BTS ostatecznie wybrali zupełnie inną drogę niż pozostałe grupy K-Popowe.

BTS to prawdziwy globalny fenomen, a ich podróż do obecnego momentu przypomina podróż prosto z filmu.

Kanał YouTube o nazwie LIVE Dental Hospital zamieścił film z profesorem Choi Jae Boong, który dał krótką prezentację na temat sukcesu BTS i tego, jak złamali „standardową formułę” w K-Popie. Choi Jae Boong rozpoczął swoją prezentację od omówienia sukcesu BTS i tego, jak dane pokazują, że są to artyści odnoszący największe sukcesy od czasów The Beatles.

Mówił również o tym, że BTS nie stosują się do „standardowej formuły” w K-Popie. Zazwyczaj artyści starają się zostać zauważeni przez stacje nadawcze, a następnie starają się aby ich muzyka była puszczana w telewizji i radiu.

Po tym jak ich muzyka pojawiłaby się w telewizji i radiu, album najprawdopodobniej odniósłby sukces, co zaowocowałoby pieniędzmi.

Po osiągnięciu sporego zysku wytwórnie zaczęłyby wysyłać swoich artystów za granicę i zlecać im współpracę z najpotężniejszymi firmami muzycznymi, aby ich nazwa była znana.

Chociaż była to „standardowa formuła”, nie jest to ta, którą stosowali BTS. Kiedy BTS zadebiutowali, byli w większości ignorowani przez firmy nadawcze, ponieważ nie byli tak popularni.

Sukces BTS nie pochodzi od spółek nadawczych, ale od ich fanów, ARMY.

„Wielka trójka” w K-Popie (SM Entertainment, YG Entertainment i JYP Entertainment) stwierdziła w przeszłości, że aby grupa K-Popowa stała się światowa, potrzebuje zagranicznego członka.

Jednak BTS nie zastosowali się do tej zasady, ponieważ nie mają zagranicznego członka.

Wybierając członków BTS, Bang Si Hyuk zdecydował się zwrócić uwagę na ich pasje i umiejętności. Kiedy BTS zadebiutowali, Bang Si Hyuk postanowił, że głównym celem ich debiutu jest nawiązanie kontaktu z fanami i że bycie zauważonym przez inne firmy nie ma znaczenia.

Bang Si Hyuk ostatecznie wybrał członków BTS, ponieważ byli oni gotowi zaryzykować życie dla swoich marzeń.

Choi Jae Boong uważa również, że BTS przemawiają do wielu ludzi ze względu na przesłanie, które starają się rozpowszechniać za pomocą swojej muzyki.

Kiedy artyści wyjeżdżają za granicę, wielu z nich ma tendencję do tworzenia piosenek, które zawierają wiele przekleństw. BTS nie byli tacy, ponieważ zdecydowali się szerzyć bardziej pozytywny przekaz poprzez swoją muzykę.

Oto pełny film poniżej! Jest w języku koreańskim, ale w ustawieniach możecie włączyć angielskie napisy.


Źródło:(1)

Edytor: Grazia

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments