiastun do „Jimin’s Production Diary”

Jimin z BTS wstawił pierwszy zwiastun nadchodzącego filmu "Jimin's...
Grazia
Grazia
"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście" - Robert Baden-Powell

Heize prezentuje utwory do swojego najnowszego minialbumu

Heize przygotowuje się do powrotu ze swoim ósmym minialbumem „Last Winter”! 3 grudnia Heize opublikowała zapowiedź piosenek do nadchodzącego minialbumu. Minialbum będzie zawierał 8 utworów:...

Jungkook we współpracy z USHER

Usher opublikował zdjęcie z Jungkookiem z BTS nawiązujące do zremiksowanej wersji utworu „Standing Next To You ”! Remiks został wydany 1 grudnia o północy czasu wschodniego. Kiedy piosenka została wydana,...

BABYMONSTER wydaje dance practice do swojej piosenki „Batter Up”

BABYMONSTER opublikowały specjalny teledysk do utworu „Batter Up”. Zgodnie z obietnicą nowy dziewczęcy zespół YG zaprezentował wersję koncertową MV do swojego debiutanckiego singla „Batter Up”....
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments