spot_img

Wywiad K-POP LIVE POLSKA z CSR


English below!

CSR (첫사랑) to 7-osobowa grupa dziewcząt działająca w ramach POPMUSIC i RBW Entertainment Japan. Zadebiutowały 27 lipca 2022 roku z mini albumem „Sequence: 7272„. W skład grupy wchodzą: SUA, SIHYEON, YUNA, SEOYEON, DUNA, GEUMHEE i YEHAM. Po raz pierwszy w historii K-popu wszystkie członkinie są w takim samym wieku. Dodatkowo wyróżniają się one swoim czystym, niewinnym, świeżym urokiem i uroczą koncepcją w zdominowanym przez girl crush branży muzycznej.

29 marca 2023 roku grupa CSR wydała drugi single album „DELIGHT” z tytułowym utworem „빛을 따라서(Shining Bright)„. Nowy album składa się z 4 piosenek: „Eighteen (Signal)”, „Shining Bright”, „Picnic” i „Dandelion”. Single album jest kontynuacją poprzedniego albumu z 2022 roku – „Sequence: 17&„, który poruszał temat emocji miłości i głębi przyjaźni przypominającej film dla młodzieży.

W albumie „DELIGHTCSR wyrusza w podróż w poszukiwaniu „światła”, które widziały pod koniec ery 2022. W roku 2023 zamierzają kontynuować podróż i zrozumieć znaczenie światła po każdym albumie. W końcu poprzez swoją pierwszą „podróż światła”, która rozpoczęła się tej wiosny, CSR odkryje m.in. że to one same są tymi, które świeciły jasno.

Dziewczyny z CSR zgodziły się odpowiedzieć na kilka pytań o ich drugim single albumie, celów na ten comeback i nie tylko. Więc zapraszamy do zapoznania się z treścią poniżej i obejrzenia ich wiadomości dla polskich fanów!

1. Co oznacza nazwa waszej grupy CSR? Czy ma ona coś symbolizować?

SUA: Myślę, że „pierwsza miłość” (CSR, 첫사랑) to wyrażenie, które odnosi się do czegoś, co pamięta się przez długi czas. I chciałabym, aby CSR mogło być również grupą, która pozostaje w sercach fanów przez długi czas. Ponadto, każdy ma inny obraz swojej pierwszej miłości. Więc chciałabym pokazać wiele różnych stron CSR naszym fanom i publiczności!

SIHYEON: Nasza angielska nazwa, CSR, pochodzi od początkowych spółgłosek naszej koreańskiej nazwy, 첫사랑! Postaramy się zrobić wszystko, aby ludzie myśleli o naszej grupie, kiedy słyszą słowa ’첫사랑’ (pierwsza miłość) i szerzyć zainteresowanie językiem koreańskim. Tak więc prosimy o bycie na bieżąco~!!!

2. Jak trafiliście do wytwórni? Czy jest z tym związana jakaś zabawna historia?

SUA: Pamiętam moje pierwsze spotkanie z członkiniami! Spędziłam najdłuższy czas jako stażystka i usłyszałam, że przybyli nowi stażyści i wszyscy okazali się być w tym samym wieku co ja! Ale to było nasze pierwsze spotkanie i byłam trochę nieśmiała. Więc ciągle rozmawiałam z nimi w formie grzecznościowej. Po tym, jak zbliżyliśmy się do siebie, pomyśleliśmy, że to takie zabawne, że rozmawiałam z nimi zbyt grzecznie. Więc wszyscy się z tego śmiałyśmy, haha.

GEUMHEE: Poszłam na przesłuchanie do naszej firmy, ponieważ polecił mi je mój bliski przyjaciel. Na szczęście przeszłam finałową rundę i po ciężkiej pracy jako stażystka, miałam udany debiut z naszym zespołe. Teraz jestem szczęśliwa, będąc częścią grupy!

SIHYEON: Po tym jak zaczęłam tańczyć chciałam móc występować na scenie i naturalnie zaczęłam chcieć zostać idolką. Dołączyłam do naszego obecnego zespołu poprzez udział w przesłuchaniu.

SEOYEON: Mam teraz krótką fryzurę, miałam też krótkie włosy, kiedy byłam stażystką. Początkowo miałam pracować z długą fryzurą, ale nagle zapragnęłam ściąć włosy, więc zrobiłam to bez uprzedzenia firmy. Wyszło mi to bardzo dobrze, więc na jakiś czas zachowałam krótkie włosy!

YUNA: Dołączyłam do obecnej firmy po przesłuchaniu! Jestem jedną z niewielu członkiń, które dołączyły później i byłam zaskoczona, kiedy usłyszałam, że wszystkie członkinie grupy są w tym samym wieku!

DUNA: Nasza agencja skontaktowała się ze mną przez SNS. Wzięłam więc udział w przesłuchaniu i zostałam stażystką! Kiedy pierwszy raz poszłam do studia, nasz CEO powiedział mi, że wszystkie członkinie są w tym samym wieku, a nazwą grupy będzie CSR. Więc to dało mi dużo do myślenia! A teraz jestem tak szczęśliwa, że mogę pracować z tak wspaniałymi członkiniami z piękną nazwą zespołu!

YEHAM: Dołączyłam do naszej firmy po przesłuchaniu! Byłam na przesłuchaniach w kilku miejscach, ale nasza firma była pierwszą, która poprosiła mnie o dołączenie. Właśnie dlatego dołączyłam do tego zespołu. To niesamowite, że udało mi się zadebiutować i wystąpić!

3. Jakie emocje towarzyszyły Wam podczas przygotowań do powrotu?

DUNA: Podczas naszej przerwy tęskniłam za naszymi MAEUMs bardziej niż za czymkolwiek innym. Ponadto wszystkie nasze członkinie kończą 18 lat w 2023 roku, więc byłam bardzo podekscytowana comebackiem. Nasz główny utwór „Shining Bright” jest piosenką, którą wszystkie nasze członkinie kochają i uwielbiają, więc pracowałyśmy nad nią naprawdę ciężko. Chcę pokazać, jak CSR stało się bardziej dojrzałe i uzdolnione!

4. Jak krótko mogłybyście opisać wasz nowy mini album „DELIGHT” i piosenki na nim zawarte?

SUA: Drugi mini album CSR, „DELIGHT”, jest początkiem podróży światła przez 18-letnie dziewczyny, które zdały sobie sprawę, że cała ich egzystencja jest świecąca. Nasz tytułowy utwór „Shining Bright” jest właśnie na ten temat. Ta piosenka ma za zadanie powiedzieć ludziom, że świecą bez względu na okoliczności. Więc proszę, rozchmurzcie się! Ten album jest pierwszą historią CSR 'Journey of Light’, która będzie trwała przez cały rok. Zostańcie z nami na resztę tej podróży!

5. Która piosenka z albumu jest Waszą ulubioną i dlaczego?

SEOYEON: „Dandelion” to piosenka, którą tak bardzo kochamy. Dandelion oznacza „wdzięczność i miłość”. Ta piosenka ma przesłanie, którym bardzo chciałabym się podzielić z naszymi MAEUMs. Szczególnie kocham słowa piosenki, które oznaczają „Chcę przytulić każdego MAEUM”! Jest to tak znaczące, ponieważ w tekście znajduje się słowo MAEUM (co oznacza serce w języku koreańskim).

SIHYEON: Naprawdę lubię piosenkę „Picnic”. Tak jak jej tytuł, jest to piosenka z ekscytacją i radością. Potrzebujesz trochę odpoczynku podczas długiej podróży. Więc ta piosenka oznacza, że powinieneś cieszyć się piknikiem i trochę odpocząć. Mam nadzieję, że wiele osób słucha tej piosenki, ponieważ pomaga mi ona się zrelaksować. Ta piosenka uzdrowi twoje serce, więc życzę naszym MAEUMs, aby słuchali jej, gdy wybierają się na piknik lub jadą samochodem!

6. Co chcecie przekazać fanom swoim single albumem i jaki jest motyw przewodni na 2023?

DUNA: Tematem przewodnim 2023 roku jest „Journey of Light”. W tym roku CSR wyrusza w podróż światła, aby odnaleźć światło, które napotkaliśmy na końcu 17! Poprzez naszą pierwszą podróż światła, zdajemy sobie sprawę, że nasze istnienie świeci. Temat ten przekazuje więc wiadomość, że nie powinniśmy zapominać o naszych cennych wartościach, które nie zostaną utracone w żadnych okolicznościach. W tym roku będziemy dzielić się pozytywną energią podczas naszej podróży światła. Więc proszę bądźcie na bieżąco!

7. Jesteście dość młodą grupą w branży rozrywkowej. Jak wspominacie swój debiut?

SUA: Cóż, tak bardzo czekałam na debiut i to było takie ekscytujące! Ale ponieważ byłam zbyt zdenerwowana, było kilka momentów, które chciałabym naprawić. W pierwszym showcase, mój uśmiech był trochę nienaturalny, ponieważ byłam bardzo zdenerwowana. Po pokazie obserwowałam scenę i byłam rozczarowana tym, jak sztywno wyglądałam!

8. Co zainspirowało was do zostania idolkami? Co mogłybyście robić, gdybyście nie zostały idolkami?

YUNA: BoA Sunbaenim jest tą, która sprawiła, że chciałam zostać idolką! Marzyłam o byciu idolką oglądając sceny z BoA Sunbaenim. Ona ma tak wiele rzeczy, których chciałabym się nauczyć. Ona wciąż jest moim wzorem do naśladowania. Nawet jeśli nie zostałabym idolką, to kocham taniec od małego. Myślę więc, że mogłabym pracować jako tancerka!

9. Co lubicie robić w wolnym czasie? Jakie są wasze hobby?

YEHAM: Uwielbiam słuchać muzyki ze słuchawkami na uszach w czasie wolnym. Jeśli słucham muzyki podczas przerwy po długim dniu pracy, czuję, że moja głowa staje się oczyszczona i jest to orzeźwiające!

10. Czy chciałybyście powiedzieć coś od siebie? Jakieś ostatnie słowa dla polskich fanów?

GEUMHEE: Nasze MAEUM w Polsce! Powróciłyśmy z naszym 2. mini albumem „DELIGHT”! Pracowałyśmy naprawdę ciężko, aby przygotować naszą scenę, aby MAEUMs mogli zyskać naszą energię! Chciałabym, żeby nasi fani oglądali naszą scenę, aby dostać więcej energii! Będziemy pracować naprawdę ciężko, aby odwiedzić Polskę, więc Maeums! Proszę, poczekajcie tylko trochę! Dziękuję, MAEUMs~

WIADOMOŚĆ CSR DO POLSKICH FANÓW


CSR (첫사랑) is a 7-member girl group under POPMUSIC and RBW Entertainment Japan. They made their debut on July 27, 2022 with the mini album „Sequence: 7272„. The concept of the girl group is a class of young girls who were born in 2005. The group consists of: SUA, SIHYEON, YUNA, SEOYEON, DUNA, GEUMHEE and YEHAM.

On March 29, 2023, the CSR group released its second single album „DELIGHT” with the title track „Shining Bright„. With this release of new music, the girls agreed to answer some questions about their new album, comeback goals and more.

1. What does your group name CSR mean? Is it meant to symbolize something?
SUA: I think „first love” (CSR, 첫사랑) is an expression that refers to something that is remembered for a long time. And I wish CSR could also be a group that remains in the hearts of the fans for a long time. Also, everyone has a different image of their first love. So I wish to show a lot of different sides of CSR to our fans and audiences!
SIHYEON: Our English name, CSR, comes from the initial consonants of our Korean name, 첫사랑! We will try our best to make people think of our group when they hear the words ‘첫사랑’ (first love) and spread the interest in the Korean language. So please stay tuned~!!

2. How did you end up working as idols at your current management? Is there a funny story connected with it?
SUA: I remember my first encounter with the members! I spent the longest time as a trainee and I heard new trainees arrived and all of them turned out to be the same age as I was! But it was our first meeting and I was a bit shy. So I kept talking to them in polite speech. After we became closer to each other, we thought it was so funny that I talked to them too politely. So we all laughed about it, haha.
GEUMHEE: I went to the audition for our company because my close friend recommended it to me. Luckily, I passed the final round and, after working hard as a trainee, I had a successful debut with our team and now I’m happy to be a part of the group!
SIHYEON: After I started dancing I wanted to be able to perform on stage and I naturally started wanting to be an idol. And I joined our current company by taking part in an audition.
SEOYEON: I have a short hair style right now, and I also had short hair when I was a trainee. I was originally going to work with a long hair style, but I suddenly wanted to cut my hair so I went ahead without telling the company. It turned out so well, so I kept my short hair for a while!
YUNA: I joined the current company after an audition! I’m one of the few members to join later, and I was surprised when I heard that all of the members in the group are the same age!
DUNA: Our company contacted me through SNS. So I took an audition and became a trainee! When I first went to the studio, our CEO told me that all of the members are the same age, and the group name will be CSR. So it gave me a lot to think about! And now I’m so happy to be able to work with such great members with a beautiful team name!
YEHAM: I joined our company after an audition! I auditioned at several places, but our company was the first to ask me to join. And that’s why I joined this team. It’s amazing that I was able to debut and perform!

3. What emotions did you experience in preparation for your comeback?
DUNA: During our break I missed our MAEUMs more than anything. Also, all of our members turn 18 in 2023, so I was really excited for the comeback. Our main track „Shining Bright” is a song that all of our members love and adore, and so we worked really hard for it. I really want to show how CSR has become more mature and skilled!

4. How could you briefly describe your new mini album „DELIGHT” and the songs on it?
SUA: The 2nd mini album of CSR, „DELIGHT”, is the beginning of the journey of light by the 18 year old girls, who realized that their whole existence is shining. Our title track ‘Shining Bright’ is specifically on this topic. This song is meant to tell people that they are shining under any circumstances. So please cheer up! This album is the first story of CSR’s ‘Journey of Light’ that will continue for a whole year. Please stay with us for the rest of this journey!

5. Which song from the album is your favorite and why?
SEOYEON: „Dandelion” is a song that we love so much. Dandelion means „gratefulness and love”. This song has the message that I would really like to share with our MAEUMs. I especially love the lyrics that mean „I want to hug each and every MAEUM”! It’s so meaningful because there’s a word MAEUM (which means heart in Korean) in the lyrics.
SIHYEON: I really like the song „Picnic”. Just like its title, it’s a song with excitement and joyfulness. You need some rest during a long journey. So this song means that you should enjoy your picnic and rest a little bit. I hope a lot of people listen to this song because it helps me to relax. This song will heal your heart, so I wish our MAEUMs listen to it when they go on a picnic or driving!

6. What do you want to convey to your fans with your single album and what is the theme for 2023?
DUNA: The theme of 2023 is Journey of Light. This year, CSR is going on a journey of light to find the light, which we encountered at the end of 17! Through our first journey of light, we realize that our existence is shining. So this theme portrays a message that we shouldn’t forget our precious values, that will not be lost under any circumstances. This year we will share positive energy during our journey of light. So please stay tuned!

7. You are a fairly young team in the entertainment industry. How do you remember your debut?
SUA: Well I’ve waited for the debut so much, and it was so exciting! But since I was too nervous, there were some moments I wish I could fix. In the first showcase, my smile was a bit unnatural because I was very nervous. After the showcase, I monitored the stage and I was disappointed with how rigid I looked!

8. What inspired you to become idols? What could you do if you didn’t become idols?
YUNA: BoA Sunbaenim is the one who made me want to become an idol! I dreamed of being an idol watching the stages of BoA Sunbaenim. She has so many things that I wish to learn. She is still my role model. Even if I haven’t become an idol, I have loved dancing since I was little. So I think I could have been working as a dancer!

9. What do you like to do in your free time? What are your hobbies?
YEHAM: I love listening to music with my headphones on during my free time. If I listen to music during a break after a long day of work, I feel like my head gets clear and it’s refreshing!

10. Would you like to say something from yourself? Any last words for Polish fans?
GEUMHEE: Our MAEUMs in Poland! We came back with our 2nd mini album „DELIGHT”! We worked really hard to prepare our stage so that MAEUMs can gain our energy! I wish our fans would watch our stage to get more energy! We will work really hard to visit Poland, so Maeums! Please wait just a little bit! Thank you, MAEUMs~

CSR’s message to Polish fans

NEWSY

Baekhyun, Xiumin i Chen rozwiązują umowy z SM Entertainment

Rozwiązanie umów trzech członków EXO z SM Dnia 1...

Suga z BTS i Halsey łączą siły przy muzyce do gry „Diablo IV”

Suga z BTS i Halsey ponownie łączą siły! 1 czerwca...

Stray Kids przekroczyli 5 mln preorderów

Jak podaje JYP Entertainment, liczba preorderów najnowszego albumu Stray...

Kim Sungkyu zapowiada powrót pierwszym zwiastunem

Kim Sungkyu z INFINITE dołączył do czerwcowej gorączki comebacków! 1...

POPULARNE

Stray Kids opowiada o swoim rozwoju od debiutu, wspomnieniach z 2020 roku, przyszłych celach i nie tylko

Po zwycięstwie na Asia Artist Awards 2020 Star News...

PSY zapowiada swój pierwszy powrót od 5 lat!

Zaznaczcie swoje kalendarze: PSY w końcu powraca! 12 kwietnia oficjalnie...

Rocket Punch wydadzą swój pierwszy japoński singiel ,,Fiore”

Woollim Entertainment ogłosiło, że Rocket Punch wydadzą w czerwcu...

SHAUN i Jeff Satur wydadzą nowy singiel

Koreański piosenkarz, autor tekstów, DJ i producent - SHAUN,...

Apink ujawnia pierwsze zwiastuny specjalnego albumu

Apink opublikowały pierwsze teasery do ich nadchodzącego specjalnego albumu! W...
Grazia
Grazia
"Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście" - Robert Baden-Powell

Baekhyun, Xiumin i Chen rozwiązują umowy z SM Entertainment

Rozwiązanie umów trzech członków EXO z SM Dnia 1 czerwca, według czasu koreańskiego, Kancelaria Prawna LIN, reprezentująca członków zespołu EXO - Baekhyuna, Xiumina i...

Suga z BTS i Halsey łączą siły przy muzyce do gry „Diablo IV”

Suga z BTS i Halsey ponownie łączą siły! 1 czerwca ukazał się teaser teledysku do nowej wersji utworu "Lilith" Halsey z Sugą z BTS. Piosenka...

Stray Kids przekroczyli 5 mln preorderów

Jak podaje JYP Entertainment, liczba preorderów najnowszego albumu Stray Kids "★★★★★ (5-STAR)" przekroczyła 5 milionów zamówień. Jeszcze kilka dni temu album ten zapisał się w...

1 KOMENTARZ

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
30 dni temu

Udałoby Wam się przeprowadzić wywiad z aktorem Park Sunghoonem?
Ale by było zajebiście!!! ♥️

%d bloggers like this: