spot_img

Teoria osobowości według grupy krwi w Korei

Krew spełnia wiele istotnych zadań w naszym organizmie, między innymi transportuje tlen z płuc do komórek, bierze udział w reakcjach odpornościowych, ale również określa osobowość i charakter człowieka. Tak przynajmniej wierzą Koreańczycy. Choć teoria ta nie ma żadnych naukowych podstaw, to powszechnie stosuje się ją w Korei do usprawiedliwiania ludzkich zachowań, dlatego częstym pytaniem na początku znajomości jest pytanie o grupę krwi.

Jak zaczęła się teoria osobowości według grupy krwi?

Historia tego, jak grupa krwi może determinować osobowość, stan zdrowia i inne czynniki, jest dość ponura. Została ona początkowo zapoczątkowana przez nazistowskie Niemcy, gdzie prowadzono badania analizujące rozmieszczenie grup krwi. Badania te zostały wykorzystane m.in. w ramach ideologii „czystości rasy” używanej przez Nazistów. Stąd później japoński uczony podjął trud i rozwinął teorię związku między osobowością a grupą krwi.

Początkowo teoria ta popularna była jedynie w Japonii, lecz z czasem rozprzestrzeniła się na inne kraje Azji, zwłaszcza Koreę Południową i Tajwan.

W Korei Południowej idea grupy krwi określającej teorię osobowości była popularna na początku XXI wieku. W tym czasie stało się głównym nurtem przedstawianie tych teorii w programach telewizyjnych i filmach, a nawet w wielu popowych piosenkach .

Charakterystyka – GRUPA A

Ta grupa krwi jest zazwyczaj postrzegana jako bardziej konserwatywna i introwertyczna w porównaniu z innymi grupami krwi. Nie przepadają za spędzaniem czasu w dużym gronie. Potrafią panować nad emocjami oraz są punktualne, dokładne i kreatywne. Z drugiej strony zakłada się, że są dość wrażliwi i brakuje im odwagi. Zaufanie innym czy wyrażanie różnych emocji również nie przychodzi im łatwo. To właśnie ta grupa jest najpopularniejsza wśród Koreańczyków, ponieważ aż 34% obywateli posiada grupę A.

Grupa krwi A jest najlepiej zgodna z grupą O, a najgorzej z grupą B.

Charakterystyka – GRUPA B

Osoby z grupą B są otwarte i pełne pasji. Chcą czerpać z życia to, co najlepsze i realizować swoje pasje. Są bardzo ciekawi, do tego stopnia, że ​​mogą podejmować wiele impulsywnych decyzji. Nie mają problemów z nawiązywaniem nowych znajomości i chętnie spędzają czas w dużym gronie. Niestety, inni mogą postrzegać osobę z grupą krwi B jako egocentryczną. Dodatkowymi złymi cechami osób z grupą krwi B jest niecierpliwość i lekkomyślność, a ponadto mogą być dość kapryśna. Otwarcie wyrażają swoje zdanie i skupiają się na sobie. Niestety ich związki są zazwyczaj krótkotrwałe.

Grupa krwi B jest najlepiej zgodna z AB, a najgorzej z A.

Charakterystyka – GRUPA AB

Chociaż posiadają wysoki poziom inteligencji i zainteresowania różnorodnymi rzeczami, ludzie typu AB są uważani za dość nieprzewidywalnych. Podobnie jak grupa krwi A, lubią też być skrupulatni w swojej pracy. Ogólnie rzecz biorąc, mają pozytywne nastawienie do życia. Inni mogą również postrzegać ich jako krytycznych i niezdecydowanych, a nawet nieprzebaczających. Bardzo lubią swoje własne towarzystwo i mają cechy zbliżone do nieśmiałości i dystansu – co dla innych może być postrzegane jako chłód.

Grupa krwi AB jest najlepiej zgodna z AB, a najgorzej z O.

Charakterystyka – GRUPA 0

Osoby z grupą krwi 0 wydają się być naturalnymi przywódcami i są dość wszechstronni. Są także towarzyscy, niefrasobliwi i lubią mieć optymistyczne nastawienie, poza tym nie boją się mówić tego, co myślą. Osoby te często są nazywane „urodzonymi liderami”, oprócz tego odnoszą wiele sukcesów w sporcie.

Grupa krwi 0 jest najlepiej zgodna z A, a najgorzej z AB.

Podsumowanie

Jaka jest twoja grupa krwi? Czy opis osobowości twojej grupy krwi pasuje do ciebie? Daj nam znać poniżej w komentarzach!


Źródło: opracowanie własne

Moderator: KM

Edytor: Koshi

NEWSY

IVE publikuje zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu

IVE wypuściły najnowsze zdjęcia zapowiadające album "I'VE MINE". Na zdjęciach...

Wheein z MAMAMOO wypuszcza zdjęcia zapowiadające nadchodzący album

Wheein z MAMAMOO opublikowała najnowsze zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu...

Yesung z Super Junior publikuje zdjęcia do minialbumu „Unfading Sense”

Yesung z Super Junior zaprezentował urzekający zestaw zdjęć zwiastujących...

Pierwszy występ Lisy z BLACKPINK w paryskim kabarecie Crazy Horse

Lisa z BLACKPINK miała swój debiutancki występ w kultowym...

POPULARNE

Osiągnięcia Jimina z „FACE” na Spotify

Wydany 24 marca tego roku solowy album Jimina wywołał...

YG Entertainment podejmuje kroki prawne w celu ochrony swoich artystów

YG Entertainment podjęło kroki prawne w różnych sprawach. 14 października,...

Kyungri opowiada o swoim nowym kanale na YouTube i tym, co ostatnio zrobiła

Kyungri pojawiła się w fotorelacji do ostatniego numeru Dazed...

Han Seung Woo z VICTON dzieli się zdjęciem ze spotkania z siostrą Han Sun Hwa

Han Seung Woo z VICTON oraz była członkini Secret...

IVE publikuje zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu

IVE wypuściły najnowsze zdjęcia zapowiadające album "I'VE MINE". Na zdjęciach koncepcyjnych "Either Way" zespół jest przedstawiony przy zielonych i czerwonych światłach. Pierwsza EP-ka grupy "I'VE...

Wheein z MAMAMOO wypuszcza zdjęcia zapowiadające nadchodzący album

Wheein z MAMAMOO opublikowała najnowsze zdjęcia koncepcyjne nadchodzącego albumu „IN the Mood”. Zapowiedzi przedstawiają idolkę ze złotą rybką oraz w futurystycznym stroju kosmicznym. Pierwszy solowy album...

Yesung z Super Junior publikuje zdjęcia do minialbumu „Unfading Sense”

Yesung z Super Junior zaprezentował urzekający zestaw zdjęć zwiastujących jego powrót z albumem "Unfading Sense". Zdjęcia oddają charyzmatyczną aurę Yesunga. Są wyrafinowane oraz klimatyczne. Długo...

1 KOMENTARZ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
2 miesięcy temu

Ja mam B ale opis pasuje do mnie z grupy A więc nie zgodzę się z tym opisem .

%d bloggers like this: