spot_img

Najnowsze newsy

Choroby psychiczne wśród koreańskich idoli – PART 2

Koreańscy idole starannie dbają o swój wygląd i poświęcają wiele czasu na przygotowania do występów, prezentując się idealnie każdego dnia. Jednak jak każdy z nas, są podatni na depresję i inne zaburzenia, gdyż sława i presja społeczna mogą przyczynić się do problemów ze zdrowiem psychicznym. Pomimo wizerunku perfekcji, koreańscy idole doświadczają tych samych trudności emocjonalnych i stresów, co reszta społeczeństwa.

Poniżej przyjrzymy się koreańskim gwiazdom, które zmagały się lub nadal zmagają z depresją, stanami lękowymi i innymi schorzeniami psychicznymi.

Zachęcamy do zapoznania się również z częścią 1 – tutaj.

Jeongyeon z Twice

W sierpniu 2021 roku JYP Entertainment ogłosiło, że Jeongyeon robi przerwę ze względu na „panikę i niepokój psychiczny”. Wytwórnia podkreślała, że mimo uczestnictwa w występie grupy na 30. edycji Seoul Music Awards pod koniec stycznia, priorytetem jest zdrowie psychiczne piosenkarki, która poprzez komunikator Bubble zapewniała fanów, że wróci w lepszym stanie.

Jeongyeon doświadcza obecnie paniki i niepokoju psychicznego. Chociaż Jeongyeon realizowała swój harmonogram, podejmując jednocześnie działania mające na celu powrót do zdrowia, zdrowie naszych artystów jest dla nas najważniejsze. Dlatego po głębokich dyskusjach wewnętrznych, którym towarzyszyły profesjonalne środki medyczne, zdecydowaliśmy, że Jeongyeon musi mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na powrocie do zdrowia i odpoczynku”

HyunA

Była członkini grupy 4Minute po roku zmagania się z depresją i zaburzeniami lękowymi pogodziła się z nimi. Po raz pierwszy została zdiagnozowana w 2016 roku, po hospitalizacji. HyunA wspomniała w liście, że początkowo chciała utrzymać swoje problemy psychiczne w tajemnicy, ale ostatecznie nie mogła już tego ukrywać. Postanowiła, że będzie odważnie dążyć do poprawy swojego zdrowia, zdając sobie sprawę, że ludzie nie są doskonali.

Zawsze byłam osobą twardą, więc nie mogłam uwierzyć w diagnozę depresji i zespołu lęku napadowego. Chyba nie wierzyłam w to przez rok. Teraz naturalnie poddaję się leczeniu raz na dwa tygodnie i staram się o tym źle nie myśleć, ponieważ otacza mnie wielu ludzi. Ale potem po raz pierwszy poczułam, że wzrok mi się zamglił i upadłam. Kilka razy myślałam, że to też musi być objaw mojego zespołu lęku napadowego, ale ignorowałam to

Wendy z Red Velvet

W jednym z odcinków „Mysterious Record ShopWendy opowiedziała o tym, jak otrzymała pomoc psychologiczną w związku z trudnościami, z którymi się borykała.

Podczas promocji nie mieliśmy czasu na przerwy. Uważałam, że nie powinnam mówić o swoich trudnościach. Samą siebie zaniedbywałam„.

Przez długi czas martwiła się bardziej o innych niż o siebie. Jednak w końcu zebrała się na odwagę i udała się na konsultację z psychologiem, ponieważ była jak pogrążona w ciemności i gryzła się w ogon„.

Daniel Kang

Agencja Konnect Entertainment, do której należy Daniel Kang, były członek popularnego boysbandu Wanna One ujawniła, że zdiagnozowano u niego depresję, zaburzenia lękowe i stany lękowe. W 2021 roku Kang Daniel wydał solową, rozszerzoną wersję „Yellow„, w której poruszał tematy związane ze swoim zdrowiem psychicznym i cyberprzemocą, z którą się spotkał.

Renjun z NCT

Renjun z NCT jest jednym z najbardziej szczerych członków, zwłaszcza jeśli chodzi o mówienie o chorobach i zaburzeniach psychicznych. Chociaż nigdy nie określił szczegółowo z czym walczy, często opowiadał o tym, jak ciężko mu było i nauczył się terapii artystycznej od nauczyciela, co okazało się dla niego niezwykle korzystne.

Był moment, w którym naprawdę było mi ciężko, ale spotkałem dobrego nauczyciela. Rysuję, to się nazywa arteterapia, to uzdrawianie umysłu poprzez rysowanie, i spotkałem nauczyciela, który pomaga ludziom, którzy przechodzą ciężkie chwile, stali się wielką pomocą w moim życiu.

Podsumowanie

Gdy mamy problemy psychiczne, ważne jest szukanie wsparcia u bliskich, takich jak rodzina i przyjaciele, którzy mogą nas wysłuchać, zrozumieć i wesprzeć emocjonalnie.

Istnieją także instytucje zapewniające wsparcie psychologiczne w formie telefonów zaufania, takie jak Kryzysowy Telefon Zaufania pod numerem 116 123. Istnieje również Darmowy Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży pod numerem 116 111, czynny całodobowo, który służy pomocy w trudnych sytuacjach.


Artykuł został stworzony przez Hannę Filipiak w ramach projektu „Be Smile.

Projekt „Be Smile” porusza temat depresji, fobii społecznej oraz aspołeczności wśród młodych ludzi. Poprzez działania w mediach społecznościowych „Be Smile” wyjaśnia i edukuje czym jest samotność, jak sobie radzić z odosobnieniem, czy dlaczego nie wszyscy chcą się integrować z rówieśnikami. W skład grupy wchodzi uczennica I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach – Hanna Filipiak oraz studentka Wyższej Szkoły Bankowej – Karola Filipiak. Projekt powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.


Źródło: opracowanie własne

Instagram: (1)

Facebook: (2)

Tik Tok: (3)

Moderator: MiTien

Edytor: Grazia

Najnowsze newsy

Warte twojej uwagi